Awatar użytkownika
Manila
Biegaczostruś na forum
Biegaczostruś na forum
Posty: 203
Rejestracja: 06 sie 2014, 08:57

Oszczędzanie na przyszłość dla dziecka

15 maja 2015, 09:57

Cześć dziewczyny. Chciałam dopytać sie jak dokładnie oszczędzacie na przyszłość swoich dzieci? I czy oszczędzacie? Zastanawiam się nad tym jak zabezpieczyć przyszlość mojej corci i tak sobie myślę czy nie założyć jej fundusz powierniczego. Co sądzicie o tym rozwiązaniu?
Czy moze zainwestować w normalną lokatę?

Awatar użytkownika
Bialadama
Specjalista od nawijania
Specjalista od nawijania
Posty: 266
Rejestracja: 16 sie 2012, 10:31

Re: Oszczędzanie na przyszłość dla dziecka

15 maja 2015, 10:23

Oczywiście,że jest to dobry pomysł. Zobaczysz,że dziecko będzie CI bardzo wdzięczne jak podrośnie.Moja mama kiedyś założyła mi swego czasu książeczkę mieszkaniową. Dzięki temu mogłam sobie w przyszłości kupić mieszkanie.
Jestem zdania,ze fundusz powierniczy będzie lepszą opcją. Na stronie:
http://comperia.pl/fundusz-powierniczy- ... robic.html

Masz opisane mniej więcej jak można na nim zarobić. Lokata nie da takich dużych zysków jak fundusz. Sama w taki sposób odkładam pieniadze.

Awatar użytkownika
kijanka
Biegaczostruś na forum
Biegaczostruś na forum
Posty: 246
Rejestracja: 02 paź 2012, 13:57

Re: Oszczędzanie na przyszłość dla dziecka

18 maja 2015, 06:30

Na funduszach o wiele lepiej się zarobi. Więcej niż na lokacie, które obecnie są bardzo nisko oprocentowane tak w zasadzie to jedynie chronią przed inflacją. Nie wiem czy byłaby to taka dobra opcja ;)

Zobaczysz,ze maluchy na pewno będą Ci wdzięcznze.

Awatar użytkownika
Manila
Biegaczostruś na forum
Biegaczostruś na forum
Posty: 203
Rejestracja: 06 sie 2014, 08:57

Re: Oszczędzanie na przyszłość dla dziecka

18 maja 2015, 08:48

Dzięki ogólnie za wszystkie informacje. Na pewno się rozejrzę. Wiecie może jaki może być zarobek na fundusz w porównaniu do lokaty? Czy będzie dużo wyższy?

Awatar użytkownika
Bialadama
Specjalista od nawijania
Specjalista od nawijania
Posty: 266
Rejestracja: 16 sie 2012, 10:31

Re: Oszczędzanie na przyszłość dla dziecka

19 maja 2015, 07:16

Sama inwestuję już od kilku lat i powiem Ci,żę zysk zawsze jest wyższy od lokaty.Ludzie mówią,ze fundusze są takie niebezpieczene ale jest to bzdura. Trzeba po prostu dywersyfikować i nie odkładac pieniędzy na 1 funduszu. Dzieki temu mamy pewność,że na pewno nie stracimy.

Jeśli nie chcesz od razu odkładac wszystkich peiniędzy zrób to z częścią.

Awatar użytkownika
CrazyCat
Biegaczostruś na forum
Biegaczostruś na forum
Posty: 239
Rejestracja: 14 paź 2014, 10:34

Re: Oszczędzanie na przyszłość dla dziecka

19 maja 2015, 08:16

Sama chciałam tylko tutaj zaznaczyć,że na lokatach się nie zarabia ;) Lokaty słuzą do tego aby ochronić pieniądze od inflacji. Oczywiście jest to dobra opcja jeśli nie mamy skłoności do ryzyka. I jest to zdecydowanie sensowniejsze niz trzymanie kasy w skarpecie ale taki fundusz zawsze będzie w zasadzie lepszym rozwiązaniem.

No i kochana dziecko równiez będzie CI bardzo wdzięczne, że odkładałaś pieniadze.

Lanlia
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 42
Rejestracja: 14 maja 2015, 12:42

Re: Oszczędzanie na przyszłość dla dziecka

25 maja 2015, 09:31

Pomysł bardzo dobry;) można w każdym miesiącu przelać jakąś małą sumę, a przez kilka lat zbierze się fajny kapitał;) moi rodzice dla mnie założyli książeczkę mieszkaniową i na 18stkę dostałam ładną sumkę;)

obrun
Mistrz pióra
Mistrz pióra
Posty: 431
Rejestracja: 28 lip 2014, 15:03

Re: Oszczędzanie na przyszłość dla dziecka

29 maja 2015, 13:29

My postanowiliśmy zainwestować w obligacje korporacyjne: http://bestcapital.pl/najwazniejsze-kor ... poracyjne/ i dziecko je od nas dostanie jak dorośnie. Myślę, że to była bardzo dobra decyzja:)

weronikawroblewska
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 124
Rejestracja: 31 mar 2015, 13:15

Re: Oszczędzanie na przyszłość dla dziecka

11 cze 2015, 14:17

Czytałam, że niektórzy rodzice już od narodzin dziecka odkładają na jego przyszłość po 50 lub 100 zł miesięcznie. Przez lata uzbiera się niezła sumka. Niestety nie wszystkich rodziców stać na takie rozwiązania. Wszak to 50 lub 100 może być przeznaczone na zakup wyżywienia czy odzieży dla małego dziecka.


---
program szkoły rodzenia

KrolZabawek
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 37
Rejestracja: 22 cze 2015, 12:28

Re: Oszczędzanie na przyszłość dla dziecka

22 cze 2015, 13:13

To prawda,ale myślę że nie trzeba odkładać koniecznie po te 100zł na przyszłość dziecka,bo tutaj liczy się każdy grosz,który może zaprocentować w przyszłości,to dobre rozwiązanie,przynajmniej za kilkanaście lat uzbiera się pewna kwota która możemy rozdysponować i wybrać coś dla swojego dziecka.

Wróć do „Kącik dla rodziców”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość