Obcasik44
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 148
Rejestracja: 21 kwie 2010, 15:58

Jaki kolor ścian?

10 cze 2015, 21:05

mam podobne kanapy w salonie http://www.dom.pl/wp-content/uploads/20 ... olet-7.jpg , sa w kolorze ciemnej śliwki. Jaki kolor scian i dodatkow do nich pasuje? Mam wrazenie ze mam teraz wszystko tak bez ladu i składu. Trochę zóltego, brązowego, bezowego. I jak tu zyc.. co mi polecacie? Tylko proszę nie biale sciany, za szybko się brudza a ja nie chce zaraz robić kolejnego remontu.

Awatar użytkownika
choto
Gaduła niepokonana!
Gaduła niepokonana!
Posty: 809
Rejestracja: 16 lip 2009, 14:08

Re: Jaki kolor ścian?

11 cze 2015, 17:10

Hmm... myślę, że sama sobie dałaś zdecydowanie najlepszą odpowiedź. Czy nie lepiej od razu zrobić taką aranżację jaka jest na zdjęciu? Białe ściany, klasyczny, panelowa podłoga, w drewnianych kolorach? Sama przyznaj, że taka kompozycja wygląda po prostu mega. Czyż nie?

Obcasik44
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 148
Rejestracja: 21 kwie 2010, 15:58

Re: Jaki kolor ścian?

15 cze 2015, 21:52

Nie bardzo. A czemu? Bo o takiej powierzchni jaka jest pokazana na zdjęciu to ja mogę sobie pomarzyć.
U mnie jej jej znacznie mniej ;-)

Awatar użytkownika
choto
Gaduła niepokonana!
Gaduła niepokonana!
Posty: 809
Rejestracja: 16 lip 2009, 14:08

Re: Jaki kolor ścian?

16 cze 2015, 17:10

Ale ja nie piszę o ustawieniu takich dodatków tylko o samej kolorystyce. Nie rozumiem za bardzo co ma wielkość pomieszczenia do kolorów? Są jasne... bo rozumiem gdyby to były ciemne kolory, wtedy efekt mógłby wyglądać słabo, ale przy jasnych? Szukasz problemu na siłę ;-) Zapytaj nawet znajomych o to samo ;-)

kicia33
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 77
Rejestracja: 01 cze 2015, 16:15

Re: Jaki kolor ścian?

17 cze 2015, 15:37

Uważam, że ciekawym rozwiązaniem do takiego koloru sofy jest ciekawa tapeta. Uważam że najlepszym rozwiązaniem będzie w tle zrobienie imitacji kamienia. Na przykład: Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Myślę że może to się fajnie komponować z takim kolorem. do tego jakiś ładny panel i będzie super. Zdjęcia pochodzą ze strony http://innetapety.pl/. :-)

Renja
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 3
Rejestracja: 17 cze 2015, 22:16

Re: Jaki kolor ścian?

17 cze 2015, 22:33

polecam ciekawy artykuł o psychologii koloru: http://www.fotografiadekoracyjna.com/#! ... ru/c10j6/2
ja się zakochałam w tej stronie :) kupiłam u nich naklejki na meble - pisałam dziś o tym w innym wątku, ale ciągle tam wracam, żeby przynajmniej popatrzeć na te piękne zdjęcia. Kiedy już będę miała własne mieszkanie na pewno udekoruję obrazami z ich sklepu :)

jajqo
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 1
Rejestracja: 18 cze 2015, 11:40

Re: Jaki kolor ścian?

18 cze 2015, 11:47

ściany beżowe ;) najlepsze pasują niemal do wszystkiego

Awatar użytkownika
choto
Gaduła niepokonana!
Gaduła niepokonana!
Posty: 809
Rejestracja: 16 lip 2009, 14:08

Re: Jaki kolor ścian?

18 cze 2015, 16:57

Obawiam sie, że to absolutnie wykracza poza budżet koleżanki. Swoją drogą kamień jest masywny, więc jeszcze odebrałby część pomieszczenia. Znowu tapeta jest mało funkcjonalna. Jeśli pobrudzisz pomalowaną ścianę, to można pomalować fragment, co zajmie minutę. A w przypadku zniszczenia tapety, należy wymienić całą ryzę.

Obcasik44
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 148
Rejestracja: 21 kwie 2010, 15:58

Re: Jaki kolor ścian?

21 cze 2015, 21:55

Budżet to jedno, ale przede wszystkim wydaje mi sie, że po wprowadzeniu kamienia właśnie pomieszczenie zrobi się jeszcze mniejsze i będzie takie jakby "przytłoczone". Wydaje mi się, że tapeta może być ostatecznością, ale to malowanie farbą wyjdzie najlepiej - idźcie proszę w takim kierunku.

Awatar użytkownika
choto
Gaduła niepokonana!
Gaduła niepokonana!
Posty: 809
Rejestracja: 16 lip 2009, 14:08

Re: Jaki kolor ścian?

22 cze 2015, 16:42

Mamy kamieniem zabudowane wejście do jednego pomieszczenia - salonu. Owszem, bardzo estetycznie to wygląda, nowocześnie, ale to jest pomysł pod większe pomieszczenia - ponad 20 m, a nie pod coś małego. Bo w jaki sposób w małym pomieszczeniu to ma się zmieścić? Szukajmy metod powiększania, a nie pomniejszania.

Wróć do „Mieszkanie i dom”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość