Awatar użytkownika
lorelai5
Dorastam! Mam 1 ząbek!
Dorastam! Mam 1 ząbek!
Posty: 725
Rejestracja: 04 lip 2014, 13:10

Re: Jakie suplementy w ciąży ?

25 cze 2015, 11:23

Na pewno kwas foliowy trzeba brać, nawet przed ciążą.

Awatar użytkownika
apoDiscounter
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 30
Rejestracja: 22 paź 2014, 19:09

Re: Jakie suplementy w ciąży ?

09 lip 2015, 21:44

Polecam Natal firmy Orthomol, którego opakowanie zawiera zarówno tabletki, jak i kapsułki. Preparat jest uzupełnieniem diety dla kobiet przed, podczas i po ciąży. Zawiera witaminy, mikroelementy i przeciwutleniacze, takie jak kwas foliowy, jod, żelazo, magnez i wapń, jak również w kwasy tłuszczowe omega-3, w tym DHA i probiotyki.

https://www.apo-discounter.pl/orthomol- ... -2964.html
Obrazek

elofranek
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 1
Rejestracja: 31 lip 2015, 10:54

Re: Jakie suplementy w ciąży ?

31 lip 2015, 11:17

kwas foliowy, magnez witamina b6 cynk. Tak mówiła moja doktorka ;)

braaap
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 180
Rejestracja: 05 gru 2014, 15:47

Re: Jakie suplementy w ciąży ?

26 sie 2015, 13:33

Moja żona będąc w ciąży brała http://www.mojeoczy.pl/superoptic/, bo zaczęła mieć problemy ze wzrokiem, a przed ciążą miała bardzo dobry wzrok i nie miała nawet wady 0,25. Zaczeły też jej łzawić oczy i boleć. Po tych suplementach wszystko ustało i do tej pory nie mam żadnych problemów z oczami.

Ivita
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 16
Rejestracja: 14 mar 2016, 12:55

Re: Jakie suplementy w ciąży ?

14 mar 2016, 14:38

Przyjmowanie suplementu w postaci witaminy B6 czy też kwasu foliowego na pewno nie zaszkodzi,a wręcz jest wskazane dla kobiet będących w ciąży. Jeżeli mamy wątpliwości co do tej kwestii,warto zapytać się lekarza prowadzącego ciążę,on odpowie na wszystkie nasze pytania.

Awatar użytkownika
pannakota
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 77
Rejestracja: 04 cze 2014, 13:49

Re: Jakie suplementy w ciąży ?

21 mar 2016, 13:40

suplemnety suplementami ale trzeba sie tez zdrowo odzywiac i dbac o to zeby dostarczac dziecku witamin. Ja w ciazy jadlam przede wszystkim duzo warzyw, szczegolnie tych zielonych no i owoce oczywiscie. Poza tym ryby ze swoimi zdrowymi tluszczami tez bardzo fajnie sie sprzawdzjaą

minniemouse
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 75
Rejestracja: 26 sie 2014, 13:09

Re: Jakie suplementy w ciąży ?

22 mar 2016, 10:50

masz rację, zdrowa dieta to podstawa, ale organizm przyszłej mamy ma takie zapotrzebowanie na minerały i witaminy, że nie zawsze nadażasz za tym zeby te potrzeby zaspokoic

Awatar użytkownika
beatrise
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 47
Rejestracja: 15 lip 2014, 11:15

Re: Jakie suplementy w ciąży ?

23 mar 2016, 15:04

Ja tam myślę, że najlepiej sprawdza się połączenie zdrowej diety i jakichś dobrych suplementów. Ja akurat stosowałam prenatal, zresztą i w czasie ciąży i karmienia. Sprawdził się fajnie. Dodatkowo brałam magnez bo miałam spory niedobór i łapały mnie skurcze :)

liluśka
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 127
Rejestracja: 21 paź 2011, 15:41

Re: Jakie suplementy w ciąży ?

26 lip 2016, 13:17

Brałam witaminy od drugiego trymestru, w pierwszym tylko kwas foliowy, zupełnie wystarczy. Korzystałam też z fajnej apki http://www.tantumrosa.pl/aplikacja-tajemnica-ciazy dzięki której lepiej się przygotowałam na poród i połóg.

Awatar użytkownika
mamuśka991
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 117
Rejestracja: 29 wrz 2011, 19:53

Re: Jakie suplementy w ciąży ?

24 sie 2016, 16:42

W ciąży nawet przy najlepszym żywieniu suplementacja zwykle jest konieczna dla bezpieczeństwa i zdrowia dziecka, niektórych potrzebnych witamin nie jesteśmy w stanie przyswoić w sposób naturalny http://vitispharma.pl/witaminy-dla-kobiet-w-ciazy.html

Wróć do „Ginekologia - Położnictwo”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość