Awatar użytkownika
kijanka
Biegaczostruś na forum
Biegaczostruś na forum
Posty: 246
Rejestracja: 02 paź 2012, 13:57

Finanse na wakacjach : karta kredytowa czy konto walutowe

01 sie 2014, 08:13

Hej. W jaki sposob radzicie sobie z finansami w podróży ? Co jest lepszym rozwiązaniem? Karta kredytowa czy może konto walutowe? My razem z mężem i dziećmi planujemy dłuższe wakacje w najbliższym czasie i mimo iż biore kasę ze sobą to wolałabym mieć dostęp do konta. Wiadomo jak jest. Czasami zdarzy się jakiś nieprzewidziany wypadek i nie jest fajnie zostać na lodzie.
Jak sobie radzicie?

Awatar użytkownika
Bialadama
Specjalista od nawijania
Specjalista od nawijania
Posty: 266
Rejestracja: 16 sie 2012, 10:31

Re: Finanse na wakacjach : karta kredytowa czy konto walutow

04 sie 2014, 07:50

No i powiem Ci, że jednak dobrze myślisz ponieważ rozsądni ludzie co jak co ale nie biorą wszystkich pieniędzy ze sobą ale jednak starają się mieć ten dostęp do konta.
Zerknij sobie na ten artykuł:
http://www.comperia.pl/karta-czy-konto- ... riapl.html - jest tam na dole kilka dobrych tabelek z porównaniami co jest lepsze - konto czy karta kredytowa.
Sama stawiałabym na konto , posiadam i jest to korzystne w przypadku częstych transakcji bezgotówkowych a za granicą zdarza mi się dość często płacić kartą.

Awatar użytkownika
kijanka
Biegaczostruś na forum
Biegaczostruś na forum
Posty: 246
Rejestracja: 02 paź 2012, 13:57

Re: Finanse na wakacjach : karta kredytowa czy konto walutow

05 sie 2014, 07:41

Dziękuję,przeczytałam i jednak chyba zdecyduję się na to konto walutowe. Szczególnie,że wyjazd do Turcji we wrześniu nie będzie jedynym ponieważ w przyszłym roku planujemy kilka podróży i jednak przyda się na zaś. No i koszty wypłaty z bankomatów kartą są jednak wysokie jak widzę.
Sama w jakim banku posiadasz konto? Jakie koszta? Jesteś zadowolona?

Awatar użytkownika
Bialadama
Specjalista od nawijania
Specjalista od nawijania
Posty: 266
Rejestracja: 16 sie 2012, 10:31

Re: Finanse na wakacjach : karta kredytowa czy konto walutow

06 sie 2014, 07:27

Nie jestem za bardzo zadowolona ponieważ koszt obsługi konta jest dosyć duży ( mam w banku Pekao ) - aż tak często kasy nie wypłacam aby tyle płacić.
Przenoszę się w najbliższym czasie do banku BGŻ ponieważ tam obsługa konta jest całkowicie darmowa ( sama sobie zerknij na to zestawienie jakie tam dałam) i myślę,że to będzie zdecydowanie lepsza dla mnie wersja.

Awatar użytkownika
Manila
Biegaczostruś na forum
Biegaczostruś na forum
Posty: 203
Rejestracja: 06 sie 2014, 08:57

Re: Finanse na wakacjach : karta kredytowa czy konto walutow

07 sie 2014, 07:55

Mi wystarcza karta kredytowa :) Mam w banku. Również czesto podróżuję ale jest to dobre rozwiązanie. Nie kosztuje dużo . Może i wypłaty z bankomatów są drogie ale ja akurat korzystam rzadko. Czasami jak wypali jakiś nieplanowany wydatek.
No i masz to pewne zabezpieczenie.

Ollga
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 44
Rejestracja: 28 wrz 2013, 17:08

Re: Finanse na wakacjach : karta kredytowa czy konto walutow

19 sie 2014, 13:08

Ja zawsze z karty korzystam, to wygodne i szybkie.

Wróć do „Nasze hobby”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość