domi99
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 75
Rejestracja: 04 paź 2014, 14:32

Kosmetyki pielegnacyjne dla niemowląt

01 gru 2015, 16:59

Drogie Mamy, jakich kosmetykow dla dzieci uzywacie? I takich rzeczy typu płyn do prania? normalnym plynem mozna prać? Mojej siostre rodzi sie dziecko na dniach, chcialabym jakos jej pomoc (samotna matka niestety) ale o dzieciach wiem tyle, co praktycznie nic. ;p a wiem, ze tez ona nie ma zadnych rzeczy typu jakisch kremow? Nie wiem nawet co jest potrzebne ;/

Arlena33
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 45
Rejestracja: 08 lis 2015, 17:35

Re: Kosmetyki pielegnacyjne dla niemowląt

03 mar 2016, 09:47

Drogie mamy uważajcie bo ostatnio sporo czytałam na temat szkodliwych środków zawartych w chemii dla dzieci i to znanej firmy J & J

TakaJakaJa
Korona za gadulstwo;-)
Korona za gadulstwo;-)
Posty: 595
Rejestracja: 21 lis 2012, 15:16

Re: Kosmetyki pielegnacyjne dla niemowląt

03 mar 2016, 10:54

Mi oczy otworzył blog srokao. Zerknijcie sobie w wolnej chwili.

truskaweczka30
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 13
Rejestracja: 29 lip 2012, 00:43

Re: Kosmetyki pielegnacyjne dla niemowląt

24 mar 2016, 15:37

ja postawilam na serie Latopic, bo byly podejrzenia azs u dziecka, a wiec nie chcialam pogarszac stanu jej skory, a juz po paru kapielach w emulsji i smarowaniu ciala kremem i emulsja do ciala zauwazylam znaczna poprawe stanu skory dziecka! wyraznie sie zregenerowala, byla mniej podrazniona, czerwona! pediatra powiedzial ze bardzo dobrze wybralismy i zeby innych kosmetykow na razie nie stosowac!

Maybebaby
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 111
Rejestracja: 18 sty 2016, 15:43

Re: Kosmetyki pielegnacyjne dla niemowląt

29 mar 2016, 12:57

Zawsze podczas wyboru kosmetyków dla dziecka,sugerują się ich składem,muszą być to kosmetyki w 100% naturalne,tak aby nie podrażniły skóry naszego dziecka,to moim zdaniem najważniejsza kwestia,warto szukać także w dobrych sklepach internetowych.

Coolka
maniakogadacz
maniakogadacz
Posty: 384
Rejestracja: 09 lut 2014, 18:55

Re: Kosmetyki pielegnacyjne dla niemowląt

18 kwie 2016, 16:30

Eloderm znam i fajnie się sprawdzają dla dzieci nie tylko najmłodszych i z AZS, ale dla wszystkich dzieci. Mój synek ma po mnie bardzo suchą skórę z tendencją do podrażnień i te kosmetyki sprawdzają się także u niego.

Karolciaa
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 113
Rejestracja: 14 kwie 2016, 09:25

Re: Kosmetyki pielegnacyjne dla niemowląt

19 kwie 2016, 15:14

Drogie Mamy, jakich kosmetykow dla dzieci uzywacie? I takich rzeczy typu płyn do prania? normalnym plynem mozna prać? Mojej siostre rodzi sie dziecko na dniach, chcialabym jakos jej pomoc (samotna matka niestety) ale o dzieciach wiem tyle, co praktycznie nic. ;p a wiem, ze tez ona nie ma zadnych rzeczy typu jakisch kremow? Nie wiem nawet co jest potrzebne ;/
Kupując jakikolwiek kosmetyk dla dziecka, trzeba dokładnie przeczytać skład (przyda się aplikacja na telefon http://cosmeticscan.tech/ ). Im mniej chemii, tym lepiej, a niestety nie wszystkie kosmetyki dla dzieci faktycznie zasługują na to miano... Kieruj się też zasadą: im krótszy skład, tym lepiej. Jeśli jest długi i pełno w nim określeń typu paraben, parfum, to lepiej nie kupować.

Maybebaby
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 111
Rejestracja: 18 sty 2016, 15:43

Re: Kosmetyki pielegnacyjne dla niemowląt

20 kwie 2016, 13:37

To fakt i dlatego zawsze podczas zakupów kosmetyków pielęgnacyjnych dla niemowląt,zawsze staram się zwracać uwagę na skład- im więcej chemii tym oczywiście gorzej,gdyż delikatna skóra dziecka może być podatna na podrażnienia.

Coolka
maniakogadacz
maniakogadacz
Posty: 384
Rejestracja: 09 lut 2014, 18:55

Re: Kosmetyki pielegnacyjne dla niemowląt

28 kwie 2016, 11:30

Jeśli kosmetyki przez atesty są dopuszczone do uzytku dla dzieci od pierwszego roku życia to znaczy że ich skład jest najbezpieczniejszy. Patrzyłam na skład tych Eloderm które mam w domu i tam tylko naturalne jak : olej canola , olej kukurydziany ,olej macadamia ,masło shea, D-panthenol czy alantoina. Na ich stronie można sprawdzić skłąd każdego z produktów jesli ktoś chce dokładniej http://www.eloderm.pl/produkty-eloderm/

misiamisia
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 20
Rejestracja: 03 cze 2016, 12:11

Re: Kosmetyki pielegnacyjne dla niemowląt

03 cze 2016, 12:48

Chyba najwięcej ludzi wybiera sprawdzone firmy, np. Nivea albo Oilatum. Są używane od lat i wiadomo, że skuteczne.

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość