Makaroni
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 149
Rejestracja: 23 wrz 2011, 20:03

Polskie kino

15 sty 2015, 13:32

Wątek nieserialowy, bo seriali w Polsce nie brakuje, a z rodzimym kinem, to różnie bywa. Coś byście polecili albo odradzili z ostatnich filmów? Na co czekacie? Jaki polski film tak wam się spodobał, że ciągle do niego wracacie?
Ja w tej chwili bardziej czekam na dwa filmy niż mogę coś zrecenzować, a jak u was?

Awatar użytkownika
matylda007
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 63
Rejestracja: 30 paź 2014, 14:38

Re: Polskie kino

15 sty 2015, 14:18

wydaje mi się, ze w tamtym roku było sporo fajnych, polskich filmów. ten tez sie nie zapowiada zle. teraz czekam na kolejny film z moim ukochanym Robertem Więckiewiczem. Po "Wałęsie" zagra główną role w "ziarnie prawdy". a z pozostalych co ciekawa jestem co tam Smarzowskiw tym roku wymyśli z Wołyniem.

lili
Biegaczostruś na forum
Biegaczostruś na forum
Posty: 203
Rejestracja: 23 maja 2013, 18:11

Re: Polskie kino

20 sty 2015, 15:31

Ostatnio zaczęłam oglądać Idę...muszę ją dzisiaj skończyć, bo naprawdę obiecująco się zapowiadała.

wygodny
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 106
Rejestracja: 08 mar 2012, 00:54

Re: Polskie kino

30 sty 2015, 20:07

Ida mnie zaskoczyła - że czarno biały film, wcale nie wesoły, a nie nużył w żaden sposób. Ostatnio porwało mnie Serce, serduszko kolskiego - był jakoś w listopadzie w kinach. Śliczna bajka w naszej polskiej rzeczywistości - i niebanalna, porusza trudne, bardzo rudne tematy, ale w tak ciepły i pełen nadziei sposób jak chyba zadne inny polski film.
Tym co teraz muszę zobaczyć jest Ziarno prawdy z Wieckiewiczem. Nawet obejrzałem w tym tygodniu Rewers Lankosza po raz drugi, bo przyznam, że nieco mi uleciał i naprawdę facet - Lankosz, ma talent.

Awatar użytkownika
sigrunna
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 46
Rejestracja: 29 sie 2014, 00:40

Re: Polskie kino

01 lut 2015, 23:32

Mnie interesuje ostatnio promowane "Disco Polo" Bochniaka. Zaskoczył mnie pozytywnie zwiastun, w którym aż kipi od humoru, kolorów...! Uważacie, że to się sprzeda? W końcu i zwolenników, i przeciwników disco polo u nas prawie po równo.

Monaaa
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 9
Rejestracja: 03 gru 2014, 16:45

Re: Polskie kino

02 lut 2015, 13:34

Mnie ostatnio pozytywnie zaskoczył film "Stacja Warszawa". Film zrealizowany przez młodych twórców ale na bardzo wysokim poziomie... świetnie połączone historie, które splatają się w jedną spójną całość. Jest to dowód na to, że nie powinno się szufladkować filmów pod względem tematu, twórców czy obsady, bo czasami banalny pomysł wydaje się strzałem w dziesiątkę... Tak też może być z tym nowym "Disco polo". Jeszcze nikt nie widział, a już każdy odgórnie komentuje. Stację warszawę pamiętam, że też przedwcześnie krytykowano, a po seansie uszczypliwe komentarze zniknęły wśród zasłużonych oklasków...

Labusz
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 63
Rejestracja: 14 sty 2014, 16:04

Re: Polskie kino

03 lut 2015, 17:46

Mnie interesuje ostatnio promowane "Disco Polo" Bochniaka. Zaskoczył mnie pozytywnie zwiastun, w którym aż kipi od humoru, kolorów...! Uważacie, że to się sprzeda? W końcu i zwolenników, i przeciwników disco polo u nas prawie po równo.
No co ty, discopolo to fenomen i nadal ma się dobrze, zobacz co się dzieje: Weekendy i inne lodołamacze... Do tego widziałam bardzo dobra obsada w tym filmie: Kot, Ogrodnik, Kulig. No i jest energia w tym.

Awatar użytkownika
silvereye
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 58
Rejestracja: 04 lut 2015, 13:45

Re: Polskie kino

04 lut 2015, 14:02

Mnie interesuje ostatnio promowane "Disco Polo" Bochniaka. Zaskoczył mnie pozytywnie zwiastun, w którym aż kipi od humoru, kolorów...! Uważacie, że to się sprzeda? W końcu i zwolenników, i przeciwników disco polo u nas prawie po równo.
wydaje mi sie ze film nie jest nastawiony na zwolennikow czy przeciwników muzyki tzw. chodnikowej, tylko raczej na fanów dobrej komedii:) a ze disco polo w tle? no to jest jednak pewien socjologiczny fenomen i dziwie sie nawet ze dopiero teraz ktoś zabrał sie za film o tej tematyce:) mysle ze strzał w dziesiatke.

Awatar użytkownika
obcasik
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 40
Rejestracja: 02 maja 2014, 14:51

Re: Polskie kino

04 lut 2015, 15:00

Do kina chodzić nie lubię,ponieważ nie można się skupić na tym co na ekranie, ale ostatnio byłam na kilku filmach : "Miasto 44" -piękny film, "Bogowie" - wzruszający, "Grace księżna Monaco" - polityka, "Nad życie" - wiadomo o Agacie Mróz, "Zbliżenia" - dramat psychologiczny. Ale często oglądam filmy w Internecie,są różnorakie, każdy znajdzie coś dla siebie, ja przeważnie oglądam kryminalne ,horrory : "Ty będziesz następny" , "Druga twarz", "Koszmar siostry","Zabójca z autostrady 1-5", "Bezlitosny morderca".
Ostatnio w telewizji obejrzałam film animowany "Zaplątani" - piękna bajka disneyowska .
"Czarny łabędź" czy "Raport Pelikana" ,a parę dni temu film Mela Gibsona "Apocalypto" .

BonaHasek
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 58
Rejestracja: 04 lut 2015, 15:58

Re: Polskie kino

04 lut 2015, 16:18

"Bogowie" rzeczywiście było świetne. Taki współczesny mit zrobiono z historii Religii. :) W ogóle z Kota jest świetny aktor, wcześniej w "Skazanym na bluesa" równie znakomicie odegrał rolę Riedla.

Wróć do „Nasze hobby”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość