Awatar użytkownika
Aga26
4000 - letni staruszek
Posty: 4158
Rejestracja: 08 mar 2007, 09:40

Pierwsze posiłki

25 cze 2007, 10:09

Dziewczyny moja Emi ma prawie 3 i pół miesiąca i postanowiłam jej zacząć wprowadzać posiłki . Na pierwszy ogień poszło jabłuszko i bardzo jej zasmakowało. Za pierwszym razem podałam jej nie więcej niż pół łyżeczki (łącznie oczywiśćie) no i nic jej nie było - na szczęście :-) . Wczoraj podałam jej zupkę marchewkową też ok pół łyżeczki i nic jej się nie działo.
Mam do Was pytanie. Ile mogę jej podać takiego posiłku jednorazowo ?? Nie chciałabym jej zaszkodzić :-)

dorotaczekolada
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6769
Rejestracja: 11 mar 2007, 10:39

26 cze 2007, 09:47

a to nie za wczesnie na inne posilki??mala jest na pieri czy na sztucznym?ogolna zasada jest taka ze jedna rzecz wprowadza sie co kilka dni.jak dalsa jablko to nast rzecz powinna byc dopiero za 3 dni.zeby sprawdzic czy nie uczula i nie ma zadnych dolegliwosci!bo jak za duzo dasz naraz to potem trzeba odstawic wszystko bo nie wiadiomo na co reakcja :ico_olaboga: na poczatek nie dawaj wiecej niz 2-3 lyzeczki gora!!i najlepiej przed lub po dawaj piers bo to oslabia reakcje alergiczne i pomaga strawic.

Awatar użytkownika
silhana
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 44
Rejestracja: 11 mar 2007, 19:11

26 cze 2007, 14:33

Hei Aga ! Twoja Emilka jest bardzo malutka. Czemu tak szybko zaczełaś wprowadzać nowe posilki? :ico_olaboga:

Pozrawiam !
:ico_buziaczki_big:

Awatar użytkownika
Aga26
4000 - letni staruszek
Posty: 4158
Rejestracja: 08 mar 2007, 09:40

26 cze 2007, 15:13

To nie jest tak że chce już wprowadzać nowe posiłki i odstawić ją od cyca :ico_wstydzioch: po prostu chce jej urozmaicić troszeczkę jadłospis :-) Wiem że jest jeszcze malutka ale waży prawie 7 i pół kilo i sama lekarka mi powiedziała że powolutku mogę zacząć jej podawać nowe produkty

Awatar użytkownika
Elwira151
Jestem mózgiem tego forum!
Jestem mózgiem tego forum!
Posty: 1835
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:22

26 cze 2007, 19:02

aga tyle ze mozliwosc wprowadzania nowych produktow nie zalezy od wagi dziecka a od jego rozwoju...chodzi o zoladek ktory nabiera swoich wlasciwosci o soki trawienne itp...wiem od kilku pediatrow ze wcale nie ma potrzeby urozmaicania posilkow jesli dziecko ladnie je piers a jak widze twoja corcia ladnie przybiera na wadze wiec sama piers jej zupelnie wystarczy...jeszcze zdazysz ponarzekac jak corcia bedzie poznawac nowe smaki...
a jesli chodzi o ilosci to rzeczywiscie zaleca sie podawanie jednego produktu od 3 lyzeczek zwiekszajac stopniowo dawke i obserwujac reackje organizmu dziecka,kupki itp...a nowe produkty wprowadzac najlepiej jakos w odstepie conajmniej tygodniowym bo reakcje alergicvzne moga wystapic dopeiro kilka dni po spozyciu produktu.trzymam kcuiuki zeby corcia dalej tak aldnie rosla i zapewnaim cie ze na razie spokojnie mozesz ja karmic sama piersia,naoewno nie bedzie mial ci tego za zle tylko slicznie bedzie sie usmiechac po karmieniu o ilenie zasnie:)

dorotaczekolada
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6769
Rejestracja: 11 mar 2007, 10:39

27 cze 2007, 09:25

tym bardziej jesli ladnie przybiera to nie ma potzreby dawania innych posilkow.a to klopot jest bo moga byc problemy zoladkowe-takie malenstwo nie jest gotowe trawic inne pokarmy.moga byc zaparcia,bole brzuszka,biegunka :ico_olaboga: czego nie zycze oczywiscie...no i latwiej o alergie!!ja na twoim miejscu bym sie wstrzymala.Mat tez duzo wazy.jak mial 4 mce mial 8100g!ale inne jedzonko dostal dopiero pod koniec 5go mca.teraz je jak smok i mam coraz wieksze problemy-kasa,kupki,uczulenia :ico_olaboga:

Awatar użytkownika
Kajunia25
4000 - letni staruszek
Posty: 4709
Rejestracja: 09 mar 2007, 12:08

04 lip 2007, 22:45

aga 26 ja wprowadziłam małej urozmaicone menu jakieś 3 tyg. temu i wcale nie po łyżeczce czy pół. Dałam tyle ile sama chciała i nic jej nie było!!! Teraz zjada codziennie pół słoiczka deserku i cały słoik zupki lub przecierku i widzę jak z dnia na dzień przybiera na wadze - rośnie w oczach. Skutków ubocznych nie zauważyłam. Nadal karmię piersią, dzidzia jest wesoła i tyle nie marudzi!!!
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
karolina24
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3199
Rejestracja: 11 mar 2007, 21:22

05 lip 2007, 21:47

czesc dziewczyny
moj synek dzis skonczyl 4miesiace i ja mu daje soczki jablkowy i jablkowo-marchewkowy z checia pije ale reszte mam zamiar wprowadzic troche pozniej kolo 5 miesiaca teraz tylko soczki nic wiecej narazie to ja eksperymentuje dzis zjadlam troszke czosnku i balam sie ze nie bedzie chcial ciagnac ale jakso poszlo mam nadzieje ze mu nic nie bedzie nie, jak myslicie ???
Aga nie spiesz sie tak :) zdazysz malej urozmaicic jadlospis buziaki dla Ciebie i Emilki

Awatar użytkownika
Elwira151
Jestem mózgiem tego forum!
Jestem mózgiem tego forum!
Posty: 1835
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:22

13 lip 2007, 14:41

karolina malenstwa roznie reaguja na te przyprawy hehe czasem wystraczy sam zapach zeby nie chcial piersi hehe ale moj np.toleruje wszystko... metoda prob i bledow oczywiscie z wykluczeniem duzych ilosci cebuli kapusty grochu itp.
piekne fotki w poscie:)

Awatar użytkownika
karolina24
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3199
Rejestracja: 11 mar 2007, 21:22

13 lip 2007, 15:08

Dzieki Ekwirko w szczegolnosci ze za Twoja pomoca sa one super dziekuje Ci jak niewiem co :) :ico_prezent: :ico_prezent: :ico_prezent: :ico_prezent: :ico_prezent: :ico_prezent: :ico_prezent: :ico_prezent: :ico_prezent: :ico_prezent: :ico_prezent: dla Ciebie

Wróć do „Kącik dla rodziców”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość