TAMASIA
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 38
Rejestracja: 15 gru 2013, 19:59

Walka z cukrzycą

01 gru 2014, 00:30

Wszystkim cukrzykom gorąco polecam tą aplikację: http://diabetee.pl/. Posiada ona takie funkcje jak: E-dziennik, Menu diabetyka, Jedz z głową, czy Moja apteka.
Pomaga w codziennych potyczkach z chorobą, ułatwia komponowanie posiłków, kontrolowanie poziomu cukru, dobieranie właściwych produktów spożywczych, itp. Świetna rzecz dla osób zabieganych, ale nie tylko. Trafiłam na aplikację po lekturze artykułu Cukrzyca chorobą XXI wieku. Tam jest wzmianka o niej. Jeśli zdecydujecie się skorzystać, warto zrobić to do 31 grudnia, bo jest promocja ;). Trzeba tylko wpisać kod 2020-3030.

kundi
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 8
Rejestracja: 17 wrz 2014, 15:45

Re: Walka z cukrzycą

12 gru 2014, 17:11

Bardzo fajna ta apka, na pewno skorzystam. Od siebie dodam, iż kiełki brokuł doskonale pomagają w kontroli cukru we krwi u osób z cukrzycą typu 2. Gdzieś czytałam, że przeprowadzono badania, w których uczestnicy spożywali 10 g kiełków dziennie przez 4 tygodnie, wykazały niższy poziom insuliny. Ostatnio kupiłam sobie taką kiełkownicę http://cookandlove.pl/kielkownica-torseed.html i stworzyłam domowy ogródeczek :))

Awatar użytkownika
ksylitolEU
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 4
Rejestracja: 23 gru 2014, 13:57

Re: Walka z cukrzycą

11 lut 2015, 23:51

Dużo lepszym rozwiązaniem od takich aplikacji jest kupno i zapoznanie się z treścią kilku książek na temat cukrzycy, a potem samodzielne układanie jadłospisu. Dobrze jest omawiać problemy w gronie osób z cukrzycą, rozładowuje się przy tym stres, który powstaje przy każdej chorobie. Życiem z tą chorobą, w tym dietą, nie powinna sterować aplikacja, ale nasza głowa.

JolaCha
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 5
Rejestracja: 23 lut 2015, 17:27

Re: Walka z cukrzycą

23 lut 2015, 17:37

Wiele gabinetów i centrów leczenia cukrzycy wyposażonych jest w specjalistyczny sprzęt medyczny - we Wrocławiu znajduje się specjalistyczny sklep z takim wyposażeniem Ronomed. Warto poradzić się specjalistów. Z pewnością pomogą wybrać najlepsze rozwiązanie.
Ostatnio zmieniony 14 mar 2019, 00:16 przez JolaCha, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
angelika89
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 110
Rejestracja: 27 lis 2013, 12:55

Re: Walka z cukrzycą

04 sie 2017, 08:52

a jak sprawdzic poziom cukru? badanie krwi?

Awatar użytkownika
assa
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 18
Rejestracja: 27 paź 2016, 14:25

Re: Walka z cukrzycą

24 sie 2017, 11:10

a jak sprawdzic poziom cukru? badanie krwi?
Możesz skorzystać z tego testu https://sklep.domowelaboratorium.pl/pro ... -TEST.html jest prosty w wykonaniu i łatwo odczytać wynik. Test najlepiej zrobić rano, bo przed jego zrobieniem nie można przez 12 godzin ani jeść ani pić ;)

werkina
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 46
Rejestracja: 03 cze 2017, 11:54

Re: Walka z cukrzycą

15 maja 2018, 12:53

Warto wesprzeć się olejkiem konopnym. To naturalny produkt https://cbdcentral.pl/pl/c/Olejki-Cbd/18

JoStefa
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 3
Rejestracja: 20 lip 2018, 13:48

Re: Walka z cukrzycą

02 paź 2018, 12:01

Jeśli chodzi o cukrzycę to nie warto ryzykować "cudownymi sposobami". Polecam zrobić sobie całe badania i dodatkowo badania dietetyczne (takie jak na zdrowegeny.pl ) a później wizyta u lekarza i dietetyka. Nie ma co samemu się badać albo leczyć, bo rzadko kiedy wychodzi na dobre.

adaska31
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 98
Rejestracja: 09 kwie 2017, 14:33

Re: Walka z cukrzycą

07 paź 2018, 22:42

Też tak mysle - temat jest zbyt powazny i jakies pośrednie srodki zaradcze moga nie tylko nie przyniesc efektu, ale wrecz zaszkodzic. Cukrzyce sie leczy a metoda powinna byc dobierana na podstawie badań i przez lekarza opiekującego sie pacjentem. Moja mama leczy sie na cukrzyce w gabinecie naturiana u Pani Pauliny. Od roku stosuje medycyne naturalna po tym jak leczenie w przychodni bylo mało skuteczne i raczej działalo na zasdzie "sprobujmy tego", a "pozniej tego".... no nie o to chodzi raczej. Pani Paulina najpierw zrobiła dokladne badania a pozniej opracowała program leczenia

Awatar użytkownika
mamcia
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 3
Rejestracja: 03 gru 2018, 11:56

Re: Walka z cukrzycą

03 gru 2018, 12:10

Tak się zastanawiam, jak mam się ratować bo w ostatniej ciąży dostałam cukrzycy. Leczyłam się tylko dietą a teraz 4 miesiące po porodzie cukier nadal trochę za wysoki. Nie mam jeszcze cukrzycy, ale wiem, że muszę mocno na siebie uważać, bo mój tato zmaga się z tą chorobą. Na razie u mnie tylko dieta, ale niepokoi mnie fakt, że zbyt szybko chudnę.

Wróć do „Ogólnie o zdrowiu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości