Awatar użytkownika
kijanka
Biegaczostruś na forum
Biegaczostruś na forum
Posty: 246
Rejestracja: 02 paź 2012, 13:57

Czy warto jest zainwestować pieniądze w fundusz inwestycyjny

27 sie 2014, 07:28

Zadzwonili do mnie z banku z propozycją zainwestowania swoich pieniędzy w fundusz inwestycyjny. Oprocentowanie bardzo korzystne ponieważ na poziomie 8% w skali roku jednak trochę nie chce mi się w to uwierzyć. Czy naprawdę można aż tyle zyskać?
Wydaje się to o wiele bardziej korzystne od lokaty .Jednak czy jest to bezpieczne?

Awatar użytkownika
Manila
Biegaczostruś na forum
Biegaczostruś na forum
Posty: 203
Rejestracja: 06 sie 2014, 08:57

Re: Czy warto jest zainwestować pieniądze w fundusz inwestyc

28 sie 2014, 07:54

Da się tyle zarobić. Tylko trzeba wiedzieć w co inwestować.
Zerknij sobie tutaj:
http://www.comperia.pl/fundusze_inwestycyjne - na stronie znajdziesz obecnie dobre zestawienie funduszy inwestycyjnych. Poczytaj sobie o rodzajach, strategiach działania.
Sama odkładam pieniądze w taki sposób już od kilku lat. Zarobiłam więcej niż na lokacie ( może nie 8% jednak na pewno lepiej niż te 3%, które oferują banki).
Warto jest postawić na kilka funduszy. To rozproszy ryzyko i w zasadzie masz pewność,ze zarobisz.

Awatar użytkownika
ParycjaWR
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 131
Rejestracja: 14 lip 2013, 18:54

Re: Czy warto jest zainwestować pieniądze w fundusz inwestyc

28 sie 2014, 09:30

Jestem zdania, że to może być dobry sposób na inwestycję, szczególnie że ostatnio giełda spadała, więc jest szansa na wzrosty w najbliższym czasie. Obok akcjo dobrze jest też wybrać taki fundusz, który interesuje się również obligacjami korporacyjnymi. Akurat obligacje gwarantują stały wzrost, więc pozwoli to zrównoważyć ewentualne spadki na giełdzie. Na obligacjach można zyskać od 6 do nawet 12%, więc to jest o wiele korzystniejsze niż lokata.

AgnieszkaKobylanska
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 9
Rejestracja: 28 sie 2014, 15:57

Re: Czy warto jest zainwestować pieniądze w fundusz inwestyc

28 sie 2014, 16:15

Da się zarobić i to bardzo dużo. Tylko, trzeba świetnie znać się na rynku finansowym, albo po prostu mieć dobrego, zaufanego doradcę finansowego. Nigdy nie poszłabym na ofertę, którą proponuje mi bank albo ktoś sobie dzwoni i szuka klientów :) Chyba, że się znam i umiem odróżnić ziarno od plew.

Awatar użytkownika
Bialadama
Specjalista od nawijania
Specjalista od nawijania
Posty: 266
Rejestracja: 16 sie 2012, 10:31

Re: Czy warto jest zainwestować pieniądze w fundusz inwestyc

29 sie 2014, 08:09

Ja również jestem podobnego zdania jak koleżanki .Nie udaj ślepo bankowi ale przejrzyj sobie sama poszczególne oferty w domu - na spokojnie.
Manila tutaj dała dobre zestawienie. Masz tam wszystkie fundusze jakie są obecnie na rynku.Zobacz sobie jak dany fundusz zarabiał w ostatnich latach - poczytaj sobie w jaki sposób działają.

Awatar użytkownika
kijanka
Biegaczostruś na forum
Biegaczostruś na forum
Posty: 246
Rejestracja: 02 paź 2012, 13:57

Re: Czy warto jest zainwestować pieniądze w fundusz inwestyc

03 wrz 2014, 08:10

Agnieszka inwestujesz? Jeśli tak to w co?

Awatar użytkownika
Manila
Biegaczostruś na forum
Biegaczostruś na forum
Posty: 203
Rejestracja: 06 sie 2014, 08:57

Re: Czy warto jest zainwestować pieniądze w fundusz inwestyc

04 wrz 2014, 07:47

Kijanka jeśli jeszcze zastanawiasz się w jaki fundusz warto jest zainwestować kasę to na stronie jaką tutaj dałam jest możliwość zostawienia swojego numeru telefonu.
Oddzwoni do Ciebie niezależny doradca w sprawie funduszy z serwisu Comperia i bedziecie mogli sobie porozmawiać co i jak - jaki daje obecnie najlepszy zysk, w co jest warto sobie zainwestować.

Szieeeaa
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 35
Rejestracja: 21 lip 2014, 13:44

Re: Czy warto jest zainwestować pieniądze w fundusz inwestyc

09 wrz 2014, 12:53

Oczywiście, tylko pan specjalista będzie chciał za to mamone :)

Awatar użytkownika
Manila
Biegaczostruś na forum
Biegaczostruś na forum
Posty: 203
Rejestracja: 06 sie 2014, 08:57

Re: Czy warto jest zainwestować pieniądze w fundusz inwestyc

10 wrz 2014, 09:53

No akurat w tym przypadku porada jest darmowa ( doradcy comperii nie biorą za to kasy ...). Zawsze warto jest posłuchać tego co ktoś powie.
Doradca nie zmusi nas do zainwestowania w konkretny fundusz ale zawsze może coś interesujacego powiedzieć.

Szieeeaa
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 35
Rejestracja: 21 lip 2014, 13:44

Re: Czy warto jest zainwestować pieniądze w fundusz inwestyc

10 wrz 2014, 11:30

Jak napisałaś Obligacje korporacyjne to bardzo fajny sposób na zarobek pasywny :) A ludzie z comperii chcą po prostu zarobić, dostają kasę od firm za promocje i od was za zysk z tego ;) Więc ten biznes ni w 5 ni w 9 sie opłaca :) Lepiej samemu troszkę się rozeznać :))

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość