martiii1987
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 12
Rejestracja: 15 gru 2013, 22:35

Niskie ciśnienie - jakie znacie sposoby na jego podwyższeni?

28 kwie 2014, 02:14

Od jakiegoś czasu mam ciśnienie poniżej normy. Tutaj przeczytałam, że - mimo iż jest to często lekceważone - może mieć opłakane skutki: http://czym-grozi-niskie-cisnienie.blog ... ienie.html . Jakie znacie sposoby na zwiększenie ciśnienia? Niekoniecznie tylko domowe. Jakieś lekarstwa?

Awatar użytkownika
RexMedica
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 6
Rejestracja: 13 sie 2015, 15:23

Re: Niskie ciśnienie - jakie znacie sposoby na jego podwyższ

01 wrz 2015, 11:03

Krąży opinia, że niskie ciśnienie z reguły nie wymaga leczenia, jednak niekiedy jego skutki są uciążliwe. W przypadku hipotonii zwykle należy wykonać badanie moczu, morfologię, EKG, a czasem USG serca. Potrzebna bywa analiza stężenia biopierwiastków we krwi lub tzw. holter ciśnieniowy.

Dessi
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 148
Rejestracja: 16 paź 2014, 22:48

Re: Niskie ciśnienie - jakie znacie sposoby na jego podwyższ

07 sty 2016, 18:22

przede wszystkim uwazam ze powinnas sobie regularnie mierzyc cisnienie w domu, to moze byc tylko przejsciowy problem...kup sobie jakis dobry cisnieniomierz ktory dokonuje dokladnych pomiarow, ja posiadam Diagnostic DM-300 IHB i jestem zadowolona

polalola777
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 15
Rejestracja: 04 sty 2016, 23:31

Re: Niskie ciśnienie - jakie znacie sposoby na jego podwyższ

08 sty 2016, 14:33

Rozmowa z bulwersującym się klientem mi ciśnienie zawsze podskakuje :ico_haha_02:

Krystynka1100
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 14
Rejestracja: 14 gru 2015, 16:30

Re: Niskie ciśnienie - jakie znacie sposoby na jego podwyższ

08 sty 2016, 14:40

Z ciśnieniem nie ma żartów jeżeli jest to coś co sprawia, że źle się czujesz radzę udać się do specjalisty, po coś w końcu mamy tych lekarzy w Polsce i odprowadzamy składki.

AniaHania000
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 11
Rejestracja: 14 gru 2015, 16:37

Re: Niskie ciśnienie - jakie znacie sposoby na jego podwyższ

08 sty 2016, 15:03

Przy niskim ciśnieniu polecam pić dużo płynów, bo odwodnienie przyczynia się do spadku ciśnienia, jedz dużo owoców i ryb. A najlepiej wybrać się z tym problemem do lekarza.

pulchna
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 38
Rejestracja: 22 lut 2016, 10:16

Re: Niskie ciśnienie - jakie znacie sposoby na jego podwyższ

18 maja 2016, 08:31

Mnie lekarz powiedział, że wcale ciśnienia nie jest łatwo podnieść, owszem, kawa, czy herbata mocna działa, ale tylko przez chwilę. A co do prawidłowych pomiarów, to dokładną instrukcja znajduje się na stronie Geratherm https://geratherm.pl/ Zamawiałam tam ciśnieniomierz easy med, naramienny i dużo czytałam o pomiarach. Zależało mi bardzo na tym, bo ciśnieniomierz to niemiecka marka, a ja nie chciałam popełnić blachego błędu w pomiarze. W końcu po to kupowałam taki, aby wszystko było precyzyjne.

AktywnaMamuska
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 10
Rejestracja: 08 kwie 2016, 14:17

Re: Niskie ciśnienie - jakie znacie sposoby na jego podwyższ

18 maja 2016, 18:07

Myślę, że podnieść ciśnienie można ćwiczeniami fizycznymi i uregulowaną dietą, w ten sam sposób również (za pomocą diety) można obniżyć ciśnienie i poziom złego cholesterolu (moja mama brała tabletki na nadciśnienie, a gdy zaczęła odżywiać się zdrowo, wszystkie parametry jej się wyrównały a ciśnienie ustabilizowało na tyle, że przestałą brać tabletki na obniżenie ciśnienia, bo zwyczajnie nie były jej już potrzebne). Ale oczywiście z głową i pod kontrolą lekarza.

barry
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 20
Rejestracja: 10 cze 2016, 10:03

Re: Niskie ciśnienie - jakie znacie sposoby na jego podwyższ

10 cze 2016, 10:48

Są specjalne leki na niskie ciśnienie. Samodzielnie można spróbować na pewno aktywności fizycznej.

madziulkaaa
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 74
Rejestracja: 20 maja 2016, 13:05

Re: Niskie ciśnienie - jakie znacie sposoby na jego podwyższ

22 sie 2016, 10:17

Sport, kawa, nerwy ;) Też sól w diecie podnosi ciśnienie, ale z kolei trzeba uważać na nerki. Ja też mam niskie ciśnienie, ale lepsze chyba niskie niż za wysokie. Na pewno warto zapytać lekarza, lepiej nic nie kombinować na własną rękę. Tu można sprawdzić, gdzie i kiedy przyjmują kardiolodzy http://medinfo.pl/ . Można też sprawdzić czas oczekiwania na wizytę w ramach NFZ.

Wróć do „Ogólnie o zdrowiu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość