Norbert717
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 46
Rejestracja: 06 maja 2014, 22:09

Re: nietolerancja pokarmowa

23 lip 2014, 14:30

Treść wprawdzie ciekawa, ale nie wolno ryzykować i zawsze należy udać się do lekarza.

Pozdrawiam
Norbert
Dzieciaki z klasą

andrzejkoziol11
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 4
Rejestracja: 12 sie 2014, 18:08

Re: nietolerancja pokarmowa

12 sie 2014, 18:12

Dzięki, tekst bardzo ciekawy, zapoznałem się bo moje dziecko ma objawy alergii, a to może być nietolerancja pokarmowa, więc skontaktuję się ze specjalistą.

zuzankowa
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 26
Rejestracja: 05 lut 2015, 11:40

Re: nietolerancja pokarmowa

13 kwie 2015, 21:19

Oprócz tego, co dziecko je w domu jest jeszcze to, co je w przedszkolu. U nas akurat nie ma tego problemu, bo w przedszkolu jest catering dla dzieci z alergiami pokarmowymi, które muszą być na określonej diecie. Na szczęście. U znajomej synka w przedszkolu nie było takiej opcji i musiała nosić dla niego codziennie jedzenie. Wiem, że małemu trochę przykro było, że je coś innego niż dzieciaki.

malinowa
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 15
Rejestracja: 16 paź 2014, 10:37

Re: nietolerancja pokarmowa

11 maja 2016, 22:17

Oprócz tego, co dziecko je w domu jest jeszcze to, co je w przedszkolu. U nas akurat nie ma tego problemu, bo w przedszkolu jest catering dla dzieci z alergiami pokarmowymi, które muszą być na określonej diecie. Na szczęście. U znajomej synka w przedszkolu nie było takiej opcji i musiała nosić dla niego codziennie jedzenie. Wiem, że małemu trochę przykro było, że je coś innego niż dzieciaki.
u mojego dziecka w grupie na szczęście jest czworo alergików, w tym dwie z nas czasami muszą przywieźć zamiennik drugiego dania. Co prawda przedszkole wychodzi na przeciw oczekiwaniom i naprawdę wiele posiłków jest zdrowych i fajnie ułożonych. U nas akurat nietolerancja mleka krowiego. Dieta to podstawa walki z alergią. Ostatnio nawet czytałam, że i probiotyki mocno wpływają na poprawę zdrowia alergików. Często korzystam ze strony odetchnijspokojnie, żeby pogłębiać widzę i szukać nowych informacji.

chocolattt
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 9
Rejestracja: 14 gru 2015, 12:39

Re: nietolerancja pokarmowa

21 cze 2016, 12:41

my o nietolerancji dowiedzielismy się w złobku,kiedy synek zaczął jadać ich potrawy i dostawał po nich tak silnych zaparć że mało co poza dicopegiem było mu wstanie pomóc. Zrobiliśmy badania i wyszło własnie że ma alergię na część produktów. teraz gotujemy mu sami

Wróć do „Przedszkolaczki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość