lihhoto
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 5
Rejestracja: 13 sty 2015, 14:01

Re: Własna działalność, od czego zacząć?

16 sty 2015, 12:28

Od wiary w siebie. Jeśli My sami nie będziemy wierzyć w to, że się Na uda, to nikt nie uwierzy...To prawda, że kwestie formalne potrafią skomplikować życie przedsiębiorcy. Warto wiedzieć, ja najwięcej na ten temat. Jeżeli zacznie brakować Nam wiedzy, o tym jak założyć, jak prowadzić, jak reklamować...to możemy zacząć tracić motywacje.

Awatar użytkownika
kwiti
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 51
Rejestracja: 20 maja 2009, 13:48

Re: Własna działalność, od czego zacząć?

19 sty 2015, 16:55

Przede wszystkim od pomysłu. A później udezryć do kogoś, kto już prowadzi firmę i on pokieruje co jak i gdzie robić

Lucjaa
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 26
Rejestracja: 04 lis 2014, 13:53

Re: Własna działalność, od czego zacząć?

23 sty 2015, 16:31

Pomysł najważniejszy a nie wiecie od czego można zacząć inwestowanie?Np. taka www.mennicaskarbowa.pl/cena-skupu-zlota nie sprzyja szukaniu nowych lokat?

sandira
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 5
Rejestracja: 02 lut 2015, 13:01

Re: Własna działalność, od czego zacząć?

02 lut 2015, 13:04

Z pewnością warto odłożyć trochę pieniędzy na początek. Kiedy wiem, że mamy jakieś "zabezpieczenie" na koncie, znacznie łatwiej rozwijać swój biznes/e-biznes.

Lucjaa
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 26
Rejestracja: 04 lis 2014, 13:53

Re: Własna działalność, od czego zacząć?

20 lut 2015, 10:50

My jakoś woleliśmy wszystko zostawić fachowcom. I już od jakiegoś czasu współpracujemy z takim biurem rachunkowym zobacz tu. Nie woleliście takiej fachowej pomocy?

zuzankowa
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 26
Rejestracja: 05 lut 2015, 11:40

Re: Własna działalność, od czego zacząć?

28 lut 2015, 19:15

Njagorsze jest to że w każdej działalności trzeba mieć kasę fiskalną. Ja akurat kupiłam bardzo dobry model w http://www.ksbiuro.pl/. Ale pamietam, ze długo szukałam odpowiedniego.

Muzyczka
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 52
Rejestracja: 22 kwie 2015, 15:29

Re: Własna działalność, od czego zacząć?

07 maja 2015, 18:05

Najlepiej zacząć od dobrego pomysłu na biznes ;) A później cała reszta która jest równie ważna. I warto sie zastanowić nad tym żeby księgowość prowadzić samemu. To nie takie trudne jak ma się taki program http://infotelecom.pl/k/m/p/kadryplace . Jest na tyle prosty ( co można sprawdzić na demo) że każdy sobie z nim poradzi. No i współpracuje z Płatnikiem i rozlicza podatki.

Coolka
maniakogadacz
maniakogadacz
Posty: 384
Rejestracja: 09 lut 2014, 18:55

Re: Własna działalność, od czego zacząć?

09 maja 2015, 10:23

Przy starcie działalności i bez jakiejkolwiek wiedzy nie bardzo jest sens chyba startować z księgowością samodzielnie. Ale to indywidualna sprawa. Co do startu to trzeba na pewno poza księgowością przemyśleć swój biznes plan i zastanowić się nad kosztami i tym w jakim czasie wszystko powinno się rozkręcić. Moja koleżanka niedawno startując z firmą poszła do Tax Care właśnie, żeby księgowość poprowadzili i zaproponowali jej kredyt na start mimo, że była nowa otwartą firmą. Po kilku miesiącach kredyt spłaciła i tak ruszyła z kopyta, że teraz jedynie cieszyć się z efektów :)
Ostatnio zmieniony 12 maja 2015, 11:26 przez Coolka, łącznie zmieniany 1 raz.

veryAnka
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 537
Rejestracja: 14 lut 2013, 16:40

Re: Własna działalność, od czego zacząć?

12 maja 2015, 09:49

Nawet nie wiedziałam, że oni kredytami się zajmują. Myślałam, że tylko księgowość. Moja siostra u nich prowadzi, zadowolona jest.

Coolka
maniakogadacz
maniakogadacz
Posty: 384
Rejestracja: 09 lut 2014, 18:55

Re: Własna działalność, od czego zacząć?

12 maja 2015, 12:18

Mają i to nawet niezłą skoro dają kredyty na start. Oczywiście nie każdemu, ale mając dobry biznes plan można sobie w ten sposób bardzo pomóc. Nawet to, że Tax Care co pół roku robi od strony ksiegowości taki bilans i pomagają ograniczyc wydatki, kontrolują faktury. Moim zdaniem to spora pomoc dla każdej firmy, a tym bardziej rozpozynającej działania na rynku.

Wróć do „Prawo, praca i polityka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość