Aneczu
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 5
Rejestracja: 09 lut 2014, 13:07

Re: prywatna opieka medyczna

07 maja 2014, 20:31

Ministerstwo Zdrowia opracowuje projekt ustawy nt prywatnych funduszy zdrowia. Kiedy ten projekt zostanie wdrozony - nie wiadomo.
Uważam jednak, że płacąc co miesiąc składkę na ubezpieczenie zdrowotne w wysokości 240 zł - potrącaną z wynagrodzenia - szkoda wydawać dodatkowe pieniądze na prywatne pakiety.
Nie lepiej odkłac co miesiąc 50 zł i skorzystać z prywatnej opieki wtedy, kiedy zajdzie taka potrzeba? Wykupując abonament płacimy niezależnie od tego, czy skorzystamy z porady lekarskiej, czy też nie....
Ostatnio zmieniony 01 cze 2014, 20:00 przez Aneczu, łącznie zmieniany 1 raz.

robert1987r
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 5
Rejestracja: 08 maja 2014, 12:45

Re: prywatna opieka medyczna

08 maja 2014, 13:22

ja wam powiem że dzisiejsi lekarze bardzo szybko chcą prywatnie leczyć aby kasę zarobić dziś nie liczy się pacjent tylko porffel

mirka85
Maniak forumowy
Maniak forumowy
Posty: 331
Rejestracja: 16 kwie 2014, 08:01

Re: prywatna opieka medyczna

28 cze 2014, 17:51

Czytałam sporo o ubezpieczeniach na http://www.comperia.pl/ i jakoś nie jestem przekonana do tych dodatkowych pakietów. Trzeba za nie sporo płacić a jak przychodzi co do czego to i tak jest problem ze skorzystaniem z tego. Ja chciałam wykupić w ING ubezpieczenie Rakowi wspak ale okazało się, że obejmuje tylko wybrane nowotwory, co jest dla mnie absurdalne bo nigdy nie wiadomo co może się nam stać.

GoldClinicpl
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 75
Rejestracja: 23 lis 2013, 11:13

Re: prywatna opieka medyczna

30 cze 2014, 14:10

Za takie prywatne pakiety na pewno zapłacisz więcej,ale z drugiej strony masz kompleksową ochronę bez stania w uciążliwych kolejkach,a to zawsze największy plus. Poza tym jest kilka ciekawych pakietów do wyboru,może ktoś zna cennik i mógłby go przybliżyć? Tak nawet z czystej ciekawości.

Coolka
maniakogadacz
maniakogadacz
Posty: 384
Rejestracja: 09 lut 2014, 18:55

Re: prywatna opieka medyczna

05 lip 2014, 10:22

Biorąc pod uwagę, że państwowo nie raz dostanie się do lekarza graniczy z cudem to oczywiście, też jak muszę to korzystam z prywatnych gabinetów. Niestety takie czasy.

Awatar użytkownika
kijanka
Biegaczostruś na forum
Biegaczostruś na forum
Posty: 246
Rejestracja: 02 paź 2012, 13:57

Re: prywatna opieka medyczna

14 lip 2014, 07:52

Aktualnie są prywatne pakiety, wystarczy wybrać się do towarzystwa ubezpieczeniowego .Swoją drogą uważam,że poziom medycyny na nfz wzrasta. Poczytajcie sobie zresztą o nowej metodzie usuwania glejaka: http://www.gammaknife.pl/

Awatar użytkownika
Monika89
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 109
Rejestracja: 03 sty 2014, 14:54

Re: prywatna opieka medyczna

20 paź 2014, 22:58

A czy któraś z Was była na badaniu PET-CT? Czy badanie to miało miejsce w szpitalu czy w prywatnym gabinecie? Jeśli miałyście robione to badanie to możecie mi pokrótce je opisać? Czy należy się do niego jakoś wcześniej przygotować, itp? W sieci znalazłam orientacyjne ceny http://cenomed.pl/appointment/service/category/22. Czy któraś z Was kojarzy któryś gabinet z tej listy? Pytam, bo szukam miejsca, gdzie można byłoby wykonać to badanie w miarę rozsądnej cenie.

Malin
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 137
Rejestracja: 12 sie 2014, 12:28

Re: prywatna opieka medyczna

21 paź 2014, 10:09

Niestety, ale moim zdaniem prywatna służba zdrowia stanie się niedługo czystą koniecznością. W sumie byłoby to dobre rozwiązanie, gdyby składki zdrowotne nie były nam zwyczajnie zabierane. W ten sposób płacimy za lekarza 2 razy.

szarlottka
Specjalista od nawijania
Specjalista od nawijania
Posty: 264
Rejestracja: 13 sie 2013, 15:54

Re: prywatna opieka medyczna

06 mar 2015, 16:57

Niestety muszę się z tobą zgodzić. Niedługo leczenie na nfz straci sens

Kreat
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 46
Rejestracja: 27 mar 2013, 10:31

Re: prywatna opieka medyczna

31 maja 2015, 06:57

Ja korzystam z prywatnej opieki medycznej kilku specjalistów: chirurga naczyniowego, ginekologa, alergologa. To czekanie pół roku na wizytę jak zapisuję się na fundusz to jest jakaś meka.

Wróć do „Ogólnie o zdrowiu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość