Awatar użytkownika
siunia
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5366
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:12

TORTY

10 cze 2007, 13:05

Chciałam wam pokazać moj pierwszy w życiu zrobiony tort na urodziny Milana, mam nadzieję że będzie dobrze smakował

Obrazek

Awatar użytkownika
pata
4000 - letni staruszek
Posty: 4653
Rejestracja: 07 mar 2007, 19:30

11 cze 2007, 06:12

siunia tort sliczny az slink leci ,prosze o przepis :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki:

Awatar użytkownika
riterka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9316
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:26

11 cze 2007, 18:20

siunia, tort wygląda cudnie, pewnie smakował cudnie :-D

Awatar użytkownika
siunia
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5366
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:12

11 cze 2007, 21:25

smakował smakował

A przepis to prosty, ja tak powiem po swojemu

Upiecz biszkopt, jaki tam sobie chcesz, porzekrajaj, zrob 2 kremy do tortów z torebki. I wode z cyctruną i cukrem do nasanczania torta.
Wiec kałdziesz pierwszą wartstwę i nasanczasz, na to cieniutko krem do tortu obojetnie jaki, na to grubiej dzemu, i od spodu drugiego placka troche kremu.
Na wieszch znówn nasanczasz biszkopt i kładziesz krem np śmietankowy, żeby była w miarę gruba warstwa. Zakrywasz kolejnym plackiem biszkoptu i biezesz kolejny i nasanczasz go układasz krem np truskawkowy i dodajesz kawałki truskawek. Kładziesz kolejny placek, nasanczas, teraz kładziesz krem nie tak grubo jak poprzednio, tylko zeby zakryc gorną warstwę oraz boki torta, brzegi obsypujesz wiurkami lub groszkami, a gore dekorujesz sobie jak ci sie podoba.

Ja podałam jak ja robiłam, moze być mniej tych placków biszkopta i kremy jakie chcesz, wazne zeby dobrze nasączony był i z 1 dzień w lodówce stał.
A moj biszkopt to był :6 jaj , 2 szklanki mąki zwykłej, 1 szklanka cukru, łużeczka proszku do pieczenia i łyżeczka cukru waniliowego.
Biszpoptu 2 upiekłam zebym miała 4 warstwy torta

Awatar użytkownika
karolina24
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3199
Rejestracja: 11 mar 2007, 21:22

06 paź 2007, 13:54

Siunia a te kremy to jakie??? jakiej firmy i wogole jakie ja zadnych wlasnie takich mas nie znam

Awatar użytkownika
Natashka
Miss zgubnych kilogramków
Posty: 9704
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:06

09 gru 2007, 18:09

kochane podam wam przepis na super biszkopt ktory jest smaczny i zawsze wychodzi...
:-D

4 jaja
100g cukru
100g mąki
cukier waniliowy
2 łyżki gorącej wody

żółtka oddzielić od białek i rozbełtać w wodą, natepnie dodać połowę cukru i cukier waniliwoy i ubijać na puszysty kogel mogel ( ja ubijam tak długo aż mocno pojaśnieje żółteczko), nastepnie ubiojamy z druga połową cukru białko na sztywno, cukier doajemy pod sam koniec ubijania...
Białko delikatnie przekładamy na masę żółtkową a na to wszystko jeszcze zanim zaczniemy mieszać wsypujemy przesianą mąkę. delikatnie mieszamy.
blache smarujemy tłuszczykiem i sypiemy mąką, wlewamy ciasto i pieczemy ok 30-40 minut w piekarniku nagrzanym do okolo 170 stopni C...

ja tez dosc czesto dodaje do biszkoptu zanim wymieszam wszystko aromat jakis i wowczas slicznie pachnie :ico_oczko:

a jak chcemy wiekszy biszkopt to dajemy 6 jaj i reszte zwiększamy o polowe

[ Dodano: 2007-12-10, 08:59 ]
a to tort ktory zrobilam dla taty, co prawda nie byl taki jak sobie wymyslilam ale byl smaczny :ico_haha_01:
Obrazek

CMonikA
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5781
Rejestracja: 11 mar 2007, 12:51

10 gru 2007, 11:19

super torcik. ja jeszcze nigdy tortu nie robilam-zawsze boje sie ze nie wyjdzie. Ale moze na 2 latka Majki sprobuje :) :ico_tort:

Awatar użytkownika
beata
Maniak forumowy
Maniak forumowy
Posty: 338
Rejestracja: 14 lis 2007, 13:57

10 gru 2007, 12:27

no tak ale co zrobić żeby ten piękny biszkopt był wyrośnięty i wysoki również po wyjęciu z piecyka bo ja każde ciasto które robie (oprócz kruchego) jak wyjmuje to zaraz mi klapnie wypróbowywałam juz tyle metod i zawsze jest to samo :ico_placzek:

Awatar użytkownika
Natashka
Miss zgubnych kilogramków
Posty: 9704
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:06

10 gru 2007, 23:14

nie wyciagaj go od razu, niech najlepiej postoi cala noc.... dopiero na drugi dzien go wyciagnij i przekroj na czesci....

w trakcie pieczenia jak najmniej otwieraj piekarnik

mi ten biszkopt na serio wychodzi mimo troche zepsutego piekarniak z którego wychodzą ciasta albo przypalone albo niedopieczone :ico_haha_01:

Awatar użytkownika
beata
Maniak forumowy
Maniak forumowy
Posty: 338
Rejestracja: 14 lis 2007, 13:57

12 gru 2007, 11:30

może w sobotę ten przepis wypróbuje bo teściowa w niedziel ma przyjsć może mi sie uda a jak nie to go szybko wywalę albo schowam bo ja albo nie mam zdolności do pieczenia ciast albo nie wiem im bardziej sie staram tym mniej mi wychodzą :ico_zly:

Wróć do „Kuchnia - ulubione miejsce w domu ;-)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość