Dessi
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 148
Rejestracja: 16 paź 2014, 22:48

przelewy zagraniczne

27 mar 2015, 11:38

mąż jedzie za granicę do pracy na kilka miesięcy. szukamy najbardziej opłacalnego i bezpiecznego sposobu jak załatwić kwestię przelewów. wypłaty są w euro i jak to rozwiązać żeby przelać pieniadze na konto w pl?

Lucjaa
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 26
Rejestracja: 04 lis 2014, 13:53

Re: przelewy zagraniczne

01 kwie 2015, 09:03

A czy ktoś może orientuje się jak sprawnie załatwić sobie taki www.fenixtax.pl/zwrot-podatku-z-niemiec? lepiej zlecić to fachowcom?

Muzyczka
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 52
Rejestracja: 22 kwie 2015, 15:29

Re: przelewy zagraniczne

06 maja 2015, 14:07

Najlepiej założyć konto walutowe :) Wtedy można korzystać z konta i w kraju i za granicą. I warto poszukać, żeby znaleźć najlepsze najlepszych ;) Zerknij tu http://bankowe-konta.info/walutowe/ na zestawienie. Może akurat wybierzesz takie, które będzie najbardziej dopasowane do waszych potrzeb.

mycha87
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 75
Rejestracja: 25 wrz 2015, 14:09

Re: przelewy zagraniczne

28 wrz 2015, 14:36

Co do zwrotu podatku mogę śmiało polecić Ci ekspertów - Euro Punkt, moim zdaniem można się do nich zwrócić, na pewno pomogą w formalnościach :)

Też słyszałam o tym biurze Euro Punkt same dobre opinie, a kilka osób w rodzinie rozlicza się za pracę w Niemczech.

Awatar użytkownika
Bialadama
Specjalista od nawijania
Specjalista od nawijania
Posty: 266
Rejestracja: 16 sie 2012, 10:31

Re: przelewy zagraniczne

06 paź 2015, 11:34

Jeśli dokonujesz przelewów jednorazowo to proponowałabym wysłać przez jedną z firm nadających takie przelewy. Jeśli jednak planujesz nadać takich przelewów kilka to może warto byłoby założyć sobie konto walutowe? Zobacz sobie jaką dobrą ofertę konta walutowego obecnie ma Smart Bank:
http://www.tanie-konto.pl/smart-bank/sm ... -walutowe/

Konto jest całkowicie darmowe, wszystko jest tam za free. Wypłaty z bankomatów, przelewy oraz karta. Dodatkowo bank ma bardzo korzystne przewalutowanie ( praktycznie takie samo jak w kantorach).

dominidomini
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 13
Rejestracja: 23 paź 2015, 13:17

Re: przelewy zagraniczne

23 paź 2015, 13:31

Warto dobrze poszukać takiego serwisu, bo w niektórych opłaty są bardzo wysokie a w innych śmiesznie niskie. Podstawa to porównywanie ofert.

Barona
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 1
Rejestracja: 10 sie 2016, 15:37

Re: przelewy zagraniczne

10 sie 2016, 15:50

Co do zwrotu podatku mogę śmiało polecić Ci ekspertów - Euro Punkt, moim zdaniem można się do nich zwrócić, na pewno pomogą w formalnościach :)

Też słyszałam o tym biurze Euro Punkt same dobre opinie, a kilka osób w rodzinie rozlicza się za pracę w Niemczech.
Ja zaś szczerze mogę polecić firmę RT TAX, rozliczałam się kilka razy http://www.rttax.com/pl/germany

Pozdrawiam

Wróć do „Prawo, praca i polityka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość