Awatar użytkownika
lorelai5
Dorastam! Mam 1 ząbek!
Dorastam! Mam 1 ząbek!
Posty: 725
Rejestracja: 04 lip 2014, 13:10

Re: Wizyta u dentysty

25 cze 2015, 11:25

Myślę, że jedno i drugie. Jak sami się boimy to dziecko też będzie się bało ;)

dopasowana21
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 3
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:45

Re: Wizyta u dentysty

06 lip 2015, 14:20

Bardzo ważne jest prawidłowe podejście, nie tylko do wizyty u dentysty, ale również do innych stresujących sytuacji. Dziecko bezbłędnie potrafi odczytywać nastrój swoich rodziców.
Ważne, aby uczyć dzieci prawidłowej higieny jamy ustnej oraz informować ich, że dentysta pomoże nam, aby uniknąć większych problemów w przyszłości.

Xena
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 11
Rejestracja: 05 sie 2015, 11:56

Re: Wizyta u dentysty

10 sie 2015, 16:41

Bardzo ważne jest prawidłowe podejście, nie tylko do wizyty u dentysty, ale również do innych stresujących sytuacji. Dziecko bezbłędnie potrafi odczytywać nastrój swoich rodziców.
Ważne, aby uczyć dzieci prawidłowej higieny jamy ustnej oraz informować ich, że dentysta pomoże nam, aby uniknąć większych problemów w przyszłości.
Zgadzam się z Tobą w 100%. :ico_brawa:

obrun
Mistrz pióra
Mistrz pióra
Posty: 431
Rejestracja: 28 lip 2014, 15:03

Re: Wizyta u dentysty

18 sie 2015, 09:54

Na szczęście ja wybrałam stomatologię bez bólu z implantmasterspoland.pl. Chodzę tam bez strachu:)

psipsi
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 1
Rejestracja: 26 sie 2015, 13:21

Re: Wizyta u dentysty

26 sie 2015, 13:57

niektórzy dentysci od dzieci faktcznie potrafią czarować ;) warto się właśnie do takiego wybrac

Ela1595
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 67
Rejestracja: 28 sty 2015, 12:45

Re: Wizyta u dentysty

10 wrz 2015, 15:59

Wszystko zależy od tego jak zachowuje się stomatolog, jakie ma podejście i czy jest miły. Jak dziecko poczuje, że wszystko jest dobrze to spokojnie odbędzie się wizyta. Ja uważam, że w Odent w Warszawie są bardzo fajni dentyści. Profesjonalnie wykonują zabiegi a w dodatku są mili. Często widuje mamy z dziećmi na poczekalni, więc chyba lubią tam chodzić ich pociechy, bo grzecznie czekają :). Sama tam chodzę i jestem zadowolona z ich usług. Bieszczadzka kolejka wąskotorowa jest dziś jedną z atrakcji turystycznych Bieszczadów. Wybudowana końcem XIX w. służyła mieszkańcom tej górskiej krainy jako ważna trasa komunikacyjna ożywiająca gospodarczo dawne wsie królewskie położone u stóp granicznego Beskidu. Po raz pierwszy jechałem kolejką, o ile dobrze pamiętam, w roku 1977. Cóż to była za frajda. Wagoniki ciągnęła "ciuchcia" z prawdziwego zdarzenia, tłoku w niej nie było, tylko czas leciał niesamowicie szybko. W kolejnych latach dalej bardzo lubiłem przejechać się tym środkiem lokomocji, jednak wiele się zmieniało, zmieniało się także moje spojrzenie na samą kolejkę. Aktualny rozkład jazdy bieszczadzkiej wąskotorówki oraz ceny biletów. Kolejka jeździ obecnie na trasie Majdan - Cisna - Przysłup oraz Majdan - Żubracze - Solinka - Balnica. Zawieszono kursowanie kolejki do Smolnika oraz Woli Michowej, kolejka kursuje natomiast również zimą a w sezonie letnim robi po 2 kursy dziennie na danej trasie. W wyremontowanym budynku stacji w Majdanie, urządzono w kilku salach ekspozycję muzealną, która gromadzi przedmioty związane z bieszczadzką kolejką z różnych okresów czasu. Zobaczymy tu różnego rodzaju narzędzia, mundury, czapki i wiele innych przedmiotów, które niegdyś były używane na co dzień przez pracowników kolejki. Bez znaków - wycieczka nieczynnym torowiskiem bieszczadzkiej kolejki wąskotorowej. Fotorelacja z przejścia kilku odcinków tej trasy od Rzepedzi, przez Prełuki, Duszatyn, Smolnik, Beskid i Smerek po niedostępne obecnie dla turystów Moczarne na terenie BdPN. Kolejna część wędrówki śladem pozostałości po bieszczadzkiej wąskotorówce. Tym razem odcinek prowadzący z Ustrzyk Górnych do Widełek przez Bereżki. Dobrze jest pokonywać ją poza okresem letnim, ponieważ bujna roślinność uniemożliwia wówczas obejrzenie wszystkiego co po kolejce na tej trasie zostało. Linia kolejki wąskotorowej na odcinku Nowy Łupków - Majdan wybudowana została w latach 1890 - 1898 a jej celem był wywóz drewna z okolicznych lasów i przeładunek na kolej normalnotorową w Łupkowie. Powstała zgodnie z ówczesnymi normami, jako kolejka z 760mmm rozstawem szyn. Odwiedzającym Bieszczady oferujemy praktyczne informacje i wskazówki, które pomogą zaplanować wyjazd w Bieszczady, przygotować się do aktywnego wypoczynku(rowery, narty, konie), pozwolą zadbać o bezpieczeństwo i zdrowie, pomogą odnaleźć ważne instytucje i wskażą na co warto zwrócić uwagę w czasie pobytu. Bieszczady stają się coraz popularniejsze jako miejsce aktywnego wypoczynku w zimie. Stanowia idealne tereny dla narciarstwa biegowego i ski-tourowego. Powstaje również coraz więcej nowoczesnych wyciągów dla wielbicieli narciarstwa zjazdowego, a istniejące ośrodki podnoszą jakość usług. Zima w Bieszczadach trwa około 120 dni na obszarach położonych powyżej 700m n.p.m oraz około 80 dni na terenach powyżej 400m n.p.m. Pokrywa śnieżna w Bieszczadach pojawia się już pod koniec listopada, utrwala w połowie grudnia, a w wyższych partiach gór utrzymuje się nawet do pierwszych dni maja(Wielka Rawka, gniazdo Tarnicy i Halicza). Śnieg narciarski czyli powyżej 10 cm grubości utrzymuje się około 60-95 dni w roku. W partiach szczytowych gór występuje głównie śnieg zbity(gips zbity), na połoninach spotyka się szreń i lodoszreń, tworzący skorupy lodowe. Świeżo spadły śnieg zostaje szybko przewiany. W niższych partiach gór i północnych stokach istnieją dobre warunki śniegowe, występuje tu śnieg ziarnisty tzw. firn, z nakładającymi się warstwami świeżych opadów. W lasach śnieg jest mokry i ciężki.

War Thunder to najnowszy zręcznościowy symulator lotniczy. Gra jest w pełni darmowa i umożliwia rywalizację z tysiącami innych graczy. War Thunder stawia przede wszystkim na realizm. Do dyspozycji gracza oddano setki modeli samolotów z dopracowanymi kokpitami i możliwością dobierania uzbrojenia. Dodatkowo bierzesz udział w prawdziwych, a nie fikcyjnych zadaniach.
Jesteś fanem World of Tanks? W takim razie będziesz uwielbiał World of Warplanes! Nigdy nie grałeś w legendarne już „tanki”? Nic straconego, dzięki World of Warplanes od razu pokochasz obie najsłynniejsze produkcje studia Wargaming! To zręcznościowy symulator MMO, w którym przyjdzie Ci rywalizować z innymi graczami, zasiadając za sterami jednego z kilkudziesięciu samolotów złotej ery awiacji
Might & Magic: Duel of Champions to najnowsza propozycja od firmy Ubisoft dla wszystkich fanów gier strategicznych, a w szczególności miłośników turowych gier karcianych. Co ważne, gra bazująca na znanej serii Might & Magic jest w pełni darmowa, więc nie musisz się martwić o jakiekolwiek opłaty
World of Tanks to gra MMO, w której wcielamy się w dowódcę czołgu i walczymy w epickich bitwach II Wojny Światowej. Do dyspozycji gracza jest aż 220 różnych czołgów z USA, Niemiec, Francji czy ZSRR. Znajdują się tutaj popularne Tygrysy, Shermany, a także modele eksperymentalne i prototypowe (jak niemiecki Maus). World of Tanks to gra, przy której można się doskonale bawić nie płacąc ani grosza
PlanetSide 2 to stworzona przez Sony druga część gry MMOFPS. Cechuje się ona ogromnym rozmachem, bo to jedyna taka darmowa gra sieciowa, w której bitwy niemalże nigdy się nie kończą, a ich intensywność przyprawi o zawrót głowy każdego gracza! Mapy potrafią pomieścić nawet kilka tysięcy graczy i przeróżne maszyny, takie jak czołgi, myśliwce czy bombowce.
O EverQuest II z pewnością słyszała zdecydowana większość graczy. Swego czasu wielu porównywało tę grę do osławionego World of Warcraft, ba – niektórzy EverQuesta II cenili jeszcze wyżej. Na obecną chwilę wynik tego starcia dla co poniektórych może nie budzić żadnych wątpliwości, gdyż World of Warcraft pozostał płatny, natomiast EverQuest II jest całkowicie darmowy, a płatna subskrypcja to nie przymus, a wybór
Grand Prix Racing Online to przeglądarkowa gra symulacyjna, która pozwoli Ci się wcielić w menadżera sportów motorowych. Gra jest w pełni darmowa, oferuje bardzo realistyczną rozgrywkę z dużą liczbą opcji, a przede wszystkim jest bardzo wciągająca. Zagraj i sprawdź, czy nadajesz się do zespołu Formuły 1
DC Universe Online to darmowy MMORPG, w którym każdy może poczuć się jak superbohater! Dlatego jeśli lubisz tego typu gry lub jesteś fanem takich postaci jak Batman, Superman, Joker czy Catwoman, DC Universe Online jest dla Ciebie. Rozgrywkę zaczyna się tutaj od stworzenia własnej postaci superbohatera i wybrania strony (dobro lub zło). Bohatera można dowolnie rozwijać w miarę wykonywania kolejnych zadań, w takich sceneriach jak Gotham, Metropolis czy Justice League of America Watchtower
Ostatnio zmieniony 07 sie 2019, 15:44 przez Ela1595, łącznie zmieniany 1 raz.

szpileczki
Seryjna gaduła
Seryjna gaduła
Posty: 494
Rejestracja: 19 paź 2014, 16:56

Re: Wizyta u dentysty

08 paź 2015, 10:19

Teraz wybierając się do implantologa estetycznego Warszawa nie musisz obawiać się bólu. Tak jak zauważyła moja przedmówczyni, obecny sprzęt/metody leczenia są tak zaawansowane, że wizyta u dentysty nie powinna być powodem do strachu.

mirka85
Maniak forumowy
Maniak forumowy
Posty: 331
Rejestracja: 16 kwie 2014, 08:01

Re: Wizyta u dentysty

17 paź 2015, 17:55

Bardzo dużo zależy od podejście dentysty. Ja byłam w kilku gabinetach i tylko w jednym póki co czułam się komfortowo, nie bałam sie i wiedziałam, że lekarz wie co robi. Niestety później znowu zaczęły się schody. Teraz szukam lekarza, który wyleczy moją piątkę i założy plomby w kilku miejscach. Marzy mi sie też aparat na zęby. Myślę o udaniu sie do http://www.declinic.pl/ bo widziałam, że w tej klinice można skorzystać z usług kilku lekarzy - stomatologa, chirurga, ortodonty i protetyka. Wszyscy ze soba współpracują i ustalają koszty oraz plan leczenia.

huana
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 68
Rejestracja: 21 wrz 2015, 18:01

Re: Wizyta u dentysty

09 lis 2015, 22:03

Ja z całą rodziną chodzę do poradni Unident. Chyba każdy się boi dentysty :D Ja zanim znalazłam dobrego wypróbowałam przynajmniej kilku i chcę o nich zapomnieć jak najszybciej.

Elwira88
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 49
Rejestracja: 15 paź 2014, 07:44

Re: Wizyta u dentysty

30 gru 2015, 11:47

Osobiście wydaje mi się, że mógłby pomóc ten stomatolog kraków. Wystarczy umówić się na wizytę a potem już wszystko pójdzie szybko.

Wróć do „Zdrowie dziecka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość