Awatar użytkownika
Nickol
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 21
Rejestracja: 19 paź 2015, 11:35

Kontrola komputera dziecka

25 paź 2015, 16:00

Mam pytanie, czy kontrolujecie co dzieci robią na komputerach? Jeśli kontrolujecie to w jaki sposób? Ja od jakiegoś czasu zaczęłam się nad tym zastanawiać, bo córka dość dużo czasu w ciągu dnia spędza przed komputerem. Chciałabym mieć kontrolę nad tym co ona tam robi, ale nie za bardzo wiem jak.

Awatar użytkownika
Natali
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 52
Rejestracja: 16 paź 2015, 12:14

Re: Kontrola komputera dziecka

26 paź 2015, 14:36

Ale doprecyzuj o co Ci chodzi?
Chcesz mieć kontrolę czyli wiedzieć co robi, na jakie strony wchodzi itd? Czy chodzi Ci o to żeby bez Ciebie nie korzystała z komputera, bo wtedy Ty nie wiesz co ona tam robi.
Jeśli to drugie to może po prostu załóż hasło na kompa?

mariakup
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 3
Rejestracja: 26 paź 2015, 14:20

Re: Kontrola komputera dziecka

26 paź 2015, 17:28

Tak się zaczynają problemy na linii dziecko-rodzice. Kontrola nad wszystkim.

jowitasok
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 37
Rejestracja: 23 wrz 2015, 11:11

Re: Kontrola komputera dziecka

28 paź 2015, 14:13

Po pierwszym wpisie domyślam się, że nie chodzi tutaj o hasło na kompa, bo to pewnie autorka wątku by już zrobiła :ico_oczko:
Jeśli chcesz wiedzieć na jakie strony córka wchodzi, z kim się kontaktuje przez internet itd to ja zapoznałabym się bliżej na Twoim miejscu z takim oprogramowaniem jak SpyLogger. 8-)

Mariakup, niestety czasem ta kontrola jest niezbędna... :-|

Awatar użytkownika
Nickol
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 21
Rejestracja: 19 paź 2015, 11:35

Re: Kontrola komputera dziecka

28 paź 2015, 21:44

No chodziło mi o to co córka robi na komputerze. Nie mogę jej zabronić korzystać z niego jak mnie nie ma, bo często korzysta z niego robiąc coś do szkoły.
A co do tego spy loggera to w jaki sposób to działa? Czy jest to skomplikowane w użyciu? Bo przyznam, że ja nie jestem jakoś bardzo obeznana w sprawach komputerowych.

jowitasok
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 37
Rejestracja: 23 wrz 2015, 11:11

Re: Kontrola komputera dziecka

30 paź 2015, 00:25

Sama instalacja oprogramowania trwa krótko i jest banalna więc na pewno byś sobie z tym poradziła. Ogólnie jeśli chcesz sobie poczytać więcej czy o spyloggerze czy o bezpieczeństwie dziecka to tutaj masz dużo ciekawych informacji http://www.spyshop.pl/content/dziecko-w ... dziecka-75

zurawiar
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 3
Rejestracja: 29 paź 2015, 16:12

Re: Kontrola komputera dziecka

30 paź 2015, 10:07

Jest dużo takich programów. Popatrz w google.

mika1
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 71
Rejestracja: 29 paź 2015, 17:15

Re: Kontrola komputera dziecka

31 paź 2015, 17:59

Na co programy. Dogadujesz sie z dzieckiem, że sprawdzasz historię jego wejść i koniec.

Awatar użytkownika
Nickol
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 21
Rejestracja: 19 paź 2015, 11:35

Re: Kontrola komputera dziecka

30 lis 2015, 14:21

Na co programy. Dogadujesz sie z dzieckiem, że sprawdzasz historię jego wejść i koniec.
Heh myślę, że dzieci są mądrzejsze niż Ci się wydaje. Wystarczy kasować z historii to co się przeglądało. Myślę, że dziecko bez problemu to ogarnie skoro potrafi korzystać z komputera.

A co do tematu, to ostatecznie kupiłam tego spy loggera. Faktycznie instalacja nie sprawiła mi żadnego problemu. W każdym razie póki co nie mam powodów do zmartwień kiedy wiem co robi dziecko w sieci :-)

ewania
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 17
Rejestracja: 24 lis 2015, 13:33

Re: Kontrola komputera dziecka

01 gru 2015, 12:47

Ja swojemu dziecku zainstalowałam specjalną aplikację KIDS WORLD i tylko po wpisaniu hasła może z niej wyjść. Hasło znam tylko ja i mój mąż. W aplikacji można dodawać różne gry, programy edukacyjne itp. Super sprawa:)

Wróć do „Kącik dla rodziców”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość