veryAnka
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 537
Rejestracja: 14 lut 2013, 16:40

Polecicie coś na wzdęcia?

10 sty 2014, 19:38

Dziewczyny, jak w temacie. Ostatnio zaczęłam mieć tendencje do wzdęć. Niby dieta ok, a jednak... dokuczają. Jak łagodzić te dolegliwości? Macie jakieś sposoby na to? Help!

to_ja
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 90
Rejestracja: 07 lis 2011, 00:19

Re: Polecicie coś na wzdęcia?

12 sty 2014, 16:58

A bierzesz jakieś leki na nadciśnienie albo tarczyce?? To dużo robi, jeśli po zaczęciu leczenia Cię wzdymało to już wiesz od czego, ale żeby się poratować możesz wziąć espumisan, a jeśli na prawdę mocno Cię męczą kup od razu max.

veryAnka
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 537
Rejestracja: 14 lut 2013, 16:40

Re: Polecicie coś na wzdęcia?

14 sty 2014, 13:11

Nie, a co ma do tego nadciśnienie albo tarczyca? Szczerze mówiąc nie wiem z czego się to wzięło, ale powoduje duży dyskomfort :/ A ten espumisan to jakieś tabletki czy krople? Nazwę skądś kojarzę, ale kompletnie z niczym nie łączę.

Awatar użytkownika
gofia
Maniak forumowy
Maniak forumowy
Posty: 317
Rejestracja: 26 kwie 2008, 22:45

Re: Polecicie coś na wzdęcia?

14 sty 2014, 18:20

Espumisan może mieć różną wersję. Dla dzieci jest w kroplach a dla dorosłych może być np. w granulkach lub kapsułkach.

to_ja
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 90
Rejestracja: 07 lis 2011, 00:19

Re: Polecicie coś na wzdęcia?

16 sty 2014, 11:39

Nie, a co ma do tego nadciśnienie albo tarczyca? Szczerze mówiąc nie wiem z czego się to wzięło, ale powoduje duży dyskomfort :/ A ten espumisan to jakieś tabletki czy krople? Nazwę skądś kojarzę, ale kompletnie z niczym nie łączę.
Te leki powodują mniej lub bardziej intensywne wzdęcia i wtedy bez espumisanu się nie obejdzie, ale jesteś o tyle do przodu bo wiesz dlaczego. Wzdęcia tez mogą świadczyć o czymś głębszym i trzeba do lekarza się wybrać jak długo i mocno męczą.

kaniaaaw
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 8
Rejestracja: 24 gru 2013, 17:43

Re: Polecicie coś na wzdęcia?

16 sty 2014, 15:59

Domowe sposoby najlepsze:
- zmieszaj pół łyżeczki sproszkowanego imbiru ze szczyptą soli w szklance ciepłej wody
- do filiżanki ciepłej wody dodaj 2 łyżeczki brandy i wypij to przed pójściem do łóżka:-)
- po posiłku żuj plasterki świeżego imbiru, moczone w soku z limonki
- zmiel i zmieszaj 1 łyżeczkę pieprzu, 1 łyżeczkę suchego imbiru i 1 łyżeczkę nasion zielonego kardamonu. Dodawaj pół łyżeczki tej mieszaniny do szklanki wody i wypijaj godzinę po posiłku
- po posiłku możesz żuć także miętę

veryAnka
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 537
Rejestracja: 14 lut 2013, 16:40

Re: Polecicie coś na wzdęcia?

17 sty 2014, 23:36

A co lepiej pomaga jak już? Granulki czy kapsułki? Różnią się czymś oprócz postaci w jakiej je kupujemy?

to_ja
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 90
Rejestracja: 07 lis 2011, 00:19

Re: Polecicie coś na wzdęcia?

19 sty 2014, 23:34

kaniaaaw to z brandy bardzo mi się podoba :)
veryAnka to chyba obojętnie, co weźmiesz jeśli ma podobną moc, espumisan max jest silniejszy od reszty i tu by była różnica.

Awatar użytkownika
gofia
Maniak forumowy
Maniak forumowy
Posty: 317
Rejestracja: 26 kwie 2008, 22:45

Re: Polecicie coś na wzdęcia?

22 sty 2014, 22:32

A co lepiej pomaga jak już? Granulki czy kapsułki? Różnią się czymś oprócz postaci w jakiej je kupujemy?
Ja powiem tam w podróży lubię espumisan easy, granulki o fajnym lekko cytrynowym smaku a kapsułki jak mam naprawdę ostre wzdęcia to sięgam tylko po max :)

to_ja
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 90
Rejestracja: 07 lis 2011, 00:19

Re: Polecicie coś na wzdęcia?

27 sty 2014, 02:32

Tak z ciekawości weszłam na stronę espumisanu i wkleję Wam część tekstu tam zamieszczonego:


Espumisan® MAX zawiera symetykon, który wykazuje wyłącznie działanie powierzchniowe i nie wchodzi w jakiekolwiek reakcje chemiczne, dlatego może być stosowany z innymi lekami.

Espumisan® MAX zawiera substancję chemicznie obojętną, dlatego można go stosować bez żadnych ograniczeń zdrowotnych i wiekowych.

Espumisan® MAX nie zawiera cukru i może być stosowany przez osoby chore na cukrzycę.

Wróć do „Ogólnie o zdrowiu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość