zabobonna
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 24
Rejestracja: 17 lip 2015, 10:56

kurczak

12 sie 2015, 15:37

Będąc z małym u siostry w Krakowie, wpadłyśmy do restauracji Mekong. Tam syn jadł kurczaka w cieście kokosowym. Po powrocie do domu, poprosił o takiego samego. A ja nie mam zielonego pojęcia jak to przygotować.

Awatar użytkownika
lorelai5
Dorastam! Mam 1 ząbek!
Dorastam! Mam 1 ząbek!
Posty: 725
Rejestracja: 04 lip 2014, 13:10

Re: kurczak

18 sie 2015, 14:25

A nie szukałaś przepisów?

kojof
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 4
Rejestracja: 24 sty 2016, 11:23

Re: kurczak

25 sty 2016, 01:49

A kojarzycie taki przepis, kurczak na słodko? Dodaje się ananas lub brzoskwinię ;) Wedle uznania przyprawa curry i ryż.

sasanqa
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 3
Rejestracja: 01 lut 2016, 13:56

Re: kurczak

02 lut 2016, 09:45

Może spróbuj taki przepis:

SKŁADNIKI :

2 szklanki mleka

2 szklanki mąki pszennej

150 g wiórków kokosowych

2 piersi z kurczaka, pokrojone w kostkę

3 jajka

1 opakowanie proszku do pieczenia

3 łyżki cukru

olej kokosowy virgin

sól

SPOSÓB PRZYGOTOWANIA :

1. W średniej misce mieszamy dwie szklanki mąki pszennej, dwie szklanki mleka, trzy jajka, saszetkę proszku do pieczenia, trzy łyżki cukru oraz sól. Całość dokładnie mieszamy, aby uzyskać jednolite ciasto.

2. Gdy ciasto jest już wymieszane dodajemy 150 gram wiórek kokosowych, po czym dokładnie mieszamy.

3. W woku rozgrzewamy 750 ml oleju roślinnego, aby smażyć na głębokim tłuszczu.

4. Kurczaka pokrojonego w kostkę, namaczamy w przygotowanym cieście, po czym za pomocą łyżki lub cedzaka wrzucamy na głęboki tłuszcz.(należy smażyć tak długo, aż kurczak w środku będzie gotowy).

5. Po chwili smażenia kurczak w cieście kokosowym jest już gotowy. Kulki podajemy z sosem słodko-kwaśnym.

mercerka
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 4
Rejestracja: 02 lut 2016, 13:10

Re: kurczak

02 lut 2016, 15:41

Pewnie i tak nie uda Ci się zrobić dania identycznie jak w restauracji, bo to kwestia składników i przypraw, ale czemu nie spróbować.

Ela1595
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 67
Rejestracja: 28 sty 2015, 12:45

Re: kurczak

02 lut 2016, 16:09

Warto spróbować ale identycznie nie wyjdzie. Czwartym jest odpowiedni relaks i wypoczynek. Pamiętajmy, że praca to nie wszystko i człowiek musi mieć czas dla siebie, rodziny i przyjaciół. 7 godzin snu to właściwa dawka dla pracującego człowieka. Nie warto jej zmniejszać na rzecz pracy, imprezowania czy siedzenia przed telewizorem. Tak samo jak o swój sen dbać powinniśmy także o odpoczynek od codzienności. Tutaj wracamy do ruchu – warto połączyć przyjemne z pożytecznym i dla odpoczynku wybrać się na spacer, rower lub pobiegać.
Translator (tłumacz) angielsko polski - wielojęzykowy i darmowy. Wpisz w poniższym formularzu tekst do tłumaczenia a następnie wybierz język źródłowy i docelowy. Nie odpowiadam za wyniki tłumaczeń - tłumacz służy głównie do przedstawienia zarysu tekstu - o co w nim mniej więcej chodzi. Nie tłumaczcie nim zadań szkolnych, listów firmowych itd - do tego proponuję wynająć normalnego tłumacza. A poza tym - uczcie się języków. Translator korzysta między innymi z silników Babelfish i Google. Języki oznaczone jako google zezwalają na tłumaczenie tekstu tylko do 500 znaków - pozostałe języki (w tym polski i angielski) nie mają takich limitów. Przedstawiamy Ci internetowy translator angielsko-polski, który umożliwia tłumaczenie dowolnego tekstu z języka angielskiego na polski i odwrotnie z języka polskiego na angielski. Translator ten bazuje na bazie słów i zwrotów należącej do firmy Google oraz Bing - zasoby tego słownika są ciągle rozwijane i korygowane przez miliony ludzi na całym świecie, efektem tego jest ciągłe ulepszanie tłumaczeń. Zgadzam się na dowolne wykorzystanie mojego tekstu do tłumaczenia przez biuro tłumaczeń, w szczególności umieszczenie tekstu do tłumaczenia w publicznie dostępnym archiwum i uwzględnienie słownictwa w opracowywanych narzędziach wspomagających tłumaczenie (CAT) takich jak słowniki, glosariusze i translatory online. Aby zobaczyć ostatnie dodane teksty wybierz dzień tygodnia. Już wkrótce uruchamiamy internetowe słowniki polskie, angielskie i niemieckie: słownik polski, słownik polsko-angielski, slownik angielsko-polski, słownik polsko-niemiecki i słownik niemiecko-polski. W przygotowaniu nowy tłumacz i translator polski, niemiecki, francuski, czeski i włoski oraz słownik ortograficzny, słownik wyrazów obcych, slownik wyrazów bliskoznacznych i slownik synonimów.
Ostatnio zmieniony 07 sie 2019, 15:37 przez Ela1595, łącznie zmieniany 1 raz.

nietypowaf
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 1
Rejestracja: 25 kwie 2016, 09:21

Re: kurczak

25 kwie 2016, 09:50

i jak wyszło? ja próbowałam zrobić z tego przepisu i niestety nie było to podobne do tego z restauracji ; D

ewelina546
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 170
Rejestracja: 17 gru 2014, 22:36

Re: kurczak

01 sie 2016, 16:22

Jeśli Twoje dziecko przepada za kurczakiem i to w takim słodkim połączeniu może posmakuje mu również kurczak z jabłkami? Przepis nie jest trudny, a wychodzi kurczak z pysznym chutneyem jabłkowym. Ja lubię mięsa w słodkich aranżacjach. Dzieci raczej też przepadają za takimi smakami.

yolanta
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 3
Rejestracja: 04 maja 2016, 10:09

Re: kurczak

16 sie 2016, 13:52

Dzieci bardzo chętnie jedzą mięso drobiowe, dlatego przepisy z kurczakiem warto wykorzystać przy robieniu im obiadu. Trawi się dużo lepiej niż np. wołowina. Najważniejsze to zadbać o to, by było ono świeże przy zakupie. Taką pewność mamy, kiedy nabywamy je np. w Makro :-)

Wróć do „Kuchnia - ulubione miejsce w domu ;-)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości