kasiulinka
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2790
Rejestracja: 07 mar 2007, 19:08

próchnica

07 mar 2007, 23:11

mój Bartek ma próchnicę butelkową.dwa razy jego ząbki były lapisowane ale niewiele to pomogło.chciałabym wiedzieć czy któraś z mam to przechodziła ze swoim dzieckiem i czy jak pojawiły się zęby stałe to są lub były jakieś problemy z nimi.czy jest szansa,że stałe zęby Bartusia będą ładne i zdrowe?

Awatar użytkownika
mama Edzia
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 12
Rejestracja: 08 mar 2007, 23:12

09 mar 2007, 22:33

witaj kasiulinko :ico_haha_01: :ico_haha_01: wiem ze nie na temat ale sie ciesze ze widze tutaj kogos znajomego :ico_buziaczki_big:

Joasia
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 20
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:38

10 mar 2007, 18:29

Witaj Kasiulinko, moja Emilka też ma próchnicę :(, powiedz mi jak wygląda lapisowanie zębów?? Wydaje mi się, że oczywiście jest szansa na to, że następne ząbki będą zdrowe!!

kasiulinka
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2790
Rejestracja: 07 mar 2007, 19:08

10 mar 2007, 20:12

Joasiu lapisowanie trwa bardzo krótko.dentysta moczy mały wacik na patyczku w lapisie i smaruje tym ząbki kilka razy zmieniając patyczki.trzeba ten zabieg powtórzyć kilka razy w odstępie tygodnia.ja robiłam to prywatnie(koszt jednego zabiegu 10-20zł)ale można też na fundusz.niestety ząbki po tym ciemnieją.naszemu Bartkowi mimo lapisowania i tak się wykruszyły.

[ Dodano: 2007-03-10 ]
Joasiu nie zwlekaj,im wcześniej tym lepiej.

Joasia
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 20
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:38

11 mar 2007, 17:52

Kasiulinko dziękuje za odpowiedź. Byłam już z Emilką u dentysty jakiś czas temu, zobaczyłam brązowawe plamki na jedynce, dwójce i trójce. Stwierdził, że wszystko jest dobrze, nie ma próchnicy. Pediatra przepisał Emilce fluor. Teraz byłam (przy okazji choroby Emilki-zapalenie gardziołka) u innej lekarki i stwierdziła, że to próchnica i trzeba do dentysty koniecznie. W tym tygodniu idę i spytam się co mam robić, boję się o te ząbki...

Awatar użytkownika
Lady
Mam Doktorat z forum!!!
Mam Doktorat z forum!!!
Posty: 1697
Rejestracja: 06 mar 2007, 14:05

14 mar 2007, 10:38

witam
dziewczyny ja chodze z moimi dziecmi na regularne kontrole
Joasia, jerzeli pruchnica i ubytki zeba sa niewielkie to leczenie wcale nie boli , moja Olcia ma 3 latka i wczoraj bylam z nia na wizycie bo miala plamki na jedynkach i dala sobie zrobic , z Piotrkiem terz chodze i on ma juz prawie 6 lat i ma zdrowe zabki bo jak tylko widze zmiany to zaraz idziemy i ma jeszcze wszystkie zabki mleczne , naprawde warto , bo jerzeli pruchnica sie bedzie utrzymywac to potem przy wyrastaniu zebow stalych , zabki moga sie "zarazac " i moze miec problemy z zebami stalymi .

Joasia
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 20
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:38

19 mar 2007, 23:35

Lady, dzięki w czwartek mam termin u dentysty, który leczy małym dzieciom ząbki :) Zobaczymy, na co pozwoli Emilka

Awatar użytkownika
aguśka
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 194
Rejestracja: 08 mar 2007, 21:26

22 mar 2007, 22:24

kasiulinka, proszę napisz co to jest ta próchnica butelkowa. Mój synek ma dopiero kilka ząbków, ale jak to mówią "lepiej zapobiegać niż leczyć". Pozdrawiam :-)

kasiulinka
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2790
Rejestracja: 07 mar 2007, 19:08

23 mar 2007, 00:16

Aguśka,próchnicą butelkową nazywa się próchnicę,która atakuje zęby małych dzieci (jak sama nazwa wskazuje) pijących z butelki,a raczej powiedziałabym z butelką np.usypiających.mój synek od kiedy zaczęły wychodzić mu ząbki nie chciał ssać zwykłego smoczka,za to pocieszenie znalazł w butelce ze smoczkiem (oczywiście pełnej).zasypiał sobie z nią a słodkie picie (bo oczywiście nie było mowy o wodzie) spokojnie spływało sobie na ząbki.zanim się obejrzeliśmy już było po ptakach.zęby do lapisowania.
niestety u dzieci karmionych piersią też zdarza się taka próchnica (choć ni w ząb nie pasuje do niej nazwa "butelkowa")kiedy dziecko używa piersi do zasypiania a często też w nocy zamiast smoczka.

marmati
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 4
Rejestracja: 22 mar 2007, 23:42

23 mar 2007, 09:40

Niestety ale ząbki też dziedziczymy. Jeśli w rodzinie rodzice, dziadkowie mają słabe zęby to prawdopodbieństwo że dziecko równiez jest olbrzymie. Co nie oznacza, ze nie nalezy dbać. :ico_haha_01:

Wróć do „Zdrowie dziecka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość