zuliana
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 10
Rejestracja: 14 gru 2014, 22:16

Jak ogarnąć domowy budżet?

21 sty 2015, 09:45

Podpowiedzcie, jak radzicie sobie z prowadzeniem domowego budżetu?
Ostatnio zauważyłam, że nasze pieniądze uciekają nie wiadomo gdzie i na koniec miesiąca zostają marne grosze.

naszpilach
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 14
Rejestracja: 21 lis 2014, 14:51

Re: Jak ogarnąć domowy budżet?

21 sty 2015, 19:29

Spróbuj oszczędzać na takich rzeczach, na które nie musisz wydać aż tak dużo kasy.
Świetnym przykładem są markowe ciuchy. Często pojawiają się w różnych promocjach i na wyprzedażach, więc można sporo tak zaoszczędzić. Pomocnym narzędziem jest Okazjoner.pl, który zbiera informacje o produktach, którymi jesteśmy zainteresowani, a następnie informuje nas, jeśli tylko pojawi się jakaś promocja.

KajaMilew
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 21
Rejestracja: 24 lis 2014, 16:39

Re: Jak ogarnąć domowy budżet?

27 sty 2015, 16:46

Dobrze jest sobie planować budżet, wiesz mniej więcej ile macie funduszy i podzielić to na opłaty, jedzenie i część zostawić na nieoczekiwane wydatki i trzymać się tego, dobrze jest robić raz większe zakupy, fakt wydamy więcej, ale jak codziennie będziemy chodzić po coś do sklepu, to zawsze weźmiemy coś niepotrzebnego.

roza91blazej
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 3
Rejestracja: 09 kwie 2015, 23:10

Re: Jak ogarnąć domowy budżet?

29 kwie 2015, 09:47

Najprostszy sposób to kontrola wydatków domowych. Wpisujesz sobie w aplikacji na telefon wszystkie zakupy, ustalasz limity i pozostaje już tylko sztywno trzymać się planu;) Wiadomo, że wystawy sklepowe zachęcają do wydawania kasy, ale trzeba postawić sobie cel. Ja odkładam pieniądze na wakacje, więc to jest dla mnie priorytet.

Grafinn
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 53
Rejestracja: 26 maja 2015, 14:05

Re: Jak ogarnąć domowy budżet?

26 maja 2015, 19:03

Dobrze jest planować swoje wydatki, wczywiście z uwzględnieniem pewnej puli na tzw. nieprzewidziane wydatki.

Izy123
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 4
Rejestracja: 07 cze 2017, 21:21

Re: Jak ogarnąć domowy budżet?

09 cze 2017, 16:53

Planowanie domowego budżetu jest bardzo ważne, szczególnie przy podejmowaniu decyzji o ewentualnej pożyczce. Zanim zabierzemy się za jakieś radykalne kroki, to dobrym pomysłem jest analiza. Wszystkiego <a href=”http://finanse-net.pl/czy-stac-cie-na-p ... budzet/>na temat budżeta domowego</a> nie sposób wiedzieć znikąd, także czasem trzeba poszperać na internecie żeby znaleźć kilka dobrych sposobów :)

mika1
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 71
Rejestracja: 29 paź 2015, 17:15

Re: Jak ogarnąć domowy budżet?

14 cze 2017, 14:38

jak coś to pożycza się od rodziny, ale spłata to masakra :)

ewelina546
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 170
Rejestracja: 17 gru 2014, 22:36

Re: Jak ogarnąć domowy budżet?

24 cze 2017, 14:46

Ja często oszczędzam na różnych wydatkach dla domu. Kupuje często w sklepie https://www.leifheitsklep.pl , gdzie mają fajne produkty godne uwagi w dobrej cenie. Każdy znajdzie coś dla Siebie w dobrej cenie. Dom, sprzątanie, poza domem.

Wróć do „Mieszkanie i dom”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość