Awatar użytkownika
anula3
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 89
Rejestracja: 16 mar 2015, 11:18

Własny sklep z ciuchami

10 sie 2015, 15:25

Co myślicie o tym pomyśle? Chciałabym mieć taki swój sklepik. Myślicie, że to dobry pomysł?

Awatar użytkownika
lorelai5
Dorastam! Mam 1 ząbek!
Dorastam! Mam 1 ząbek!
Posty: 725
Rejestracja: 04 lip 2014, 13:10

Re: Własny sklep z ciuchami

12 sie 2015, 14:09

Jeśli Cię na to stać to czemu nie? ;)

Awatar użytkownika
CrazyCat
Biegaczostruś na forum
Biegaczostruś na forum
Posty: 239
Rejestracja: 14 paź 2014, 10:34

Re: Własny sklep z ciuchami

12 sie 2015, 14:17

Pomysł jest niby niezły, ale to jednak dość drogie przedsięwzięcie. Przede wszystkim potrzebujesz fajnych, modnych ubrań dobrej jakości. Te możesz zamówić na przykład w hurtowni http://www.openwear.pl/
Mają tam dużo fajnych marek po całkiem atrakcyjnych cenach, więc na marży będziesz sobie mogła zarobić.
problemem może być lokal, bo te są raczej drogi. Nie myślałaś o sprzedaży przez internet? To na pewno generuje mniej kosztów.

magiotka
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 30
Rejestracja: 13 sie 2015, 14:35

Re: Własny sklep z ciuchami

13 sie 2015, 14:42

Rozumiem, że masz chęci na sklep stacjonarny - chyba nawet i lepiej. Bezpośrednie dotarcie do klienta zdecydowanie łatwiejsze i co ważniejsze tańsze. Bowiem w sieci bez sporych nakładów na reklamę mogłabyś pierwszego klienta dość długo nie doświadczyć.

I tak jak wyżej wspomniano skup się na dobrej jakości ciuchach w dobrej cenie i powolutku z dozą cierpliwości zdobywaj klientów :)
polecała bym również, aby przyłożyć się do wyposażenia wnętrza - a szczególnie mała sofa czy pufy, aby buszujące kobiety z koleżankami mogły sobie przycupnąć i jeszcze lepiej się czuć u Ciebie :)

szarlottka
Specjalista od nawijania
Specjalista od nawijania
Posty: 264
Rejestracja: 13 sie 2013, 15:54

Re: Własny sklep z ciuchami

17 wrz 2015, 06:41

Nawet mając sklep stacjonarny mozesz działać w internecie. Znam panią, która ma sklep pod warszawą a sprzedaje też ubranka dla dzieci na fb. Dzięki temu ma mnóstwo klientów, którzy niekiedy "zabijają się" o towar :)
Zanim zaczniesz działać poszukaj odpowiedniego lokalu. zamów sobie kasę lub drukarkę fiskalną taką jak np tu http://sklep.kotrak.pl/ Dobrze jest też sobie odłożyć kasę na ZUS i US. To sa opłaty stałe a jak będziesz miała kasę odłożoną to nie będziesz miała problemów z płatnością jeśli miesiąc będzie kiepski.

mirka85
Maniak forumowy
Maniak forumowy
Posty: 331
Rejestracja: 16 kwie 2014, 08:01

Re: Własny sklep z ciuchami

10 paź 2015, 09:29

Własny biznes to ciężko kawałek chleba ale myslę, że warto zaryzykować. Przede wszystkim poszukaj dobrej księgowej i programu do wystawiania faktur. Dobrym wyborem może być program Rachunek Small Business. Pozwala on na numerowanie rachunku, wystawianie rachunku proforma, drukowanie zestawień itd. Myślę, że w sklepie takie oprogramowanie może okazać się bardzo pomocne.

iska992
Specjalista od nawijania
Specjalista od nawijania
Posty: 292
Rejestracja: 23 mar 2014, 07:58

Re: Własny sklep z ciuchami

15 paź 2015, 20:15

Ja na Twoim miejscu sprzedawałabym też ubrania online. Dzięki temu zyskasz większe grono klientów. Z tego co zauważyłam większość sklepów stacjonarnych działa również w sieci bo ludzie coraz chętniej kupują przez internet - sama tak mam. Głównym powodem są atrakcyjne ceny i większy wybór towaru.
Pomyśl koniecznie też o sposobach na usprawnienie firmy i sprawienie by klienci mieli łatwy kontakt z tobą. Możesz skorzystać z call center, które oferuje Spikon http://www.spikon.eu/tanie-rozmowy-call-center/ To ogromna platforma telekomunikacyjna, która ma atrakcyjne stawki za połączenia w kraju i za granicą.

semirka
Biegaczostruś na forum
Biegaczostruś na forum
Posty: 204
Rejestracja: 07 paź 2014, 10:31

Re: Własny sklep z ciuchami

19 paź 2015, 10:41

Na pewno będziesz też potrzebowała info na temat księgowości i podatków. Polecam zapoznać się z tym blogiem- http://superksiegowa.pl/blog/nie-wiesz- ... -po-kroku/
Bardzo pomocny i wiele tłumaczący, a jeśli planujecie zostać vatowcami to tym bardziej- polecam namiary!

krzygorniak
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 3
Rejestracja: 19 paź 2015, 18:12

Re: Własny sklep z ciuchami

19 paź 2015, 18:39

Spoko pomysł. A może sklep internetowy?

jestemmonia
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 13
Rejestracja: 20 paź 2015, 16:38

Re: Własny sklep z ciuchami

20 paź 2015, 16:43

Dobry pomysł, o ile w Twojej okolicy nie ma galerii handlowych, bo niestety takie podmioty zabijają drobne sklepy z ubraniami.

Wróć do „Prawo, praca i polityka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość