Jolanda
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 123
Rejestracja: 08 mar 2015, 15:48

Przepis na idealne ciasto do pizzy

14 kwie 2015, 17:38

Składniki na 3 spody do pizzy (każdy o średnicy 30 cm):

1 łyżka suchych drożdży (12 g) lub 25 g drożdży świeżych
1,5 szklanki letniej wody
3,5 szklanki mąki pszennej
1 łyżka oliwy z oliwek
1,5 łyżeczki soli

Mąkę przesiać, wymieszać z suchymi drożdżami (ze świeżych drożdży należy najpierw zrobić rozczyn). Dodać pozostałe składniki i wyrobić gładkie, elastyczne ciasto. Ciasto można wyrabiać ręcznie, można też mikserem z hakiem do ciasta drożdżowego (mikserem zajmie to około 15 minut).

Z ciasta uformować kulę, umieścić w naczyniu, przykryć folią spożywczą i pozostawić w cieple do podwojenia objętości na około 1 - 1,5 godziny.

Blachę do pizzy wysmarować oliwą (dodatkową).

Wyrośnięte ciasto uderzyć pięścią. Podzielić na 3 równe części. Uformować z nich spody na pizzę, bezpośrednio na blaszce, pozostawiając nieco grubsze brzegi.

Na spód z ciasta wyłożyć sos pomidorowy, następnie nasze ulubione dodatki. Odstawić na około 20 - 30 minut w ciepłe miejsce, do wyrośnięcia spodu, choć nie jest to niezbędne - wyrośnięty spód to grubsze, bardziej 'puchate' ciasto.

Piec około 15 minut w maksymalnej temperaturze piekarnika (260ºC) lub w niższej temperaturze - około 230ºC (to zależy od piekarnika). Ser nakładać kilka minut przed końcem pieczenia.

Awatar użytkownika
lorelai5
Dorastam! Mam 1 ząbek!
Dorastam! Mam 1 ząbek!
Posty: 725
Rejestracja: 04 lip 2014, 13:10

Re: Przepis na idealne ciasto do pizzy

24 kwie 2015, 22:35

Tego szukałam :)

benek
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 7
Rejestracja: 12 cze 2013, 18:35

Re: Przepis na idealne ciasto do pizzy

21 sie 2015, 11:27

Oj przepisów na ciasto do pizzy znam i stosuję wiele. Począwszy od zagniatania ciasta tylko z drożdżami i od razu wałkowania ciasta, potem ciasto z zaczynem, czy odstawianie ciasta na 24h do lodówki. jedno wiem na pewno - ciasto musi być dobrze ugniecione - robię to ok. 7-10 minut - a przepis na moim zdaniem jedno z lepszych i szybszych ciast na pizzę znajdziesz tutaj http://www.przyjemnegotowanie.pl/Pizza- ... i-b91.html

juljulek
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 1
Rejestracja: 24 sie 2015, 08:55

Re: Przepis na idealne ciasto do pizzy

24 sie 2015, 09:12

nie zgodze się że pizza nie zawsze wyjdzie tak jak w pizzeri... zalezy jakiej oczywiście ale zwykle wychodzi mi lepsza pizza niż taka kupna ;) bo mam 10 razy wiecej skladników :D

szpileczki
Seryjna gaduła
Seryjna gaduła
Posty: 494
Rejestracja: 19 paź 2014, 16:56

Re: Przepis na idealne ciasto do pizzy

28 sie 2015, 15:15

Uważam akurat, że im mniej składników na pizzy tym dla niej lepiej. Nie lubię jak ciasto się aż ugina pod ich nadmiarem.

Marciula87
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 12
Rejestracja: 02 wrz 2015, 20:52

Re: Przepis na idealne ciasto do pizzy

08 wrz 2015, 20:25

Denerwujące jest także gdy ciasto spływa z dłoni...

Unklysz
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 21
Rejestracja: 28 wrz 2015, 10:47

Re: Przepis na idealne ciasto do pizzy

15 lis 2015, 21:42

Jak chcecie idealną pizzę, to korzystajcie z tego przepisu http://www.codogara.pl/pizza Ja prawie co weekend mam telefon od kogoś, że wpada do mnie na pizzę :D Wcale na to nie narzekam :P

kotka
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 5
Rejestracja: 18 lis 2015, 13:25

Re: Przepis na idealne ciasto do pizzy

18 lis 2015, 14:02

Witam podam wam jeszcze prostszy przepis na pizzę zrobienie ciasta zajmuje chwilkę a więc: kilogram mąki, szklanka wody, szklanka mleka, jedno jajko, 1/2 opakowania drożdży, jedna łyżeczka soli, jedna łyżeczka cukru i do ciasta dodaję zioła prowansalskie. Rozpuścić drożdże w ciepłym mleku, potem dodać składniki, wodę mąkę, jajko, olej, sól, cukier i pozostawić do wyrośnięcia. Ja zazwyczaj leję gorącą wodę do głębokiej miski do której później wstawiam miskę w ciastem, dzięki temu ciasto wyroście nam w kilaka minut:)

MrsBean
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 9
Rejestracja: 27 kwie 2017, 20:44

Re: Przepis na idealne ciasto do pizzy

29 lip 2017, 13:39

Skoro przepisy na ciasto już tu podałyscie, to ja podzielę się patentem co dać NA to ciasto ;) Zamiast ketchupu daję cienką warstwę pomidorowej Pasteny OLE! - smak o wiele bardziej oryginalny. Poelcam zwłaszcza Pastenę z serem Corregio. Do tego dodatki jakie kto lubi - ta pasta jest naprawdę uniwersalna. :)

Wróć do „Kuchnia - ulubione miejsce w domu ;-)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość