radebis
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 6
Rejestracja: 24 kwie 2014, 14:07

Wygodne podlewanie ogrodu.

25 kwie 2014, 10:31

Obecnie z mężem nie mamy zbyt wiele czasu dla siebie. Dlatego ostatnio zastanawialiśmy się nad jakimś ułatwieniem dbania o ogród. Mąż zaproponował automatyczne nawadnianie ogrodu, ale nie bardzo orientujemy się co wybrać. Czy któraś z was korzysta z takich rozwiązań i byłaby w stanie coś fajnego polecić?
Ostatnio zmieniony 02 gru 2014, 11:13 przez radebis, łącznie zmieniany 1 raz.

MammaMia
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 41
Rejestracja: 14 sty 2014, 15:45

Re: Wygodne podlewanie ogrodu.

28 maja 2014, 16:13

Uważam, że to dobry pomysł. Informacje o zaletach takiego systemu można znaleźć na tej stronie: http://www.ogrodyporosa.com.pl/systemy-nawadniania
Ten adres prowadzi do specjalistów, którzy odpowiednio zaprojektują taki system, mozna też liczyć na ich doradztwo w kwestii całościowego urządzania ogrodu.

Awatar użytkownika
Loczek
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 98
Rejestracja: 27 maja 2014, 19:00

Re: Wygodne podlewanie ogrodu.

08 cze 2014, 20:09

Tak trochę żartobliwie to doskonałym rozwiązaniem są dzieci. Chłopaki miały niezłą zabawę przy podlewaniu a trawka pięknie podlana. 2w1 :ico_haha_02:

Tatiana11
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 20
Rejestracja: 14 cze 2014, 17:50

Re: Wygodne podlewanie ogrodu.

01 lip 2014, 19:02

jeśli myślicie o takim nawadnianiu ogrodu to mogę Ci podpowiedzieć jedną wspaniałą opcje.
Razem z mężem postanowiliśmy postawić przydomowa oczyszczalnie ścieków, a następnie z niej zrobić właśnie takie nawadnianie jak na ilustracji: pod tym linkiem: http://www.ekohouse-oczyszczalnie.pl/media/4.jpg (niestety poprzez img nie mogłam dodać bo zdjęcie za duże mają ...)

świetna sprawa ... nie musimy się męczyć ani nic, po prostu woda się cały czas oczyszcza, a mąż czy ja pod wieczór włączamy zraszacze i mamy cały ogród niedrogo podlany...
Nam akurat te przydomową oczyszczalnie wykonała firma Ekohouse :)

Malwa300
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 6
Rejestracja: 08 paź 2012, 01:38

Re: Wygodne podlewanie ogrodu.

02 sie 2014, 11:20

my u siebie mamy zainstalowany system z http://nts.tanake.com.pl/, zakładali nam ogrodnicy parę miesięcy temu. rewelacja! oszczędność czasu, pieniędzy i większa skuteczność, zwłaszcza, że mamy system nawadniania dokorzeniowego. żałuję, że wczesniej na to nie wpadliśmy. ;)

Awatar użytkownika
Jadwisia18
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 65
Rejestracja: 12 lis 2014, 06:18

Re: Wygodne podlewanie ogrodu.

29 gru 2014, 12:37

System automatycznego nawadniania jest bardzo wygodny i oszczędny. Oprócz tego rośliny lepiej się rozwijają. Gdy nie ma słońca system sam automatycznie uwalnia odpowiednią ilość wody.
Jak najbardziej polecam Ci takie rozwiązanie, korzyści jest naprawdę wiele. Mogę polecić Ci firmę zajmującą się nawadnianiem ogrodów z Warszawy która instalowała taki system u nas.

obrun
Mistrz pióra
Mistrz pióra
Posty: 431
Rejestracja: 28 lip 2014, 15:03

Re: Wygodne podlewanie ogrodu.

30 gru 2014, 00:32

To rzeczywiście może ułatwić nieco sprawę:)

szarlottka
Specjalista od nawijania
Specjalista od nawijania
Posty: 264
Rejestracja: 13 sie 2013, 15:54

Re: Wygodne podlewanie ogrodu.

09 mar 2015, 13:02

My podlewamy ogród wężem ale zastanawiamy się nad POS b nie mamy za bardzo miejsca na węża ogrodoego i inne graty ogrodowe

nigela007
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 52
Rejestracja: 22 lis 2012, 20:58

Re: Wygodne podlewanie ogrodu.

18 mar 2015, 13:45

Ja też myślę o systemie nawadniania. Ta firma - link - podobno robi takie coś w korzystnych cenach. Ktoś miał okazję z nich korzystać?

domartstyleu
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 12
Rejestracja: 30 mar 2015, 14:09

Re: Wygodne podlewanie ogrodu.

24 kwie 2015, 13:45

Jeżeli ktoś poszukuje stylowych, tapicerowanych ławeczek do ogrodu, to polecam nasze. Przesyłam kilka przykładów

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wróć do „Mieszkanie i dom”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość