Awatar użytkownika
MartaW
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 8
Rejestracja: 12 maja 2014, 09:11

Jakie słodycze dajecie dzieciom?

12 maja 2014, 14:31

Jak myślicie, jakie słodycze najlepiej dawać dzieciom? Czy lepiej całkowicie to ograniczyć. Wiadome, że czasem kupię dziecku lizaka czy inny przysmak, ale chce to robić z głową. Jakie słodycze polecacie? Ja, jeśli już daje dziecku jakieś słodycze to zazwyczaj jest to jakiś lizak, lub cukierek np.http://www.argo.net.pl/pl-PL/lizaki_klasyczne.html z sokiem z owoców .

marekwisniewski0
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 19
Rejestracja: 03 cze 2014, 12:17

Re: Jakie słodycze dajecie dzieciom?

03 cze 2014, 12:44

Ja nie daje małemu dziecku slodyczy, bo to może zaszkodzić. Dopiero jak dorośnie można spokojnie zacząć kupować.

Awatar użytkownika
Mysza
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 69
Rejestracja: 29 wrz 2011, 11:38

Re: Jakie słodycze dajecie dzieciom?

30 cze 2014, 14:11

Całkowicie słodyczy odstawić się nie da, jak nie w domu to dziecko dostanie je gdzie indziej. Ja całkiem niedawno wynalazłam takie Zdrowe lizaki http://www.taniezdrowie.com.pl/szablon_ ... C1FC27.PNG Poczytałam skład i nawet jakieś artykuły na temat lizaków i ksylitolu (który zawierają) i jestem spokojniejsza, dzieci się cieszą ze mają coś słodkiego a ja zadowolona ze to zdrowe słodycze które nie niszczą zębów i zawierają witaminy.

Awatar użytkownika
gofia
Maniak forumowy
Maniak forumowy
Posty: 317
Rejestracja: 26 kwie 2008, 22:45

Re: Jakie słodycze dajecie dzieciom?

02 lip 2014, 17:15

A czy te lizaki mają jakieś testy, dobre opinie skoro piszesz, że są zdrowe?

veryAnka
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 537
Rejestracja: 14 lut 2013, 16:40

Re: Jakie słodycze dajecie dzieciom?

07 lip 2014, 23:59

Z całą pewnością. Proszę - poczytaj o nich sobie http://parenting.pl/portal/lizaki-bez-cukru :)

firletka74
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 10
Rejestracja: 29 cze 2014, 12:08

Re: Jakie słodycze dajecie dzieciom?

09 lip 2014, 10:56

Słodycz rzadko, lepiej owoce i oczywiście zdrowy rozsądek. Natomiast ja staram się kupować czekoladę gorzka lub deserową, nie kupuję cukierków lizaków, sama pieke ciastka i ciasta więc mam pewność, że nie ma w nich sztuczności, a przynajmniej niewiele. Kiedy dziecko je za duzo słodyczy wiem z doświadczenia, że nie chce wtedy jeść, jest pobudzone i ciągle dopomina się słodyczy. mam dwójke więc mam doswiadczenie. A potem zadne syropki nie pomogą, by dziecko znów miało apetyt na normalne jedzenie.

Awatar użytkownika
gofia
Maniak forumowy
Maniak forumowy
Posty: 317
Rejestracja: 26 kwie 2008, 22:45

Re: Jakie słodycze dajecie dzieciom?

09 lip 2014, 13:47

Bardzo fajne te lizaki, nie mają cukry bo są słodzone ksylitolem. Ostatnio nawet mój starszak dostał zdrowego lizaka po wizycie u dentysty :) ale wcześniej mu fajnie Pani wytłumaczyła że to jest akurat zdrowy lizak :)

Awatar użytkownika
szpilunia
Maniak forumowy
Maniak forumowy
Posty: 316
Rejestracja: 20 sty 2012, 15:57

Re: Jakie słodycze dajecie dzieciom?

10 lip 2014, 09:24

A jakich nie dajemy... Najczęściej czekolada, wolę taka prostą od przeombinowanych batonow, ale też lubisie, czasem pianki, kinderki. Unikam lizkaów bardzo.

Awatar użytkownika
Dorota84
Papla
Papla
Posty: 797
Rejestracja: 03 lut 2009, 22:28

Re: Jakie słodycze dajecie dzieciom?

10 lip 2014, 12:13

dlaczego unikasz lizaków? kiedyś dentystka nam powiedziała, że lepszy lizak czy cukierek od czekolady, a szczególnie już taki zdrowy lizak, o którym mowa wyżej

Awatar użytkownika
gofia
Maniak forumowy
Maniak forumowy
Posty: 317
Rejestracja: 26 kwie 2008, 22:45

Re: Jakie słodycze dajecie dzieciom?

11 lip 2014, 12:07

Według mnie też się wydaje że lepiej lizak niż czekolada, która lubi wchodzić między zęby i oblepiać ząbki. Lizaki zdrowe nie są słodzone cukrem, są pudrowe więc napewno o wiele zdrowsze i lepsze dla zębów.

Wróć do „Kącik dla rodziców”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 1 gość