Awatar użytkownika
maja
maniakogadacz
maniakogadacz
Posty: 363
Rejestracja: 07 mar 2007, 22:26

czy to objaw alergii?

13 cze 2007, 16:32

Dziewczyny, pisałam na innych wątkach więc niektóre z was mnie znają, mam 6l. córkę która ma alergię na różne rzeczy i AZS, ale moje pytanie dotyczy 7-miesięcznego synka. Zauważyłam, że jak mu podaję kaszkę mleczno-ryżową lub mleko modyfikowane, wokól ust pojawiło się podrażnienie, czerwone plamki. I tak za każdym razem kiedy próbowałam mu podać coś z dodatkiem mleka modyfikowanego. Innych objawów, takich jak ból bruszka czy ulewanie lub wysypka nie ma. Poza tym strasznie tego mleka nie lubi (dalej karmię go piersią, kaszka miała być wzbogaceniem diety) Czy to podrażnienie wokół ust może być objawem alergii na mleko :ico_noniewiem: ? Co o tym myślicie?

Awatar użytkownika
Sylwia.O.
4000 - letni staruszek
Posty: 4534
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:17

26 cze 2007, 17:40

Wiesz co Maju ja miałam taki sam przypadek. Tylko Kubuś byl wtedy trochę starszy. Miał około 15 miesięcy. Dostawał takich szorstkich czerwonych plamek wokoło ust. Zauważyłam że powstawały one jak Kuba zjadł czekoladę, pomidora albo cos kwaśnego. Byliśmy u lekarza i lekarka stwierdziła, że dużo dzieci ma coś takiego, że to nie jest uczulenie tylko coś bakteryjnego. Dzieci dostają coś takiego od śliny, pokarmu itp. Dostaliśmy maść bactroban i mieliśmy smarować nią przez 10 dni. Niestety po 10 dniach zmiany raz znikały a raz pojawiały się. Następnie lekarka kazała nam smarować na przemian bactrobanem i tridermem. W końcu po miesiącu walki z tym "liszajkiem" zniknął na dobre i Kuba jada to co wtedy mi się wydawało podejrzane i nic mu nie jest

[ Dodano: 2007-06-26 ]
Moja koleżanka na coś podobnego na buźce córki dostała od lekarza hydrocortizonum 1% nie wiem czemu bo w ulotce jest napisane że nie stosować na skórę wokół ust. Koleżanka smarowała małą i tez jej zniknęło.

Awatar użytkownika
zubelek
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5747
Rejestracja: 07 mar 2007, 22:32

19 lip 2007, 11:20

a ja bym poszła do lekarza i zapytałą.Choć moje obie alergiczni wokół ust nie dostają żadnej wysypki to nigdy nie wiadomo.Sama zaóważyłaś że to tylko podczas podawania kaszki z mleka modyfikowanego.A skoro dziecko jej nie lubi to po co mu wciskać?Powiedziałam mi kiedyś alergolog,że jak dziecko czegoś nie lubi,to też może być reakcja organizmu...że moze ma na to alergię i dlatego tego nie chce...Moja zuza tak miała z jajkami.Ale poszłabym do lekarza na twoim miejscu,bo jeśli to nie alergia to szkoda odmawiać dziecki...jeśli ja polubi :ico_oczko:

Wróć do „Ogólnie o zdrowiu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 1 gość