boranna
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 57
Rejestracja: 08 mar 2007, 12:10

jak złapać siku do badania?

04 lip 2007, 09:39

Musimy zrobić badania moczu na posiew. Pytanie - lepiej do woreczka czy do jałowego pojemnika?
A jeśli do woreczka, czy potem bezpośrednio w nim oddaje sie mocz do badania?
Dziś próbowałam z woreczkiem, ale tragedia - przykleił się nie tam gdzie trzeba i potem Wojtul płakał gdy mu go odklejałam :(
Myslałam też żeby wstawić jałowy pojemnik do nocniczka i żeby Wojtek nasiusiał wprost do niego :ico_noniewiem: Co myslicie?

ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Izunia
Wodzu
Wodzu
Posty: 15798
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:35

04 lip 2007, 09:57

boranna, wydaje mi się że są takie specjalne pojemniki (bądz woreczki) dla małych dzieci do moczu ale nie jestem pewna :(

ladybird23
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5261
Rejestracja: 27 kwie 2007, 17:27

04 lip 2007, 11:19

boranna wydaje sie ze nie powinnas miec problemu z pobraniem moczu tak duzemu chłopcu, jeszcze jak siusia do nocnika :ico_noniewiem:
moze miałas problem z woreczkiem, bo one sa bardziej odpowiednie dla dziewczynek? :ico_noniewiem:
ja mojej Miluni za pierwszym razem zle go nakleiłam i wszystko z powrotem do pampersa, za drugim razem sie udało, potem siuśki przelałam do pojemniczka :ico_oczko:

Awatar użytkownika
Dora1
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
Posty: 1045
Rejestracja: 07 mar 2007, 22:59

04 lip 2007, 11:50

Boranna ,jezeli na posiew to polecam do pojemniczka i najlepiej ze środkowego strumienia moczu.Przed pobraniem dokładnie wymyj synka ,najlepiej zwykłym mydłem.Życze powodzenia

majka4
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 35
Rejestracja: 13 mar 2007, 13:32

04 lip 2007, 12:38

Ja musialam pobrac mocz Emilce jak miala niecale 2 mies.nie bylo to latwe,ale sie udalo!Ja lapalam siku do specjalnego pojemniczka i tuz po nakarmieniu malej,bo zwykle zaraz robi siku.Ulozylam ja sobie na kolanach w pozycji siedzacej,oczywiscie bez pieluchy,na swoich kolanach rozlozylam reklamowke foliowa,zeby mnie nie osiurala :-D no i trzymalam pojemniczek w pogotowiu,poczekalam moze 2 minutki,patrze a tu siku leci wiec szybko tylko podlozylam pojemniczek i ...gotowe.Powodzenia!

[ Dodano: 2007-07-04, 12:39 ]
Aha gorzej bylo z kupa,bo tez musialam lapac :ico_olaboga: ,ale tez jakos poszlo :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
zborra
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9819
Rejestracja: 19 kwie 2007, 21:41

04 lip 2007, 14:02

Ja musiałam złapać siku na posiew jak Hania miała 10dni!!! :ico_szoking: była jazda :-D No ale czego się nie robi, żeby tylko nie leżeć w szpitalu? (bo miałam po to zostać na noc, żeby oni to złapali...wolałam się pomęczyć w domu). Rano mi kazali ją dokładnie umyć i łapać do pojemnika, bo przelewanie z woreczka może dać niemiarodajne wyniki...Więc pojemnik w pogotowiu...No i kazali na leżąco, ale wówczas siku nie dało za wygraną i zlądowało na przewijaku :-D Następne podejście...Ja trzymałam Hanię, a mąż polował z pojemnikiem..Złapaliśmy za mało i chcieliśmy upolować przy następnym przewijaniu...Ale nasza cudna córcia zrobiła nam do tego siku kupę!!! :ico_szoking: Swoją drogą, cela miała! :ico_brawa_01: No ale na drugi dzień się udało!
Izunia ma rację...te woreczki to raczej dla dziewczynek...moim zdaniem...
Ale synek już duży, więc nie widzę problemu. Po prostu poluj z pojemnikiem.

Awatar użytkownika
kelly
Gaduła niepokonana!
Gaduła niepokonana!
Posty: 846
Rejestracja: 16 mar 2007, 14:26

04 lip 2007, 19:54

mozna powiedziec ze ja juz jestem specjalistka w pobieraniu moczu na posiew bo Tymek ma 4 miesiace i tydzien a my pobieralismy mocz na posiew 4 razy.
po pierwsze najlepiej najpierw nakarmic dziecko, a jeszcze lepiej jak podasz herbatke, po tym dzieci duzo szybciej siusiaja. (ja ostatnio po cycu stalam z pojemnikiem pol godziny). mocz nalezy pobierac do sterylnego pojemnika, woreczki nie daja miarodajnych wynikow, bo na klejacej czesci zawsze zostana jakies bakterie ze skory dziecka i naskorek, a przy przelewaniu moze sie topodlaczyc do moczu i juz jest bledny wynik.
przed pobraniem musisz dziecko dokladnie umyc. moze byc plynem do higieny intymnej i dla pewnosci mozna tez przemyc rywanolem. trzeba dokladnie wymyc miejsca dookola siusiaczka, jaderka no i samego pindolka, szczegolnie pod napletkiem. musisz go sciagnac i tam dokladnie wymyc. ja na poczatku nie bardzo wiedzialam jak to robic i wyszlo ze Tymek ma bakterie w moczu, a potem sie okazalo, ze to byly bakterie spod napletka.
no i jak masz juz Wojtka dokladnie umytego to czekasz az zacznie siusiac. pojemnik mozesz otworzyc bezposrednio przed pobraniem, lapac srodkowy strumien moczu i nie dotkanac pojemniekiem skory, bo moga przejsc bakterie. pobrany mocz trzymac w lodowce i jak najszybciej zaniesc do punktu przyjmowania, jesli jest na dworzu cieplo, dobrze jest pojemnik owinoc woreczkiem z lodem.
powodzenia

boranna
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 57
Rejestracja: 08 mar 2007, 12:10

04 lip 2007, 23:31

A czy to prawda, ze mocz powinien być poranny?
U nas to nie przejdzie, bo Wojtek po obudzeniu jest tak głodny, że nie wytrzyma całej procedury pobierania siku przed butlą... A po jedzeniu wszystko bedzie miał w pampersie..

ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
kasiekk
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5516
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:56

05 lip 2007, 00:07

ja też przerabiałam pobieranie moczu jak Kacper miał ok 2 miesięcy i wtedy był woreczek,woreczki są inne dla chłopców a inne dla dziewczynek
nie było to proste i udało się dopiero za 4 razem
Jednak myslę że jak sika na nocnik to do pojemnika łap :ico_oczko:

zobacz http://serwisy.gazeta.pl/zdrowie/1,51262,59712.html i łap w locie jak napisali :ico_oczko:

Awatar użytkownika
Dora1
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
Posty: 1045
Rejestracja: 07 mar 2007, 22:59

05 lip 2007, 08:03

boranna pisze:A czy to prawda, ze mocz powinien być poranny?
U nas to nie przejdzie, bo Wojtek po obudzeniu jest tak głodny, że nie wytrzyma całej procedury pobierania siku przed butlą... A po jedzeniu wszystko bedzie miał w pampersie..
Najlepiej poranny,bo wyniki wychodza najlepsze :ico_haha_02: :ico_haha_02: Ale jeżeli Ci sie nie uda to możesz złapac i później :ico_haha_02: :ico_haha_02: I tak jak pisze Kelly umyj go bardzo dokładnie ,zwłaszcza siusiaczka i pod napletkiem,bo tam najwiecej bakterii sie zbiera i powodzenia :ico_haha_02: :ico_haha_02:
Ja pobieram Bartoszowi mocz na posiew i ogólny do pojemniczka w wannie .Wsadzam go do wanny ,pomału leje sie woda z kranu -to działa :ico_haha_02: :ico_haha_02: ,kiziam go po nóżkach,nastawiam pojemniczek i czekam :ico_haha_02: :ico_haha_02: Zapewniam ,że to działa a szum wody jak i spływanie powoduje u dziecka chec sikania.Możesz tak spróbowac z Wojtusiem .Zycze powodzenia :ico_haha_02: :ico_haha_02:

Wróć do „Zdrowie dziecka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość