asap
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 19
Rejestracja: 20 lis 2012, 11:35

Święta a dbanie o groby bliskich

23 gru 2014, 22:13

Piszę w tym wątku bo nie wiem jak się zachować podczas tych świąt. Niby spędzamy je z bliskimi ale część z nich już nie może z nami usiąść przy stole. Co się dzieje z nimi przez te święta? Jak często zdarza Wam się odwiedzać ich groby? Te groby niszczeją, z roku na rok coraz szybciej i coraz trudniej jest mi o nie zadbać: przybywa ich samych, przybywa pęknięć, jakoś coraz częściej trzeba je naprawiać, pielęgnować.

Coraz bardziej martwię się o ich utrzymanie. No i tak doszłam do wniosku że może już czas rozejrzeć się za jakąś firmą?
Za kimś kto robi to 12 miesięcy w roku a nie tylko od święta?
Gdy poruszyłam ten temat w pracy został mi podsunięty pomysł skorzystania z warszawskiej firmy http://Jakubisiak.pl
Co sądzicie o takim rozwiązaniu?

Awatar użytkownika
CrazyCat
Biegaczostruś na forum
Biegaczostruś na forum
Posty: 239
Rejestracja: 14 paź 2014, 10:34

Re: Święta a dbanie o groby bliskich

25 gru 2014, 15:38

Nie no, bez przesady, groby aż tak szybko nie niszczeją. A skoro już pękają, to raczej pielęgnacja nic nie da, trzeba je raczej naprawić u kamieniarza.
Dla mnie zresztą to nie problem pojechać kilka razy w roku na grób pradziadków, w końcu mieszkam niedaleko. I na święta zwykle robię jakiś wieniec ze świątecznym motywem i wiozę na grób.,

Hemata
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 8
Rejestracja: 27 lut 2015, 10:52

Re: Święta a dbanie o groby bliskich

27 lut 2015, 10:57

Moim zdaniem dbanie o groby bliskich tylko przed Świętem Zmarłych jest hipokryzją, aby pokazać tłumom na cmentarzu jak bardzo troszczymy się o zmarłych. Cały rok powinniśmy dbać o nagrobki. Wiadomo, czasami groby znajdują się setki, a nawet tysiące kilometrów od nas, ale na to też są sposoby. Moja koleżanka i jej rodzina wyjechali kilka lat temu do Wielkiej Brytanii. Polskę odwiedzają rzadko, dlatego skorzystali z usługi całorocznej opieki nad grobami. Oni akurat mają w grobie w Warszawie, dlatego wybrali firmę http://jakubisiak.pl/opieka-nad-grobami/ . Z tego co wiem są bardzo zadowoleni. Przechodzę często koło tych grobów i zawsze są czyste.

Hemata
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 8
Rejestracja: 27 lut 2015, 10:52

Re: Święta a dbanie o groby bliskich

03 sie 2015, 14:57

Potwierdzam swoją wcześniejszą opinię, teraz sami skorzystaliśmy z usług Jakubisiak i jesteśmy bardzo zadowoleni. Śmiało polecam.

matanski
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 1
Rejestracja: 15 wrz 2015, 08:42

Re: Święta a dbanie o groby bliskich

15 wrz 2015, 08:49

@Hemata, my też korzystamy z usług tej firmy Jakubisiak. mamy abonamnet na większość grobów, więc sprzątają nie tylko przed świętem zmarłych.

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 1 gość