oolaa5
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 1
Rejestracja: 31 maja 2007, 10:24

Wyprawka do szkoły - a co w niej?

31 maja 2007, 10:28

Hej,
moje dziecko idzie od września do 1 klasy i zastanawiam się się co powinno
znaleźć się w tzw. "szkolnej wyprawce". Co jest najważniejsze, a co mniej
ważne, ale też powinnam kupić? Nie wiem szczerze mówiąc czy coś się w tej
kwestii pozmieniało teraz, bo za moich czasów było to trochę prostsze..
Pomóżcie proszę:)
Aha, i czy wyprawki różnią się jakoś w zależności od tego, do której klasy
idzie dziecko?

Pozdrawiam,
Ola

dorotaczekolada
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6769
Rejestracja: 11 mar 2007, 10:39

31 maja 2007, 10:31

najlepiej zapytac w szkole-kazda ma inne wymagania.zazwyczaj daja liste wyprawkowa!nie ma sensu kupowac w nadmiarze bo dokupic mozna :ico_oczko: no i czasem warto podpytac malucha co mu sie podoba-wzorki,kolorki-zeby chetniej korzystalo :-D

Awatar użytkownika
bozena
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5208
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:20

31 maja 2007, 22:32

dorotaczekolada pisze:najlepiej zapytac w szkole-kazda ma inne wymagania.zazwyczaj daja liste wyprawkowa!nie ma sensu kupowac w nadmiarze bo dokupic mozna :ico_oczko: no i czasem warto podpytac malucha co mu sie podoba-wzorki,kolorki-zeby chetniej korzystalo :-D

popieram

marzenus
Biegaczostruś na forum
Biegaczostruś na forum
Posty: 213
Rejestracja: 04 cze 2007, 13:06

05 cze 2007, 14:43

U mojego synka w nowej szkole dali listę z artykułami jakie mają mieć i spis książek

Awatar użytkownika
Zulcia
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5016
Rejestracja: 07 maja 2007, 10:52

10 kwie 2008, 23:07

U nas na zebraniu p.dyrektor przedstawiła nam całą wyprawkę,łącznie z podręcznikami,mundurkiem,kapciami itp.Dodatkowo każdy dostał rozpiskę co trzeba kupić do kl.I :-)

Bigosowa
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 1
Rejestracja: 29 kwie 2008, 08:58

29 kwie 2008, 09:02

Oj gdzie te czasy, gdy sama chodzilam do podstawowki. Nie moglam się doczeac 1 września, ze względu na nowe zesztyty, piórnik i inne bibeloty ;)


-----
Ostatnio zmieniony 29 kwie 2008, 18:59 przez Bigosowa, łącznie zmieniany 1 raz.

asia2713
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 10
Rejestracja: 21 kwie 2008, 11:38

30 kwie 2008, 11:37

Tak, tak:) to byla radosc :ico_brawa_01: ale tylko przez pierwszy tydzien, pozniej juz nie bylo tej radosci i checi. Popieram wypowiedzi dziewczyn, co "kraj to obyczaj" i to dotyczy rowniez szkol. Mysle, ze zapisujac Maluszka do 1szej klasy dostaniesz wykaz potrzebnych rzeczy, zreszta przed rozpaczeciem szkoly powinno odbyc sie zebranie

togs
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 32
Rejestracja: 19 wrz 2009, 15:29

28 paź 2009, 09:02

Moja mała siostra poszła w tym roku do pierwszej klasy i aż skakała z radości, kiedy mama robiła jej "wyprawkę", czyli zeszyty, kredki, piórnik itp. Oczywiście nie obeszło się bez prezentów od starszych sióstr;). Kupiłam jej plecak, który wypatrzyła już na początku wakacji i nie dawała odporu! No cóż nie miałam wyjścia. Teraz, po dwóch miesiącach wstawania o 7 rano Dominiczka stwierdziła jednak, że szkoła to chyba nie jest jej ulubione miejsce:).
Ostatnio zmieniony 28 paź 2009, 09:20 przez togs, łącznie zmieniany 1 raz.

MamaNaObcasach
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 12
Rejestracja: 31 sie 2010, 13:45

01 wrz 2010, 12:37

I jak minął dzień rozpoczęcia roku szkolnego? Wszystko zakupione?
Moja Zuzia również dostała rozpiskę niezbędnych przyborów szkolnych, więc w sobotę ruszamy na wielkie łowy. W klasach początkowych najwięcej uwagi u nas w szkole przykładają do pisania, rysowania, generalnie do czynności manualnych.
Za cel postawiłam sobie zakup przede wszystkim trwałych, dobrych i ergonomicznych produktów. Zależy mi by moja Zuzia pisała z przyjemnością :) Bardzo ważne według mnie jest to, aby długopis, czy też kredka lub flamaster dobrze wkomponował się w dłoń naszego dziecka. Ponadto dzieciom szybko pocą się dłonie, więc dobrze by było gdyby długopis czy pióro były wykonane z odpowiedniego tworzywa. :)
A na co Wy zwracacie uwagę kupując przybory dla dzieci?

martynarozkosz
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 109
Rejestracja: 02 gru 2014, 12:48

Re: Wyprawka do szkoły - a co w niej?

21 wrz 2015, 08:33

Na pewno warto zainwestować w taki plecak- http://supersklep.pl/back-to-school do którego sklep dodaje jeszcze w prezencie 2 zeszyty, długopis i piórnik za połowę ceny!
Uważam, że warto zainteresować się promocją na stronce!

Wróć do „Szkolniaki fajne dzieciaki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot], Albertthocak i 0 gości