krystyna77
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 9
Rejestracja: 03 lis 2014, 19:51

Ból pleców

04 lis 2014, 12:17

Czy kierowcy samochodu ciężarowego z problemami bólowymi pleców przyda się materac do masażu, czy może kupić karnet na odpowiednią ilość masaży?

zaha
Biegaczostruś na forum
Biegaczostruś na forum
Posty: 227
Rejestracja: 19 wrz 2014, 11:22

Re: Ból pleców

04 lis 2014, 13:27

Lepiej kupić karnet i zażyć trochę ruchu. Zresztą nie tylko karnet. Po prostu trzeba się więcej ruszać, raz na jakiś czas pobiegać, porozciągać się.

Awatar użytkownika
Michalina
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 91
Rejestracja: 07 lip 2009, 12:45

Re: Ból pleców

04 lis 2014, 13:28

Materac chyba fajny pomysł ale nie każdy kierowca będzie to lubił. Chciałam swojemu kupić, bo dużo jeździ ale nie chciał. Na masaż musi znaleźć czas, a faceci to też niechętnie chodzą na takie zabiegi. Może jeszcze poduszka na siedzenie.. Albo zapytaj o ten materac.

tartaowocowa
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 7
Rejestracja: 03 lis 2014, 14:54

Re: Ból pleców

04 lis 2014, 16:34

Ruch to zdrowie jak najbardziej, jazda na koniu choćby rekreacyjna, bardzo pomaga. Mnie przynajmniej to bardzo pomogło na bóle kręgosłupa. Jeźdźiłam raz w tyg. przez 2 lata i od tamtej pory tak mi się mięśnie wzmocniły, że zero bólu.

kaskada
Biegaczostruś na forum
Biegaczostruś na forum
Posty: 214
Rejestracja: 13 sie 2014, 12:56

Re: Ból pleców

05 lis 2014, 00:06

też polecam ćwiczenia! trzeba koniecznie wzmocnić mięśnie. Ale masaż też dobra rzecz. jeżeli zrobi go profesjonalista to też może przynieść niezłe efekty

Awatar użytkownika
lorelai5
Dorastam! Mam 1 ząbek!
Dorastam! Mam 1 ząbek!
Posty: 725
Rejestracja: 04 lip 2014, 13:10

Re: Ból pleców

05 lis 2014, 13:35

Ćwiczenia jak najbardziej, ale taki materac też jest niezły.

Minoru
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 3
Rejestracja: 04 gru 2014, 14:53

Re: Ból pleców

04 gru 2014, 14:59

Ja też mam pracę siedzącą - przez 8h prawie nie mam ruchu i często boli mnie kręgosłup.
Na ten ból najlepszy jest sport, który wzmacnia mięśnie i rozluźnia. Mata masująca wcale nie jest taka zdrowa, jak reklamują.

Awatar użytkownika
sklepiksenioraPL
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 9
Rejestracja: 21 paź 2014, 15:06

Re: Ból pleców

09 gru 2014, 19:59

Dla kierowców polecamy podkładkę pod plecy Bodycare firmy Athenax. Po założeniu na oparcie fotela samochodowego, wymusza prawidłową postawę, dzięki niezależnemu systemowi przegubowemu. Kształt podkładki dopasowuje się do anatomii kręgosłupa i utrzymuje odcinek lędźwiowy w odpowiedniej pozycji. Posiada ona regulowaną wysokość i umożliwia swobodny przepływ powietrza, dzięki czemu plecy nie będą się pociły w wyniku styczności z oparciem.

http://www.sklepikseniora.pl/podkladka- ... p1726.html
Obrazek

naszpilach
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 14
Rejestracja: 21 lis 2014, 14:51

Re: Ból pleców

22 gru 2014, 19:17

Ruch jest ważny, ale masaż na pewno nie zaszkodzi. Poza tym nie zawsze można znaleźć czas na ruch, często szukamy wymówek, a kiedy jesteśmy już umówieni na masaż, trudniej to odwołać.
Warto umówić się chociaż tak na próbę na jeden masaż w jakimś sprawdzonym gabinecie, choć oczywiście najlepsze skutki można zauważyć dopiero po kilku masażach wykonywanych regularnie.

zuliana
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 10
Rejestracja: 14 gru 2014, 22:16

Re: Ból pleców

25 gru 2014, 14:01

W takie schorzenia warto uderzać bardziej wszechstronnie. Tak więc ruch jest ważny, podobnie jak utrzymanie odpowiedniej wagi, ale też dobrze jest sięgnąć po pomoc specjalisty i wybrać się na masaż.
Jeśli masz problem ze znalezieniem na to wolnej chwili, możesz zajrzeć sobie do Booksy. To taka aplikacja, która ułatwia kontakt na linii masażysta - pacjent. Dzięki niej jest możliwość zajrzenia do grafiku masażysty i zabukowanie sobie wizyty w pasującym nam czasie.

Wróć do „Ogólnie o zdrowiu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość