Awatar użytkownika
Izabelaa-75
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 64
Rejestracja: 12 mar 2007, 22:25

wysypka

17 cze 2007, 12:37

Witam; wczoraj po przebudzeniu zauważyłam u Emila wysypkę, czerwone okrągłe plamki o średnicy od 1 do 2 milimetrów. wygląda to paskudnie, ale najwyraźniej małemu nie przeszkadza, nie drapie tego. kiedy pierwszy raz policzyłam wszystkie kropki było 15 na główce i 1 na rączce, wieczorem doszły 3 na rączce i 2 na nóżce, dziś rano kolejne 4 na główce.
Emilek ma też troszkę podniesioną temperaturę, około 38 stopni (mierzone w pupie).
no i od trzech dni dziecko jest wieczorem strasznie niespokojne, ma problemy z zaśnięciem, histerycznie płacze, ale to w pierwszej chwili wzięłam za początek ząbkowania, teraz już sama nie wiem.
co to może być??? uczulenie? pogryzienie? czy może różyczka?
dodam, że dziecko nie dostawało żadnych nowych pokarmów, ja też nic nowego nie jadłam (karmię piersią). ani ja, ani mąż nie mamy podobnych śladów, więc coś miałoby pogryźć tylko dziecko? z nikim chorym też się ostatnio nie spotykaliśmy.

i dlaczego jak coś się dzieje dziecku to zwykle jest to piątek wieczór lub sobotni poranek? :cry:

Awatar użytkownika
eve.ok
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5871
Rejestracja: 12 mar 2007, 19:20

17 cze 2007, 19:51

a powiększają się te krostki i zwiększa sie ich liczba? Bo może to ospa. Przy niej temp. jest podniesiona, choć u takiego Maluszka to mało prawdopodobne, ale nie niemożliwe. Brałaś też pod uwagę, że to potówki po prostu? Choć na rączkach czy nóżkach...to też mało typowe. Potówki zresztą szybko znikają - Jagusi po jakichś 8-10 godzinach.
Wiesz, ja bym na Twoim miejscu jednak skontaktowała się szybko z pediatrą. Lepiej wykluczyć jakieś choroby zakaźne na starcie. Możliwe, że to faktycznie uczulenie, bo nigdy nie wiadomo na co i kiedy się ono objawi.
Dla własnego spokoju i zdrowia maluszka idź jutro do pediatry. Trudno tak na odległość cokolwiek doradzić

Joasik_
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 4
Rejestracja: 17 cze 2007, 08:37

17 cze 2007, 19:57

Myślę, że skoro jest wysypka+podniesiona ciepłota ciała, to nie ma na co czekać tylko udać się do pediatry. Może jednak to nic takiego, ale równie dobrze może to świadczyć o jakiejś chorobie.....

Awatar użytkownika
Katrin26
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 64
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:41

17 cze 2007, 20:22

jak dla mnie ząbkowanie Dominik miał podobne objawy ale oczywiście doradzam konsultacje z pediatrą

Awatar użytkownika
Izabelaa-75
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 64
Rejestracja: 12 mar 2007, 22:25

18 cze 2007, 08:54

dzięki za zainteresowanie. faktycznie już wczoraj nie wytrzymaliśmy z mężem i zawieźliśmy go na dyżur w szpitalu. okazało się, że Emilek ma zapalenie trąbki w uchu, a wysypka, choć najbardziej przypomina ospę, to nie jest to, tylko reakcja organizmu na chore uszko. biedny maluszek, pewnie uszko go boli i dlatego ostatnio taki płaczek.

Awatar użytkownika
iw_rybka
Wodzu
Wodzu
Posty: 17728
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:40

21 cze 2007, 22:54

Izabelaa-75, to zycze duzo zdrowka dla maluszka :ico_olaboga: Swoja droga jakie to dziwne - wysypka z powodu uszka.Musze zapamietac :ico_olaboga:

Wróć do „Ogólnie o zdrowiu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 1 gość