Awatar użytkownika
CrazyCat
Biegaczostruś na forum
Biegaczostruś na forum
Posty: 239
Rejestracja: 14 paź 2014, 10:34

Czy polecicie konto oszczędnościowe

17 sie 2015, 12:43

Z jakimś lepszym procencikiem niż ten 1% jaki mi zaoferowali w banku w jakim obecnie mam konto? To dla mnie trochę za mało...
Widziałam w tv różne oferty z oprocentowaniem na 3-4% ale to jedynie na pierwsze miesiące. Czy jest jakaś oferta z dobrym oprocentowaniem przez rok?

Awatar użytkownika
Manila
Biegaczostruś na forum
Biegaczostruś na forum
Posty: 203
Rejestracja: 06 sie 2014, 08:57

Re: Czy polecicie konto oszczędnościowe

18 sie 2015, 10:39

Ile pieniędzy chcesz trzymac na tym koncie? Obecnie CIty Handlowy ma bardzo dobrą ofertę konta oszczędnościowego ale mają tam opłatę miesięczną za prowadzenie 30 zł. Za to masz tam wysokie oprocentowanie 2% ( i nie jest to taka promocja jedynie na jeden miesiąc czy dwa ale do końca roku).

Awatar użytkownika
CrazyCat
Biegaczostruś na forum
Biegaczostruś na forum
Posty: 239
Rejestracja: 14 paź 2014, 10:34

Re: Czy polecicie konto oszczędnościowe

18 sie 2015, 11:24

Zamierzam wpłacać tam 2000 -3000 zł miesięcznie. Będą to pieniądze z mojej pensji ( zamierzamy żyć z pieniędzy męża). Opłata nie jest taka mała ale w sumie to oprocentowanie jest również lepsze niż ten marny 1 procencik. Czy możesz mi tutaj dać więcej informacji na temat tego konta? Chciałabym sobie poczytać i przeliczyć czy mi się to jednak będzie opłacało.

Awatar użytkownika
Manila
Biegaczostruś na forum
Biegaczostruś na forum
Posty: 203
Rejestracja: 06 sie 2014, 08:57

Re: Czy polecicie konto oszczędnościowe

19 sie 2015, 06:43

Zamierzam wpłacać tam 2000 -3000 zł miesięcznie. Będą to pieniądze z mojej pensji ( zamierzamy żyć z pieniędzy męża). Opłata nie jest taka mała ale w sumie to oprocentowanie jest również lepsze niż ten marny 1 procencik. Czy możesz mi tutaj dać więcej informacji na temat tego konta? Chciałabym sobie poczytać i przeliczyć czy mi się to jednak będzie opłacało.
Wydaje mi sie,że to konto jest jednak dobre jeśli miesięcznie wpłaca się jeszcze więcej. Zerknij sobie na stronę:
http://www.comperia.pl/szczegoly-konta- ... ciowe.html - tutaj masz szczegóły. A i radziłabym nie zwracać uwagi na te wszystkie promocje kont oszczędnościowych jakie można zobaczyć w programach tv. Niby dają tam 3 czy 4% rocznego oprocentowania ale jest to zwykle oprocentowanie jedynie na 1 miesiąc albo 2 miesiące.

Awatar użytkownika
CrazyCat
Biegaczostruś na forum
Biegaczostruś na forum
Posty: 239
Rejestracja: 14 paź 2014, 10:34

Re: Czy polecicie konto oszczędnościowe

19 sie 2015, 07:13

Zamierzam wpłacać tam 2000 -3000 zł miesięcznie. Będą to pieniądze z mojej pensji ( zamierzamy żyć z pieniędzy męża). Opłata nie jest taka mała ale w sumie to oprocentowanie jest również lepsze niż ten marny 1 procencik. Czy możesz mi tutaj dać więcej informacji na temat tego konta? Chciałabym sobie poczytać i przeliczyć czy mi się to jednak będzie opłacało.
Wydaje mi sie,że to konto jest jednak dobre jeśli miesięcznie wpłaca się jeszcze więcej. Zerknij sobie na stronę:
http://www.comperia.pl/szczegoly-konta- ... ciowe.html - tutaj masz szczegóły. A i radziłabym nie zwracać uwagi na te wszystkie promocje kont oszczędnościowych jakie można zobaczyć w programach tv. Niby dają tam 3 czy 4% rocznego oprocentowania ale jest to zwykle oprocentowanie jedynie na 1 miesiąc albo 2 miesiące.
Nie jest to takie złe ale myślałam,że trochę więcej jednak będzie można zarobić na takim koncie. Czy nie ma lepiej oprocentowanych kont ale na dłuższy okres? No i może lepiej jest w takim razie inwestować w lokaty? Zawsze chyba były lepiej oprocentowane od kont....

szpileczki
Seryjna gaduła
Seryjna gaduła
Posty: 494
Rejestracja: 19 paź 2014, 16:56

Re: Czy polecicie konto oszczędnościowe

19 sie 2015, 14:22

Teraz zakładanie konta oszczędnościowego jest mało opłacalne. Nie lepiej zainwestować te pieniądze? Może nie od razu w akcje, ale w obligacje?

domi99
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 75
Rejestracja: 04 paź 2014, 14:32

Re: Czy polecicie konto oszczędnościowe

20 sie 2015, 12:42

No wlasnie tak jak mowi Szpileczki. Nie zamrazaj tej kasy. Ja ostatnio strasznie sie wkrecilam w takie inwestycje. Udzielam pozyczek (wiec prawie jak bank :-D ) ale pozabankowcyh. Masz tu w skali roku około 10 % + jeszcze idą bonusy.
Tak wiec no duzo wiecej niz na lokacie, ja dawno przestalam chomikowac kase i nic z nimi nie robic.
A jak chcesz wiecej poczytac to Cie juz odsylam tu https://klub-inwestorow.pl/ bo nie ma sensu, zebym kopiowala ze strony info i tu wklejala :ico_haha_02:

TakaJakaJa
Korona za gadulstwo;-)
Korona za gadulstwo;-)
Posty: 595
Rejestracja: 21 lis 2012, 15:16

Re: Czy polecicie konto oszczędnościowe

20 sie 2015, 15:34

Ja nie polecam. Nic na tym nie zyskasz.

Awatar użytkownika
Manila
Biegaczostruś na forum
Biegaczostruś na forum
Posty: 203
Rejestracja: 06 sie 2014, 08:57

Re: Czy polecicie konto oszczędnościowe

20 sie 2015, 16:19

Zamierzam wpłacać tam 2000 -3000 zł miesięcznie. Będą to pieniądze z mojej pensji ( zamierzamy żyć z pieniędzy męża). Opłata nie jest taka mała ale w sumie to oprocentowanie jest również lepsze niż ten marny 1 procencik. Czy możesz mi tutaj dać więcej informacji na temat tego konta? Chciałabym sobie poczytać i przeliczyć czy mi się to jednak będzie opłacało.
Wydaje mi sie,że to konto jest jednak dobre jeśli miesięcznie wpłaca się jeszcze więcej. Zerknij sobie na stronę:
http://www.comperia.pl/szczegoly-konta- ... ciowe.html - tutaj masz szczegóły. A i radziłabym nie zwracać uwagi na te wszystkie promocje kont oszczędnościowych jakie można zobaczyć w programach tv. Niby dają tam 3 czy 4% rocznego oprocentowania ale jest to zwykle oprocentowanie jedynie na 1 miesiąc albo 2 miesiące.
Nie jest to takie złe ale myślałam,że trochę więcej jednak będzie można zarobić na takim koncie. Czy nie ma lepiej oprocentowanych kont ale na dłuższy okres? No i może lepiej jest w takim razie inwestować w lokaty? Zawsze chyba były lepiej oprocentowane od kont....
Konto oszczędnościowe nie jest do zarabiania ! Tak jak brzmi nazwa jest do odkładania na nim pieniędzy oraz do oszczędzania. Do zarabiania masz inne mechanizmy jak na przykład.. . giełda czy fundusze inwestycyjne. Tutaj jednak musisz zainwestować swoje pieniądze i tak naprawdę to nie masz pewności czy Ci się to zwróci. Czy przypadkiem nie stracisz. Sama wolę o wiele bezpieczeniejsze sposoby oszczędzania tak więc konto oszczędnościowe jest dla mnie dobrą opcją.

TakaJakaJa
Korona za gadulstwo;-)
Korona za gadulstwo;-)
Posty: 595
Rejestracja: 21 lis 2012, 15:16

Re: Czy polecicie konto oszczędnościowe

27 sie 2015, 14:45

Trudno teraz znaleźć jakieś korzystne. Ja założyłam sobie mSaver.

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 1 gość