Awatar użytkownika
betty
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 50
Rejestracja: 14 sie 2013, 10:24

Jak odciągnąć dziecko od TV?

30 wrz 2015, 13:47

Dzien dobry, mam taki problem moje dziecko spędza strasznie dużo czasu na ogładaniu TV, zaraz po powrocie z przedszkola siada i zaczyna oglądać. Próbowałam już różnych sposobów aby go od tego odciągnąć ale nic nie skutkuje... Nie mam już siły nie wiem co mam robić. Potrzebuję jakieś rady co z tym fantem zrobić.

PS. Kubuś ma 4 latka.

MammaMia
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 41
Rejestracja: 14 sty 2014, 15:45

Re: Jak odciągnąć dziecko od TV?

30 wrz 2015, 15:37

To faktycznie cięzki problem... Nie próbowaliście malca odciągnąc od TV innymi zajęciami ?

Jasna
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 41
Rejestracja: 24 mar 2014, 17:09

Re: Jak odciągnąć dziecko od TV?

01 paź 2015, 09:35

Dokładnie jak pisała MammaMia trzeba mu znaleźć inne zajęcie żeby nie spędzał tyle czasu przed telewizorem, nie wiem wyjeźdzajcie poza miasto, zwiedzajcie okolice może jakieś zabawki edukacyjne albo cos ...

Awatar użytkownika
betty
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 50
Rejestracja: 14 sie 2013, 10:24

Re: Jak odciągnąć dziecko od TV?

01 paź 2015, 16:55

Probujemy róznymi metodami go odciągnąc. Mamy zamiar brać go od przyszłego tygodnia na popołudniowe wycieczki poza miasto. Ale to najpierw musi wrócić auto od mechanika i musimy kupić nowy fotelik, bo na ten co obecnie mamy jeest zbyt mały.

Zjawa
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 33
Rejestracja: 14 sty 2014, 16:05

Re: Jak odciągnąć dziecko od TV?

02 paź 2015, 10:28

Probujemy róznymi metodami go odciągnąc. Mamy zamiar brać go od przyszłego tygodnia na popołudniowe wycieczki poza miasto. Ale to najpierw musi wrócić auto od mechanika i musimy kupić nowy fotelik, bo na ten co obecnie mamy jeest zbyt mały.
Wybacz mi lekki offtopic, ale jaki do tej pory mieliście fotelik ? Bo ja tez jestem obecnie na etapie wyboru i szukam takiego w przedziale 9-18 kg ale nie wiem co wybrać.

Awatar użytkownika
betty
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 50
Rejestracja: 14 sie 2013, 10:24

Re: Jak odciągnąć dziecko od TV?

02 paź 2015, 16:24

A wiesz teraz nie pamiętam co to był za model. Wiem ze firmy Cybex czy jakoś tak, leży on w garażu u tesciów jak do nich pojade to sprawdze i Ci napiszę.

Awatar użytkownika
Nova23
Biegaczostruś na forum
Biegaczostruś na forum
Posty: 236
Rejestracja: 05 cze 2014, 12:26

Re: Jak odciągnąć dziecko od TV?

12 paź 2015, 07:24

Z tym siedzeniem przed telewizorem to może być problem. Dziecko stanie się apatyczne. Może próbuj go odciągnąć poprzez zabawy? Spędzaj z nim czas, może graj w gry planszowe. Możesz też spróbować gier interakcyjnych takich jak "Twister". Więcej ruchu i śmiechu a dziecko odciągnie się od telewizji. Widziałam dużo gier w tym sklepie http://www.plaxo.com/profile/show/toysbox
To chyba jest ich wizytówka. Może coś kupisz ciekawego do wspólnej zabawy :)

Awatar użytkownika
betty
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 50
Rejestracja: 14 sie 2013, 10:24

Re: Jak odciągnąć dziecko od TV?

12 paź 2015, 10:05

Był to fotelik CYBEX linii Silver, znalazłam tez i paragon kupiliśmy go w sklepie http://megaurwis.pl/ Wybacz, że dopiero teraz odpisuje. Ale wyjechaliśmy z młodym na tydzien w góry aby go lekko odciągnąć od TV, powiem wam, że strasznie mu się spodobało. Góry jesienią mają swój klimat teraz pyta kiedy znowu pojedziemy :D

Zjawa
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 33
Rejestracja: 14 sty 2014, 16:05

Re: Jak odciągnąć dziecko od TV?

13 paź 2015, 15:47

Dzięki Betty przejrze oferte nosidełek firmy CYBEX. Ciesze się, że troszkę odciągneliście synka od TV oby tak dalej! Powodzenia.

Awatar użytkownika
Natali
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 52
Rejestracja: 16 paź 2015, 12:14

Re: Jak odciągnąć dziecko od TV?

20 paź 2015, 14:40

A ten wątek to w końcu jest reklamą fotelików czy o tym jak odciągnąć dziecko od tv?

Wróć do „Kącik dla rodziców”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość