marzenna
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 17
Rejestracja: 25 wrz 2013, 15:36

Bieganie czy jeżdżenie

09 lip 2014, 11:25

Hej!
Ostatnio koleżanka namówiła mnie (w końcu) na bieganie wokół pobliskiego parku. Zaczęliśmy bardzo ostrożnie, jednak i tak przy mojej wadze, którą tutaj pominę z powodów oczywistych, po treningach wysiadają mi kolana. Koleżanka teraz radzi mi przesiąść się na rower, ale przyznam że nie lubię go strasznie. Czy ktoś może zamiast tego korzystał na przykład z rolek? Dają efekty? Bo tutaj:http://www.euro.com.pl/rolki.bhtml wypatrzyłam niedrogie, tylko wcześniej chciałam się dowiedzieć czy może korzystałyście z takiego zamiennika?
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
envee
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 20
Rejestracja: 26 mar 2014, 12:02

Re: Bieganie czy jeżdżenie

09 lip 2014, 17:37

Rolki są fantastyczne! Po jednej jeździe poczujesz, że żyjesz, tak cię wszystko będzie bolało :D

Awatar użytkownika
Loczek
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 98
Rejestracja: 27 maja 2014, 19:00

Re: Bieganie czy jeżdżenie

09 lip 2014, 20:51

Tak czy tak kolana dostana za swoje. Ale zacznij od mniejszych dystansów - tak na przyzwyczajenie się. envee ma rację jak boli to znaczy, że działa (nie mówimy o bólach kolan)

TakaJakaJa
Korona za gadulstwo;-)
Korona za gadulstwo;-)
Posty: 595
Rejestracja: 21 lis 2012, 15:16

Re: Bieganie czy jeżdżenie

10 lip 2014, 14:58

Jazda na rolkach też obciąża kolana... W tym wypadku najlepszy jednak będzie rower albo basen.

Zoe
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 14
Rejestracja: 23 lip 2010, 15:24

Re: Bieganie czy jeżdżenie

14 lip 2014, 10:32

Dodam jeszcze, że jeśli naprawdę chcesz biegać, to musisz zwrócić uwagę na 2 rzeczy:

1. profesjonalne buty i bieganie po naturalnej nawierzchni (asfalt odpada)

2. lądowanie na śródstopiu, a nie na pięcie - może to też pomoże :)

Co do rolek się nie wypowiem, bo nie posiadam. A myślałaś o jakimś fitnessie albo treningu silowym? Wbrew pozorom też ładnie spala kalorie :) U mnie działa lepiej niż kardio :P

AniaABCfitness
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 52
Rejestracja: 30 cze 2014, 14:31

Re: Bieganie czy jeżdżenie

21 lip 2014, 12:33

Jazda na rolkach jest bardzo przyjemna, ale też obciąża stawy kolanowe. Możliwe że po zrzuceniu kilku kilogramów (nie piszesz ile ważysz aktualnie, więc ciężko stwierdzić czy faktycznie ma to duży wpływ, czy powodem są inne czynniki) sytuacja się poprawi, ale na razie sugerowałabym ćwiczenia które aż tak nie obciążają kolan.

Dobrym rozwiązaniem są ćwiczenia na orbitreku – w trening angażujesz różne partie mięśni (również górnej połowy ciała), kalorii można spalić tyle co podczas biegania czy jazdy na rowerze, a stawy kolanowe nie są aż tak obciążone.

Bartma
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 14
Rejestracja: 07 sie 2014, 10:25

Re: Bieganie czy jeżdżenie

07 sie 2014, 11:06

Moim zdaniem najlepsza jest jazda na rowerze. Przede wszystkim jest z tego wszystkiego chyba najpraktyczniejszy. Wcześniej jeździłam rowerem do pracy i robiłam dziennie około 20km. Tak się wprawiłam, że potrafiłam jechać sobie na przejażdżkę na 60km bez żadnego problemu :)

tmlody
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 2
Rejestracja: 11 sie 2014, 09:46

Re: Bieganie czy jeżdżenie

11 sie 2014, 10:07

Z tego co słyszałem to jazda na rowerze daje lepsze efekty niż bieganie. Co do jazdy na rolkach nie wiem, ale podejrzewam, że daje jeszcze lepsze.

tsunade
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 20
Rejestracja: 26 wrz 2014, 12:29

Re: Bieganie czy jeżdżenie

25 lis 2014, 16:08

to co sprawia większą frajdę :D

koliberek001
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 9
Rejestracja: 27 lis 2014, 17:14

Re: Bieganie czy jeżdżenie

27 lis 2014, 17:16

Nie tworzę nowego wątku, bo ten wydaje mi się odpowiedni. Również mam porblemy ze stawami przy ćwiczeniach. Mam sporą nadwagę i chyba muszę przestać biegać. Zresztą pogoda juz tez nie ta… Czy są jakieś ćwiczenia/sprzęty, które nie uszkodza mi stawow? Wykonywalam takie rozne cwiczenia leżac na podlodze, ale nie daja efektow :(

Wróć do „Fitness, Diety i odchudzanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość