tosemja
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 1
Rejestracja: 30 maja 2015, 10:26

Re: Cukier w napojach

30 maja 2015, 10:37

problem ze słodyczami jest taki że sa po prostu dobre, można je zastąpić ciasteczkami które robimy w domu które zawierają dużo mniej cukru (są zamienniki różna słodziki. dżemy niskosłodzone itd napoje takie jak np pepsi max - dosyć słodka a zero cukru)

Anulka82
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 18
Rejestracja: 04 maja 2016, 15:50

Re: Cukier w napojach

21 cze 2016, 12:50

Też dołączam do pytania. Jak je odzwyczaić? Też jestem przerażona ile tego cukru, olejów palmowych i innych badziewi jest wszędzie. Na szczęście teraz sezon na owoce, to będzie trochę łatwiej

Awatar użytkownika
szpilunia
Maniak forumowy
Maniak forumowy
Posty: 316
Rejestracja: 20 sty 2012, 15:57

Re: Cukier w napojach

06 lip 2016, 10:30

To jest totalna masakra, odkrywam cukeir w produktach, których by nie podejrzewałam o jego obecność nieraz :/

fibi
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 13
Rejestracja: 12 lut 2015, 23:44

Re: Cukier w napojach

27 sie 2016, 15:08

ROKO Fun są świetne! nie zawierają cukru czy słodzików a mają witaminy. Mój syn uwielbia, no i bardzo lubi gry na ich stronie internetowej http://www.rokofun.pl/

Polecam też sok z czarnego bzu, bo to już pora: 1 kg owoców czarnego bzu i 2 szklanki wody. Wodę zagotować, do gotującej się wody wrzucić owoce, gotować ok 20 min, przecedzić i sok jeszcze raz zagotować. Bez dodatku cukru. Bardzo zdrowy na nerki no i świetny na przeziębienie!

Luska1982
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 11
Rejestracja: 15 wrz 2016, 08:46

Re: Cukier w napojach

15 wrz 2016, 09:35

w rossmanach jest taka seria - soków z wodą, bezcukrowych, przekąsek z resztą też.
A ponoć dorosły odzwyczaja się od cukru 2-3 tygodnie, ponoć tyle trzeba, żeby nas nie ciągnęło...O ile znów nie wciągniemy się sami. Ja 3 tydzień bez cukru i białej mąki, ale... ciasto bym normalne zeżarła :D Czyli jeszcze jestem cukroćpun ;D

Jolanda
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 123
Rejestracja: 08 mar 2015, 15:48

Re: Cukier w napojach

23 wrz 2016, 17:02

Ktoś tu wspominał o sezonie na owoce. Cały rok mamy je dostępne, różne, w różnym okresie.
Można dziecku przygotowywać soki z takich owoców, albo wyciskać, jeśli w domu jest wyciskarka.
Ja czytam o tej BioChef: https://www.ekosklepbio.pl/ i przyznam, że mnie korci, żeby ją kupić.
Co prawda chwilę mi zajmie, zanim zbiorę fundusze, ale myślę, że warto, dla zdrowia dzieci.
Dziadkowie i ciocie pewnie też trochę pomogą w zbiórce, więc damy radę!

luiza30
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 130
Rejestracja: 09 cze 2018, 21:08

Re: Cukier w napojach

09 cze 2018, 23:11

U nas najlepiej wchodzi - zwykła, niegazowana woda :D Tak było od małego. Potem teściowa oczywiście wie lepiej i córka poznała słodkie soki. Na szczęście alergia zmusiła babcię do rezygnacji z kupowania badziewia, a córka chętnie i bez problemów wróciła do wody :)

jablonka
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 124
Rejestracja: 01 wrz 2017, 20:19

Re: Cukier w napojach

08 lis 2018, 21:50

Bez cukru kupicie h2owoc , to sama woda z sokiem z owoców. Dzieciom bardzo smakuje , no i nie szkodzi ani zębom ani zdrowiu :)

makowiecka
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 64
Rejestracja: 13 sty 2018, 13:01

Re: Cukier w napojach

13 lis 2018, 21:04

Też ten sok kupuję, fajny skład, kubuś też wypuścił fajne soki z wodą bez cukru, nazywa się to kubuś woda i owoce, dziecko chętniej pije niż samą wodę

Awatar użytkownika
Nina78
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 17
Rejestracja: 17 paź 2018, 16:16

Re: Cukier w napojach

14 lis 2018, 18:07

Woda to najlepszy napój - i dla dorosłego, i dla dziecka. Soki tylko od czasu do czasu i to te niesłodzone.
Ogólnie rzecz biorąc jak nie je się dużo cukru to i normalne owoce wydają się naprawdę bardzo słodkie.

Wróć do „Szkolniaki fajne dzieciaki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość