Awatar użytkownika
CrazyCat
Biegaczostruś na forum
Biegaczostruś na forum
Posty: 239
Rejestracja: 14 paź 2014, 10:34

Jak zostać nauczycielem

15 lis 2015, 17:05

witam serdecznie.mam pytanie czy po studiach magisterskich z dziennikarstwa można uczyć języka polskiego w szkole? chciałabym zacząć kurs pedagogiczny przygotowujący do nauczania, tylko nie bardzo wiem czym się różni kurs przygotowania pedagogicznego od kursu wczesnej edukacji- pierwszy etap kształcenia? oraz czy faktycznie taki kurs + praktyki wystarczą by uczyć języka polskiego mimo, że nie ukończyłam filologii polskiej.mogłabym uczyć w szkołach podstawowych czy gimnazjum, czy liceum? proszę o pomoc

Awatar użytkownika
Bialadama
Specjalista od nawijania
Specjalista od nawijania
Posty: 266
Rejestracja: 16 sie 2012, 10:31

Re: Jak zostać nauczycielem

16 lis 2015, 07:43

Wydaje mi sie,że taki kurs powinien wystarczyć chociaż nie jestem pewna. Powinnas dopytać się jeszcze w izbie nauczycielskieJ. Tam powinni Ci udzielić informacji. MOżesz sobie jeszcze zajrzeć na stronę:
http://praca.money.pl/poradniki/artykul ... 14875.html
Masz tam dobry poradnik o tym jak zostać nauczycielem. Jest tam napisane,że Ministerstwo stawia jeden warunek. Ukończenie właśnie tego kursu pedagogicznego w wymiarze 270 godzin. Nie wyszczególniają czy jest to jedynie do podstawówki czy do liceum.

Wróć do „Prawo, praca i polityka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość