izabella00
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 1
Rejestracja: 09 gru 2014, 21:10

brak okresu

09 gru 2014, 21:18

Witam, moja sytuacja wyglada tak, ze juz 4 dzień spóźnia mi się okres, zamiast niego mam gęsty biały śluz. :ico_noniewiem: zadnych objawów przed okresowych (pierwszy raz w zyciu) nie bylo tzn. bólu brzucha, piersi itp. jestem tylko rozdrażniona. w czasie dni płodnych kochalam się bez zabezpieczenia z chłopakiem, robilam test ciążowy 2 razy , pierwszy raz 2 dni po spodziewanej miesiączce a drugi dzien poźniej czyli wczoraj i wyszly negatywne. okres mam regularny , zawsze 5 dnia miesiaca, raz tylko zdażylo sie dzien poźniej. czy mozliwe , że to ciąża pomimo negatywnego wyniku ?

fjanina1979
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 50
Rejestracja: 17 mar 2015, 19:18

Re: brak okresu

25 mar 2015, 12:30

Wydaje mi się, że nie. Skoro robiłaś test dwukrotnie i wyszedł za każdym razem negatywnie to nie powinnaś być w ciąży. Jednak warto iść do ginekologa aby zapytać się go o powód takiej reakcji ciała. A przyczyny bólu żołądka są różne. Może przejęta tym, ze okres CI się spóźnia nie odczuwałaś go tak bardzo.

uwodzicielka1
Już śmiało chodzę po forum!
Już śmiało chodzę po forum!
Posty: 635
Rejestracja: 27 lip 2015, 13:14

Re: brak okresu

27 lip 2015, 13:57

Mam pytanie, tak z czystej ciekawości po ilu dniach powinno się zrobić test ciążowy tak aby wynik był wiarygodny? Ile od planowanej miesiączki powinno minąć czasu?

kuuukla
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 49
Rejestracja: 04 gru 2012, 12:05

Re: brak okresu

27 lip 2015, 14:05

Ogólnie zasada jest taka, że test ciążowy (ten z moczu) robimy przynajmniej tydzień po zapłodnieniu czy po ostatnim stosunku, w którym to miało dojść do owego zapłodnienia. Generalnie to jak zrobić test ciążowy po ilu dniach znajdziesz na tekstowy.net. Ten artykuł wyjaśnia sprawę robienia testu ciążowego i mówi o tym po ilu dniach jest wiarygodny. Także przeczytaj sobie, wszystko u siebie policz (jeśli oczywiście pytasz, bo ma powód) i sprawa będzie już jasna :). Oczywiście jeśli chcesz mieć 100% pewności to po 10 dniach najlepiej jest się udać do ginekologa i zrobić test z krwi.

nisiola
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 1
Rejestracja: 31 sie 2015, 11:11

Re: brak okresu

31 sie 2015, 11:16

wiesz, to owszem może być jakiś objaw ale niekoniecznie, tym bardziej, że mówisz, że jakoś to już próbowałaś sprawdzać. ja bym się na Twoim miejscu poobserwowała i dopiero za jakiś czas poszła do lekarza na wizytę :) a póki co sobie poczytaj dokładnie jakie mogą być objawy ciąży

magiotka
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 30
Rejestracja: 13 sie 2015, 14:35

Re: brak okresu

31 sie 2015, 11:42

Jeśli testy wyszły negatywnie to może być tak, że spóźnia Ci się dlatego że się stresujesz - abstrakcja może sie wydawać taki argument, ale niestety tak bywa :) Co do terminu wykonywania testu ciążopwego z moczu to dla 99 % pewności robi się w dniu bądź po terminie spodziewanej miesiączki jeśli nie wystąpiła :)

Awatar użytkownika
martynkaka
Już śmiało chodzę po forum!
Już śmiało chodzę po forum!
Posty: 629
Rejestracja: 04 gru 2012, 11:37

Re: brak okresu

26 kwie 2016, 13:07

Brak okresu nie zawsze jest oznaką ciąży, choć owszem najczęściej właśnie się z tym łączy, ja sama miałam z tym problem. Nie miałam okresu przez blisko trzy miesiące, ale potem mi przeszło. Stres, zmartwienia, zła dieta i inne czynniki mogą do tego doprowadzić.

majika
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 1
Rejestracja: 29 cze 2016, 12:11

Re: brak okresu

29 cze 2016, 12:43

Warto sobie prowadzić kalendarzyk i zapisywać daty okresów i badać temperaturę, tu więcej opisane http://www.milionkobiet.pl/dziecko/dzie ... 7,1,a.html wtedy od razu widać czy coś się dzieje w organizmie.

iga32
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 57
Rejestracja: 07 gru 2015, 10:28

Re: brak okresu

30 cze 2016, 09:40

Może tutaj http://emaluszki.pl/ znajdziesz też jakieś podpowiedzi? To portal parentingowy i jest tam sporo informacji o wczesnych objawach ciąży, samej ciąży itp. A najlepiej to idź do lekarza. Jeśli coś Cię niepokoi to tylko on będzie mógł rozwiać Twoje wątpliwości.

awon
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 1
Rejestracja: 29 lip 2016, 13:35

Re: brak okresu

29 lip 2016, 14:04

możesz być zaskoczona, u mnie brak okresu nie wiem dlaczego ale wywołało kiedyś zakażenie dróg rodnych, dwa miesiące się z tym męczyłam i nie wiedziałam o co chodzi, dopiero lekarz zalecił mi pobrać te tabletki https://www.znamlek.pl/gineintima-acticand-30-542.html i przeszło :)

Wróć do „Przed Ciążą, czyli chcemy mieć dziecko”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Majestic-12 [Bot] i 1 gość