mala_lucyna
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 6
Rejestracja: 29 maja 2007, 16:42

Wybór kreskówek dla dzieci

29 maja 2007, 17:32

Witam,

chciałam Was zapytać ile Wasze dzieci spędzają czau przed telewizją? Dotychczas Kamil prawie w ogóle nie oglądał TV (dobranocka, kilka ulubionych kreskówek,filmów na DVD nie ogląda, bo nie posiadamy) ale ostatnio zaczyna mi narzekać że też chce oglądać kreskówki, bo dzieci do przedszkola przynoszą 'zabawki z telewizora' a on takich nie ma. Postanowilam z mężem, że weźmiemy mu na Dzień Dziecka darmowy pakiet z kanałami dla dzieci z N(taka promocja) Rzomawiałam ze znajomą na temat kreskówek które tam lecą i wiem, że wybór będzie ogromny. Jak rozważnie selekcjonować prgramy które będzie oglądał? wiem, że będzie szczęśliwy mając swoich ulubionych Flinstonów w domu a nie tylko u kolegi, ale kanałów jest aż 5 więc podejrzewam, że na Flinstonach się nie skończy. Mam mu pozostawić dowolność wyboru kreskówek, czy od razu jak tylko dostaniemy pakiet wybrać kilka które będę mu sama włączała?

Awatar użytkownika
Lady
Mam Doktorat z forum!!!
Mam Doktorat z forum!!!
Posty: 1697
Rejestracja: 06 mar 2007, 14:05

29 maja 2007, 18:57

witam .
niewiem jakie pakiet kanalowy oferuje "N", ale my mamy Polsat cyfrowy , i tutaj rownierz jest spory wybor , moge ci napisac o kanalach ktore mamy , moze i tez sa w N
cartoon network bardzo popularny , ale z gory upszedzam nie dla malych dzieci , raczej juz dla takich starszakow szkolnych , jest tu wiele przemocy .
bumerang , sa tu wlasnie flinstonowie ktore opisujesz i kilka ciekawych bajeczek , ale musisz sama przejrzec i zdecydowac ktore sa odpowiednie dla twojego dziecka
jetix bajki dla starszakow
jetix pley bajki zroznicowane , trzeba najpierw samemu sie zorientowac
disney chanel -sama nazwa mowi ze sa to bajki disneya , bardzo fajne od godziny 9 jest pakiet bajek rzeznaczonych dla przedszkolakow , ucza , sa bez przemocy i naprawde polecam ten program , po polodniu troszke bajek dla starszakow , ale ogulnie terz bez przemocy , co piatek premiera filmu disneya ,(film czesto animowany pelnometrazowy i bez reklam)

martolcia
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 6
Rejestracja: 28 maja 2007, 21:38

29 maja 2007, 22:02

Zainteresowałas mnie tymi kanałami Disneya! Nie znam się do konca, ale te TV nowej generacji to polegaja chyba na tym, że mozesz na zapas ustalic co moze a czego nie moze twoje dzieckooglądac. Hmm, w sumieto niezły plus - można połączyc różnorodnośc programów na odpowiednim dla dzieci poziomie i treści wysoce wskazanej z racjonalnym ustalaniem czasu spedzonym przed telewizorem :)

mala_lucyna
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 6
Rejestracja: 29 maja 2007, 16:42

30 maja 2007, 23:48

No właśnie dzisiaj rozmawiałam z bratem i pokazał mi reklamę n-ki i faktycznie jest tak jak mówisz :) Można programowac kanały, zatrzymywać więc chyba problem ze zbyt długim przesiadywaniem przed telewizorem został rozwiązany. Swoją drogą wolę żeby teraz dziecko oglądało kreskówki w których nie ma reklam, przemocy, niż później wsiąkło w TV w której kipi od agresji :/ i reklam...
Liczę tez że znajda się jakieś programy edukacyjne, co by dziecko mogło zaczerpnąć trochę wiedzy o świeci w przyjemny i łatwy sposób. Zobaczymy :)

martolcia
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 6
Rejestracja: 28 maja 2007, 21:38

31 maja 2007, 18:17

No własnie, mądrze mowisz, takie dziecko jest za młode na internet, a telewizor jest na tyle nowoczesny, że nadaje się świetnie na medium i kontakt ze światem w skali makro. Nie pozsotaje nic inneg jak dzwonic jutro i zamawiac pakiet dzieciecy do tej nki :>

mala_lucyna
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 6
Rejestracja: 29 maja 2007, 16:42

31 maja 2007, 22:00

Doczytałam sie na stronie N-ki że kanał Jetix jest częścią Walt Disney Company, czy to znaczy że tam również będa lecieć bajki Disney'a? Byłoby cudownie :)

martolcia
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 6
Rejestracja: 28 maja 2007, 21:38

01 cze 2007, 16:13

Tak to prawda, tam są zarówno kreskówki stare i nowe jak i fabularne filmy walta disneya. słuchajcie, dzis moj mąż dzwoni jak wroc z pracy w sprawie nki, wszystko się okaże :)

Awatar użytkownika
Lady
Mam Doktorat z forum!!!
Mam Doktorat z forum!!!
Posty: 1697
Rejestracja: 06 mar 2007, 14:05

01 cze 2007, 18:36

tak owszem sa na jetix bajki disneya , ale sa to bajki raczej dla starszych dzieci , muj syn nie oglada jetixa , no zalerzy co sie komu podoba , bardziej do gustu przypada nam jetix play .

co do kanalow naukowych diskavery ma cala game programowa , na rozne tematy , mojemu synowi bardzo podoba sie program "jak to jest zrobione" pozatym na animal planet sa rownierz bardzo ciekawe przyrodnicze programy , naprawde jest spory wybor w tych kanalach , zarowno mozna dobrac cos dla mlodszego dziecka , jak rownierz dla starszakow :ico_oczko:

martolcia
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 6
Rejestracja: 28 maja 2007, 21:38

03 cze 2007, 13:01

moja znajoma wzieła udział w promocji nki z piątku i mimo ze to wszystkobyły nieoficjalne informacje, to ma w umowie rzeczywiscie napisane ze ma 5 kanałów dzieciowych za free :D.. ehh to sie nazywa miec szczescie

mala_lucyna
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 6
Rejestracja: 29 maja 2007, 16:42

03 cze 2007, 18:36

No myśmy wykupili N-kę w piątek i mamy też ten darmowy pakiet z kanałami dla dzieci, czekam na męża z instalacją :) Jak już wszystko będzie gotowe napiszę jakie są kanały i co się spodobało :) We wrześniu będzie jeszcze DaVinci edukacyjny, tutaj można obejrzeć jak będzie wyglądał http://www.n.pl/konferencja_n/index.html ( n dla dzieci) Wydaje się ,że w przystępny sposób bedzie edukował maluchy a i dorosli na tym nie ucierpią :)

Wróć do „Kącik dla rodziców”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość