Awatar użytkownika
angelika89
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 110
Rejestracja: 27 lis 2013, 12:55

Sposoby nauki języka angielskiego

24 wrz 2015, 14:58

Zakładam nowy wątek na forum, bo chciałabym porozmawiać o nauce języka angielskiego. Jak sobie radzicie z tym językiem? Jak oceniacie swój poziom? :) A pytam, ponieważ mam pewien problem. Angielskiego uczyłam się w szkole średniej i na studiach, jednak kiepsko czuję się mówiąc w języku angielskim. Co do pisania czy słuchania to nie mam z tym problemu, ponieważ rozumiem większość, ale jeśli chodzi o mówienie to nie jest dobrze. Myślałam już nawet nad zapisaniem się na kurs do szkoły językowej, o dokładnie tej - http://www.berlitz.pl/pl/kursy_dla_doroslych/eberlitz/. Czytałam już o metodzie i mam nadzieję, że mi pomoże, ponieważ jest ona nastawiona głównie na mówienie w obcym języku, a z tym mam największy problem. Może kojarzycie tę metodę? Chętnie posłuchałabym opinii.

mycha87
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 75
Rejestracja: 25 wrz 2015, 14:09

Re: Sposoby nauki języka angielskiego

25 wrz 2015, 20:51

Moim zdaniem najlepszym sposobem na naukę języka jest jego używanie tzn. rozmawianie! Oczywiście niekoniecznie tylko za granicą, choćby podczas lekcji czy spotkań ze znajomymi. Są też inne możliwości, np. http://talksinthecity.pl - rejestrujesz się na stronie i przez internet umawiasz spotkanie z nativem, który jest akurat w Twojej okolicy. W dowolnym czasie, w dowolnym miejscu - świetna sprawa! No i trenujesz przez praktykę a nie wkuwając zasady gramatyczne na pamięć :)

Dessi
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 148
Rejestracja: 16 paź 2014, 22:48

Re: Sposoby nauki języka angielskiego

19 paź 2015, 15:13

Ja jestem na świeżo po kursie w Lincolnie z Krakowie. Jestem bardzo zadowolona, bo dzięki ich pomocy w końcu wskoczyłam na c1 :-) uważam, że właśnie, żeby się dobrze nauczyć języka warto się zapisać do szkoły językowej, tam ucza profesjonaliści którzy znają się na rzeczy

MartynaS
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 35
Rejestracja: 18 sty 2015, 04:36

Re: Sposoby nauki języka angielskiego

28 paź 2015, 23:26

Słuchajcie najszybciej nauczycie się języka obcego jak wyjedziecie za granicę. Mojej siostry córka chciałaby wyjechać do pracy do USA aby nauczyć się dobrze języka angielskiego. U niej problemem jest konwersacja, rozumie, czyta, zna gramatykę ale nie może się przełamać i zacząć swobodnie mówić. Dlatego planuje skorzystać w wakacje z programu Camp America umożliwiającego pracę w USA, załatwiają pracę, wizę, opiekę. To jest ten program http://english.aifs.pl/

semirka
Biegaczostruś na forum
Biegaczostruś na forum
Posty: 204
Rejestracja: 07 paź 2014, 10:31

Re: Sposoby nauki języka angielskiego

26 lis 2015, 16:10

W biznesie bardzo przydaje się ostatnio j. angielski. Niestety starsze roczniki mają z nim problem.
Często pracodawcy wysyłają ich na przeróżne kursy, ale nie zawsze daje to pożądany efekt.
Słyszałam, że ta szkoła z Gliwic- http://talkback.pl/angielski-dla-firm/ ma bardzo ciekawy plan nauki, dostosowany do różnych biznesów!

martynarozkosz
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 109
Rejestracja: 02 gru 2014, 12:48

Re: Sposoby nauki języka angielskiego

27 lis 2015, 15:51

Taki kurs to świetna sprawa, ponieważ nasz rynek otwiera się na coraz to nowsze możliwości, a n a dodatek takie firmy jak BANEX
wychodzą też ze swoją ofertą dla osób fizycznych. Z roku na rok więcej podróżujemy i zamawiamy coś w innych krajach. Nawet z transportem tych rzeczy nie ma większego problemu :-)

szpileczki
Seryjna gaduła
Seryjna gaduła
Posty: 494
Rejestracja: 19 paź 2014, 16:56

Re: Sposoby nauki języka angielskiego

30 lis 2015, 10:48

Wydaję mi się, że najlepszymi sposobami są: kurs zagraniczny oraz zajęcia z native speakerem. Pierwsza opcja jest to prawda dość kosztowna, ale jeśli zależy nam na szybkiej nauce to taki kurs jest najefektywniejszym rozwiązaniem.

uwodzicielka1
Już śmiało chodzę po forum!
Już śmiało chodzę po forum!
Posty: 635
Rejestracja: 27 lip 2015, 13:14

Re: Sposoby nauki języka angielskiego

18 gru 2015, 09:45

najskuteczniejszym sposobem nauki jakiegokolwiek języka jest stały kontakt z ludźmi którzy się nim posługują.

BurgundowaMaja
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 33
Rejestracja: 14 wrz 2015, 11:21

Re: Sposoby nauki języka angielskiego

06 sty 2016, 14:06

no z tym ze jak sie nie ma takiej mozliwosci to bedzie trudno. Najlepiej wg mnie isc na jakis kurs jezykowy. ja to mialam duzy problem z rozmawianiem w innym jezyku, jakas taka blokade no i na kursie w Akademii Jezykowej w gdyni udalo mi sie to przezwyciezyc

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 1 gość