iska992
Specjalista od nawijania
Specjalista od nawijania
Posty: 292
Rejestracja: 23 mar 2014, 07:58

Przydomowa oczyszczalnia biologiczna czy szambo

12 kwie 2014, 14:09

Muszę wybrać a nie wiem co... Szambo czy przydomowa oczyszczalnia?

szarlottka
Specjalista od nawijania
Specjalista od nawijania
Posty: 264
Rejestracja: 13 sie 2013, 15:54

Re: Przydomowa oczyszczalnia biologiczna czy szambo

12 kwie 2014, 14:14

Nie wiem dlaczego ludzie mają taki problem z wyborem... Dla mnie oczywiste jest to że najlepsza jest przydomowa oczyszczalnia. Ma o wiele więcej zalet niż szambo. Niedawno szukałam oczyszczalni biologicznej dla nas na http://www.e-sklepoczyszczalnie.pl/ i znalazłam odpowiedni model dla 4 osób. Szamba nigdy nawet nie braliśmy pod uwagę;)

mirka85
Maniak forumowy
Maniak forumowy
Posty: 331
Rejestracja: 16 kwie 2014, 08:01

Re: Przydomowa oczyszczalnia biologiczna czy szambo

16 kwie 2014, 08:04

Ja jestem za oczyszczalnią;-)

makarena00
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 38
Rejestracja: 24 kwie 2014, 16:22

Re: Przydomowa oczyszczalnia biologiczna czy szambo

24 kwie 2014, 19:27

ja też uważam, że oczyszczalnia :)

iska992
Specjalista od nawijania
Specjalista od nawijania
Posty: 292
Rejestracja: 23 mar 2014, 07:58

Re: Przydomowa oczyszczalnia biologiczna czy szambo

24 cze 2014, 21:21

Dziękuję wam bardzo za odpowiedzi:) Ostatecznie zdecydowałam się na przydomową oczyszczalnie biologiczną. Byłam nawet w gminie zapytać o dofinansowanie i niby tam jakaś szansa jest. Mam przyjść znowu w poniedziałek to dowiem się co i jak:) Wypytałam trochę o ceny wywozu szamba w mojej okolicy jest to średnio 150 złotych na miesiąc, dla mnie to dość dużo... a dla was?

SamantaB
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 65
Rejestracja: 30 mar 2014, 12:27

Re: Przydomowa oczyszczalnia biologiczna czy szambo

16 sie 2014, 22:23

Muszę wybrać a nie wiem co... Szambo czy przydomowa oczyszczalnia?
Ogólnie zestawienie dość łatwe jeśli tylko masz wybrać zawsze wybór powinien paść na oczyszczalnie, bo jest to nowsze, bo jest to czystsze, tańsze i mniej kłopotliwe. Kwestia instalacji też nie jest wielkim problemem bo jak sobie dobrze załatwisz to praktycznie firma która przyjedzie montuje, załatwia pozwolenia i praktycznie robi wszystko co potrzebne bynajmniej my tak mieliśmy z ]Aqua Clear ogólnie z inwestycji jestem bardzo zadowolona bo tak jak panowie obiecywali pracy przy tym nie ma wcale, zapachów żadnych też nie czuć, a wodę spokojnie można używać jako wodę do podlewania ogrodu więc dodatkowa oszczędność.

jolaniebieska
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 14
Rejestracja: 20 gru 2013, 14:10

Re: Przydomowa oczyszczalnia biologiczna czy szambo

18 sie 2014, 18:49

oczyszczalnia lepsza, ale koszty eksploatacji mogą być porównywalne z szambem, szczególnie w dłuższym okresie. No i nie wszędzie się da zrobić oczyszczalnię.

Planujesz przeprowadzkę do Anglii ? Odwiedź GFPTrans

Tatiana11
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 20
Rejestracja: 14 cze 2014, 17:50

Re: Przydomowa oczyszczalnia biologiczna czy szambo

19 paź 2014, 18:53

Jeśli masz dylemat to warto wejść na te strone: http://www.ekohouse-oczyszczalnie.pl/porady.html oni fajnie rozpisali, dlaczego lepszym rozwiązaniem jest właśnie oczyszczalnia ścieków, a nie szambo

miffos
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 5
Rejestracja: 21 paź 2014, 10:05

Re: Przydomowa oczyszczalnia biologiczna czy szambo

21 paź 2014, 10:11

Ja i mój mąż wybraliśmy przydomową oczyszczalnie ścieków, z czego bardzo się cieszymy. Dzięki temu nie tylko oszczędzamy pieniądze, ale i dbamy o środowisko. Jest to dla Nas bardzo istotna kwestia.

marekotowicz
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 3
Rejestracja: 24 paź 2014, 19:38

Re: Przydomowa oczyszczalnia biologiczna czy szambo

24 paź 2014, 19:53

Warto się udać do restrukturyzacji i modernizacji rolnictwa i zapytać o warunki dopłaty do tego typu instalacji. Na ja już dawno się interesowałem tym tematem tylko jakoś nigdy nie miałem czasu aby pośledzić najpierw w necie, ale oglądałem w Ranczu jak to promowali poprzez serial.

Wróć do „Mieszkanie i dom”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość