Awatar użytkownika
ParycjaWR
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 131
Rejestracja: 14 lip 2013, 18:54

Rozwijanie zdrowych nawyków żywieniowych

20 gru 2013, 19:55

Witajcie, moja siostra ma problem ze swoim synkiem, który ogólnie mało je warzyw. Zainstalowała mu ostatnio taką aplikację na telefon Befit, poprzez którą hoduje takiego ananasa i jednocześnie dostaje różne wskazówki odnośnie właściwego odżywiania. Zaczęło mu to już pomagać. Myślicie, że taka nauka przez rozrywkę jest pomocna? Macie jakieś inne propozycje?

Awatar użytkownika
kwiateczkowa
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 10
Rejestracja: 02 gru 2013, 16:30

Re: Rozwijanie zdrowych nawyków żywieniowych

27 gru 2013, 11:46

Wydaję mi się że ciężko dziecko przekonać do jedzenia rzeczy które mu nie smakują. Kosztuje to dużo nerwów i nas dorosłych jak i dzieci. Dlatego moim zdaniem ta ciała walka jest totalnie bezsensowna. Jeżeli dziecku smakują jakieś owoce czy warzywa to podawajcie mu je jak najczęściej a resztę witamin i minerałów które są niezbędne do poprawnego rozwoju niech przyjmuje w postaci witamin podawanych doustnie. Multiwitamina raz dziennie powinna wystarczyć. Wilk syty i owca cała. ;)

brantka
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 3
Rejestracja: 30 gru 2013, 10:05

Re: Rozwijanie zdrowych nawyków żywieniowych

30 gru 2013, 10:11

wydaje mi się, że taka suplementacja to już ostateczna ostateczność: jeżeli dziecko za młodu nie przekona się do owoców i warzyw, to potem będzie już tylko gorzej ;/

Awatar użytkownika
kwiateczkowa
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 10
Rejestracja: 02 gru 2013, 16:30

Re: Rozwijanie zdrowych nawyków żywieniowych

30 gru 2013, 12:36

Wiesz, smaki się zmieniają. ;) To tylko moja luźna propozycja. ;)

Awatar użytkownika
ParycjaWR
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 131
Rejestracja: 14 lip 2013, 18:54

Re: Rozwijanie zdrowych nawyków żywieniowych

30 sty 2014, 10:09

Też jednak jestem przeciwna suplementom. Jednak lepiej nie uczyć dzieci od maleńkości, że najlepszą metodą jest łyknięcie tabletki. Powiem Wam, że już coraz skuteczniejsza jest ta aplikacja Befit. Już nawet prosił o brokuły, mimo że ich nigdy nie jadł. Do tego też moja siostra zobaczyła, że znaczenie ma prezentacja jedzenia.

bunia92
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 14
Rejestracja: 30 sty 2014, 13:13

Re: Rozwijanie zdrowych nawyków żywieniowych

30 sty 2014, 13:30

Do tego też moja siostra zobaczyła, że znaczenie ma prezentacja jedzenia.
Prezentacja to podstawa u dzieci. W sieci jest mnóstwo przepisów dla dzieci, które mają zachęcać kolorami i wyglądem. Polecam poszukać, naprawdę świetne rzeczy można znaleźć :-)

wiernaFanka
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 80
Rejestracja: 18 paź 2013, 11:37

Re: Rozwijanie zdrowych nawyków żywieniowych

05 lut 2014, 16:29

Uczyć i jeszcze raz uczyć. Trzeba uświadomić dziecku że to nie jest nasz wymysł, tylko to co je realnie wpływa na jego zdrowie i samopoczucie. Jeśli w miarę przystępny sposób wytłumaczymy to naszemu maluchowi, problem z warzywami powinien być mniejszy ;) przy odpowiednim przyrządzeniu będą wręcz atrakcją dla dziecka ;)

bunia92
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 14
Rejestracja: 30 sty 2014, 13:13

Re: Rozwijanie zdrowych nawyków żywieniowych

18 mar 2014, 13:48

Zobaczcie jakie fajne posiłki można tworzyć z warzywek. Nasz maluch na pewno polubi takie jedzonko :-D W sieci można też znaleźć fajne przybory do obróbki warzyw i owoców, (np. tu http://dowarzyw.pl/pl/c/Akcesoria-do-zdobienia-potraw/65), które ułatwią nam tworzenie takich dzieł :ico_haha_01:
Obrazek

Honorka80
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 26
Rejestracja: 06 sie 2013, 16:36

Re: Rozwijanie zdrowych nawyków żywieniowych

08 kwie 2014, 13:39

Też jednak jestem przeciwna suplementom. Jednak lepiej nie uczyć dzieci od maleńkości, że najlepszą metodą jest łyknięcie tabletki. Powiem Wam, że już coraz skuteczniejsza jest ta aplikacja Befit. Już nawet prosił o brokuły, mimo że ich nigdy nie jadł. Do tego też moja siostra zobaczyła, że znaczenie ma prezentacja jedzenia.
Fajna ta aplikacja, ja też ją stosuję w przypadku mojego małego niejadka i powiem, że świetnie się sprawdza :-) Szczególnie zaczął jeść właśnie brokuły, bo w tej aplikacji opiekował się przez dłuższy czas właśnie brokułem i tak nabrał sympatii do niego. Teraz natomiast opiekuje się panią truskawką :-)

Awatar użytkownika
ParycjaWR
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 131
Rejestracja: 14 lip 2013, 18:54

Re: Rozwijanie zdrowych nawyków żywieniowych

17 kwie 2014, 08:27

Mnie też bardzo bawią postacie z tej aplikacji, naprawdę zabawnie je przedstawili - na pewno dla dziecka to dodatkowa frajda. Jak sobie przypomnę jak kiedyś był szał na tamagochi i te malutkie szarawe ekraniki. Teraz dzieci mają naprawdę dużo większą frajdę z zabawy takimi grami, a dodatkowo świetnie to na nie działa pod względem rozwoju. Pod tym względem technika idzie w dobrym kierunku :-)

Wróć do „Kącik dla rodziców”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość