Awatar użytkownika
mojaglowa
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 15
Rejestracja: 23 wrz 2014, 16:03

Biznes kobiety

23 wrz 2014, 16:20

Witam Panie, czy prowadzicie biznes? Od roku myślę nad założeniem działalności i sprowadzaniem towaru do mojego sklepu z Chin. Czy macie na ten temat jakieś przemyślenia i wskazówki dla początkującej bizneswoman?:)

iska992
Specjalista od nawijania
Specjalista od nawijania
Posty: 292
Rejestracja: 23 mar 2014, 07:58

Re: Biznes kobiety

09 paź 2014, 13:05

Według mnie pomysł masz dobry. Myślałaś już gdzie będziesz trzymała te wszystkie rzeczy?

szarlottka
Specjalista od nawijania
Specjalista od nawijania
Posty: 264
Rejestracja: 13 sie 2013, 15:54

Re: Biznes kobiety

09 paź 2014, 13:08

Myślałam o czymś podobnym. Chciałabym sprowadzać zdrową żywność z Chin i innych krajów by otworzyć sklep z ekologiczną żywnością. Wszystkie sprowadzone rzeczy mam zamiar przechowywać w hali magazynowej którą wynajmę lub wybuduję... Nad tym się jeszcze zastanawiam. Znalazłam już co prawda na http://www.cobouw.pl/hale-stalowe firmę CoBouw, która stawia takie hale ale nie wiem jak będę stała z pieniędzmi i czy bank udzieli mi kredyt na zakup ziemi i budowę hali.

gorrot
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 5
Rejestracja: 28 lis 2014, 17:03

Re: Biznes kobiety

29 lis 2014, 20:53

Według mnie nie powinniśmy przesadnie podkreślać swojej płci. Coraz więcej kobiet decyduje się na założenie swojej firmy i otrzymuje wsparcie także ze strony mężczyzn. Stereotypów na temat bizneswomen jest na szczęście coraz mniej.

lihhoto
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 5
Rejestracja: 13 sty 2015, 14:01

Re: Biznes kobiety

13 sty 2015, 14:06

Dla mnie kluczem do sukcesu jest - wytrwałość. Musimy wytrwale dążyć do celu. Nie możemy się zniechęcać - nawet jeżeli z początku w Naszym sklepie/e-sklepie nie będzie zbyt wiele klientów. O opracowanie strategii reklamowej możemy poprosić jeszcze przed założeniem działalności. Wystartujemy "pewniejsze".

Lucjaa
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 26
Rejestracja: 04 lis 2014, 13:53

Re: Biznes kobiety

06 lut 2015, 12:58

A przy otwarciu sklepu internetowego warto zainwestować od razu w jakiś program do księgowości?macie jakieś doświadczenia?

szpileczki
Seryjna gaduła
Seryjna gaduła
Posty: 494
Rejestracja: 19 paź 2014, 16:56

Re: Biznes kobiety

21 lut 2015, 10:48

Jeśli mamy już swoją działalność to warto ją zarejestrować jako spółkę akcyjną, komandytowo akcyjną albo spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością - wtedy będziemy mogły emitować papiery dłużne. Nie jest to łatwy proces, ale wiem, że bestacapital.pl w tym pomaga. Obligacje emituje się głównie po to by pozyskać kapitał na rozwój działalności, więc warto jest to poważnie przemyśleć.

Obrazek

zuzankowa
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 26
Rejestracja: 05 lut 2015, 11:40

Re: Biznes kobiety

28 lut 2015, 19:16

Teraz w praktycznie każdym biznesie trzeba mieć kasę fiskalną. Więc warto znaleźć jakiegoś dobrego sprzedawcę, żeby sie nie rozczarować.

Awatar użytkownika
oneira
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 7
Rejestracja: 10 kwie 2015, 10:47

Re: Biznes kobiety

10 kwie 2015, 11:47

A salon kosmetyczny to cały czas opłacalny biznes?
Salon kosmetyczny przestanie być opłacalnym biznesem, kiedy kobiety przestaną mieć obsesję na punkcie swojego wyglądu. Czyli nigdy.

konewap
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 11
Rejestracja: 16 kwie 2015, 20:36

Re: Biznes kobiety

17 kwie 2015, 00:43

Szukam informacji od fryzjerów i specjalistów, albo od kogoś profesjonalnego w tej dziedzinie.

Sama skończyłam szkołę fryzjerstwa i obecnie jestem zatrudniona w salonie.

Teraz chcę zaproponować mojej pracodawczyni, żeby wysłała mnie na kurs z przedłużania włosów.

Poszukałam już nawet miejsca, padło na beauty for you. Czy może mi ktoś z profesjonalistów powiedzieć,czy warto brać się za przedłużanie włosow?

Opinie jak widziałam są różne, ale dużo jest pozytywnych.

Z ciekawości zadzwoniłam i właściwie siedemset zł za kurs to jeszcze nie takie straszne.
Macie może jakieś doświadczenie, a może powiedzcie mi czy same skorzystałybyście z takiego zabiegu?

Wróć do „Prawo, praca i polityka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości