martiii1987
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 12
Rejestracja: 15 gru 2013, 22:35

Co na tłuste włosy?

09 kwie 2014, 01:27

Jakie znacie sposoby na to, żeby włosy przestały się tak ciągle i ciągle przetłuszczać? Wcześniej oczywiście poszukałam trochę w internecie. Tu jest kilka spososbów wypisanych http://tluste-wlosy.blogspot.com/2014/0 ... -wosy.html , nawet niegłupio brzmią, ale zawsze lepiej mieć opinie z kilku źródeł.

Awatar użytkownika
martynkaka
Już śmiało chodzę po forum!
Już śmiało chodzę po forum!
Posty: 629
Rejestracja: 04 gru 2012, 11:37

Re: Co na tłuste włosy?

24 kwie 2014, 10:07

Ja wolę jednak umyć codziennie włosy, żeby były świeże. W takich dwudniowych nie czuję się najlepiej.

merenre
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 20
Rejestracja: 17 wrz 2020, 18:18

Re: Co na tłuste włosy?

17 wrz 2020, 18:36

mi pomagają wcierki z naparu z pokrzywy

Bernardetta
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 46
Rejestracja: 20 cze 2017, 10:04

Re: Co na tłuste włosy?

29 wrz 2020, 20:10

Żeby uspokoić skórę głowy, która produkuje nadmiar sebum, najlepiej się przerzucić na ziołowe szampony np. kaminomoto. Kiedyś myłam głowę codziennie, teraz spokojnie starczy raz na 2-3 dni.

Bucheck25
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 31
Rejestracja: 16 paź 2020, 10:22

Re: Co na tłuste włosy?

12 lis 2020, 21:10

też słyszałam o pokrzywie, ale niestety, nie widzę jakis super rezultatów :( może za mało systematycznie stosuję, dam jeszcze temu szansę

Ulula
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 2
Rejestracja: 13 lis 2020, 12:34

Re: Co na tłuste włosy?

13 lis 2020, 12:39

Mocno przetłuszczające się włosy i często, to może być problem z hormonami, może warto się przebadać pod tym kątem? :)

ziomdd
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 11
Rejestracja: 18 lis 2020, 14:36

Re: Co na tłuste włosy?

18 lis 2020, 14:40

[quote="Ulula"]Mocno przetłuszczające się włosy i często, to może być problem z hormonami, może warto się przebadać pod tym kątem? :)[/quote]
Dokładnie, myślę że to może być dobry pomysł :)

Awatar użytkownika
szumickanatka
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 20
Rejestracja: 05 lis 2020, 14:03

Re: Co na tłuste włosy?

21 gru 2020, 13:06

Niby częstsze mycie to dobry sposób, ale też jak już włosy przyzwyczaisz do częstego mycia, wtedy trzeba jeszcze częściej myć i się okaże że będziesz musiała własnie to robić codziennie. Ja też myję codziennie, ale zabiera to mega dużo czasu

Awatar użytkownika
zlotowlosaemi
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 53
Rejestracja: 29 sty 2021, 15:44

Re: Co na tłuste włosy?

19 lis 2021, 15:10

Polecam spróbować metodą prób i błędów z mocnym i delikatnym szamponem... Czasami jest tak, że skóra głowy się przetłuszcza, bo nie ma mocnego oczyszczania albo na odwrót - stosujemy za silny detergent i w efekcie skóra główy produkuje więcej sebum. Przyjrzyj się jakiego szamponu używasz, sprawdź czy nie ma silkonów (jak ma to go natychmiast wyrzuć!)
Spróbuj myć raz na tydzień lub dwa skórę głowy mocnym szamponem a w pozostałe dni delikatnym (bez silnego detergentu) i zobaczy czy to coś zmieniło. Czasami kluczem do zdrowej skóry głowy jest jej odpowiednie oczyszczanie.

wilczawena
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 42
Rejestracja: 17 lut 2021, 18:38

Re: Co na tłuste włosy?

23 lis 2021, 13:50

[quote="zlotowlosaemi"]Polecam spróbować metodą prób i błędów z mocnym i delikatnym szamponem... Czasami jest tak, że skóra głowy się przetłuszcza, bo nie ma mocnego oczyszczania albo na odwrót - stosujemy za silny detergent i w efekcie skóra główy produkuje więcej sebum. Przyjrzyj się jakiego szamponu używasz, sprawdź czy nie ma silkonów (jak ma to go natychmiast wyrzuć!)
Spróbuj myć raz na tydzień lub dwa skórę głowy mocnym szamponem a w pozostałe dni delikatnym (bez silnego detergentu) i zobaczy czy to coś zmieniło. Czasami kluczem do zdrowej skóry głowy jest jej odpowiednie oczyszczanie.[/quote]

Ja własnie szukam jakiegoś delikatnego szamponu, ale ciągle nie umiem uch odróżnić :/

Wróć do „Być kobietą”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość