Awatar użytkownika
biedroneczka
maniakogadacz
maniakogadacz
Posty: 390
Rejestracja: 07 mar 2007, 20:36

Co teraz czytacie?

07 lip 2007, 12:59

Bardzo brakowało mi tego wątku, więc pomyślałam, że go reaktywuję :ico_haha_02: Mam nadzieję, że znajdzie się sporo osób czytających i chcących się podzieliś oponią o swojej lekturze.

U mnie początek wakacji dosyć lekko, choć niezbyt radośnie, bo przeczytała "Rytm serca" i "Wszystko co najlepsze" Danielle Steel :ico_haha_02: Takie życiowe, trochę melodramatyczne. A teraz czeka na mnie "Śniadanie w łóżku" Agnieszki Perepeczko, jestem ciekawa tej książki.

Awatar użytkownika
NIUTA
Specjalista od nawijania
Specjalista od nawijania
Posty: 258
Rejestracja: 13 mar 2007, 21:58

08 lip 2007, 17:23

ja teraz czytam JEZYK DWULATKA ksiazka zapowiada sie ciekawie i mysle ze jaest godna polecenia :ico_oczko: http://www.allegro.pl/item210695489_jez ... niej_.html

Awatar użytkownika
biedroneczka
maniakogadacz
maniakogadacz
Posty: 390
Rejestracja: 07 mar 2007, 20:36

12 lip 2007, 10:37

"Śniadanie w łóżku" było całkiem przyjemną lekturą, choć czasami aż ślinka ciekła i trzeba było przerywać :ico_haha_01: Książka jest napisana z lekkością i ładnym językiem. No i jest w niej sporo przepisów całkiem ekstra, egzotycznych i ciekawych. Niestety czasami z produktów dosyć mało dostępnych albo bardzo drogich :ico_noniewiem:

Przeczytałam też taką małą książeczkę "Pomóż dziecku z ADHD", która jest pisana zdaje się przez osobę z takim zaburzeniem kierującą swoje rady, doświadczenia dla innych. Bardzo praktyczny poradnik.

A teraz w moich łapkach obraca się "Mowa ciała" Philippe'a Turcheta i "Wielka księga savoir-vivre'u" Herberta Schwinghammera. Mam nadzieję, że coś z nich zapamiętam, bo na pewno się przyda :ico_oczko:

Awatar użytkownika
Wronka
Maniak forumowy
Maniak forumowy
Posty: 329
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:02

18 lip 2007, 16:17

Teraz ja, teraz ja :-D
Lubiłam ten wątek :-)

Wiec wakacje zaczęłam od książki z dzieciństwa, znaczy rocznikiem tonie przypada na moje ale przypomina mi książki ktore kiedys czytałam- coś jakby Kornel Makuszyński, swietnie i szybko sie czyta ajest ponad 300 ale to i tak za mało wg mnie bo zaśmiewam sie jak głupi do sera podczas lektury:

Obrazek

Wiem, ze autora sa jeszcze 3 czy 4 ksiazki chciałabym je tez przeczytac, polecam dla każdego chcącego przeniesc sie w swiat kilkunastolatkow, poczytac o przygpodach ze smiechem i powspominac dawne mlodziencze lata :-D
Ostatnio zmieniony 19 lip 2007, 18:41 przez Wronka, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Dora1
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
Posty: 1045
Rejestracja: 07 mar 2007, 22:59

18 lip 2007, 17:47

Wronka pisze:Teraz ja, teraz ja :-D
Lubiłam ten wątek :-)

Wiec wakacje zaczęłam od książki z dzieciństwa, znaczy rocznikiem tonie przypada na moje ale przypomina mi książki ktore kiedys czytałam
Oj Wronka to chyba nadajemy na tych samych nutach :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_haha_01: :ico_haha_01: Bo ja w poniedziałek byłam z moja Kasia w bibliotece dzieciecej ,żeby moja starsza latorośl nie zapomniała liter i trochę ''polubiła''czytanie :ico_noniewiem: :ico_noniewiem: (ale o tym to długo by polemizowac) i sama przechodząc koło półek z książkami wypożyczyłam sobie ''Anię z Zielonego Wzgórza''Matenko moja czytałam ja ponad 20 lat temu ,jak byłam sama jeszcze dzieckiem :ico_oczko: :ico_oczko: I wstyd sie przyznac ,ale czytam ją z zapartym tchem teraz jeszcze raz.I mam zamiar znowu przeczytac wszystkie tomy :ico_haha_02: :ico_haha_02:

lilo

19 lip 2007, 08:39

Wronka co to za książka bo mi się nie wyświetla zdjecie????
Też lubię wracać do książek z dzieciństwa - czasem podczytuję Musierowicz i jej serię o rodzinie Borejków, albo książki typu "Pollyanna" :ico_oczko: A co - lektura lekka ale i pouczająca :ico_oczko:

Ja właśnie dzięki koleżance z TT odkryłam, że można tanie książki kupić na Allegro - więc zacznę wielkie czytanie niedługo :ico_brawa_01: Wygrałam już dwie aukcje - obie po dwie książki za 8,00 :ico_brawa_01: :ico_oczko:
Jedna to aukcja z książkami Daphne du Maurier - bardzo lubię tą autorkę. Zacznę czytać najpierw jej opowiadania z tomu

Obrazek


Zdam potem relację czy fajne :ico_oczko: Książeczki już jadą :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
biedroneczka
maniakogadacz
maniakogadacz
Posty: 390
Rejestracja: 07 mar 2007, 20:36

19 lip 2007, 10:36

Widzę, że wracamy w minione lata :-D Polecam zatem "Opowieści z Narnii", do których kilkakrotnie się przybierałam, ale zawsze potęga wielkich i grubaśnych ksiąg mnie zwyciężała. Może kiedyś uda mi się przeczytać do końca, ale póku co wyczytuję pokupowane w ostatnim czasie swoje książki :ico_oczko:

A i ostatnio kupiłam bratu na urodziny "Nowe przygody Mikołajka" Sempe i Gościnnego. Oczywiście ile mi się udało, tyle przeczytałam przed oddaniem :ico_haha_01: Super zabawa i kupa śmiechu. Bardzo bym chciała sprawić sobie całą serię o Mikołajku :ico_haha_02:

mal
Wodzu
Wodzu
Posty: 17507
Rejestracja: 06 mar 2007, 13:33

19 lip 2007, 14:07

ja raczej zadko czytalam ale uwielbiam i chetnie wracam do Ani z Zielonego Wzgorza tak ja Dora1 :ico_oczko: ostatnio nawet w Przyjaciolce jest film na CD i tez oczywiscie mam :ico_oczko: dzis byla nawet III czesc i pozniej ja obejrze :-)
kiedys tez czytalam romansidla -lekkie i przyjemne

co lubie jeszcze to Nad Niemnem i ...czytac bajeczki Zuzance :ico_haha_01:

Awatar użytkownika
Wronka
Maniak forumowy
Maniak forumowy
Posty: 329
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:02

19 lip 2007, 18:40

Zaraz postaram sie naprawic bład w obrazku, juz wiem zeby nie kopiowac z tej strony okładek ;)))

Co do Mikołajka to oczywiscie mam wszystkie odcinki wczesniejsze oprocz tego ostatniego opasłego tomu, ale go przeczytałam bo wypozyczyłam z biblioteki- ale w Dzienniku maja go dodawac w czesciach i małych ksiazeczkach, zaczynaja juz od 23 lipca, trzeba by tylko obliczyc czy nie bardziej opłaca sie kupic całej ksiazki- zalezy po ile bedą sprzedawac.

Ponieważ WAKACJE W CICHOPĘKACH już skończone prawie (zawsze zwlekam z przeczytaniem ostatniego rozdziału bo mi szkoda sie rozstawać :ico_noniewiem: :ico_haha_01: ) siuegnełam do przewanej lektury, empik bardzo ją poleca ...ale ja sie troche zniecheciłam choc nie czyta mi sie w miare dobrze bo ja lubie dużą czcionkę. Wiec ksiazke opisuja jako współczesnego "Buszujacego w zbożu" (choć nie czytała ale wiem ze podobno ikona). Nudne z początku, nie wiem czy sie przełamać:

Obrazek

Wydawnictwo: Philip Wilson , Luty 2007
ISBN:83-7236-216-5
Liczba stron:380
Wymiary:135 x 205 mm
Sprawdź inne tytuły: Drew Lerman
Henry, Bill, Beka, Rachela i Charlie, nowy przyjaciel Henry'ego w wolnym czasie włóczą się po Miami, chodzą do kina, na siłownię. Charlie, uważa, że istnieją trzy kategorie ludzi: dupki, frajerzy i spoko kolesie. Do której należy Henry, główny bohater, narrator tej niezwykłej powieści. Henry cierpi. Cierpi z powodu stresu, jaki przeżył podczas huraganu, który zdarzył się, gdy był sam w domu. Bardzo przeżywa to, że nie potrafi podjąć decyzji w relacjach z dziewczynami. Cierpi, bo Charlie Brickle, cieszy się, widząc go cierpiącego. Charlie mówi, że cierpienie to część życia. Henry chciałby uwierzyć, że to prawda. Chce myśleć, że do życia trzeba podchodzić z dystansem. Chce być przekonany, ze życie jest nic nie warte, że on sam ma w życiu przerąbane. Henry musi wiele przemyśleć, zanim zrozumie, że nie można koncentrować się tylko na swoich problemach i uciekać w tony pigułek antydepresyjnych. Powoli zwalcza swój egocentryzm i odnajduje się w swoim magicznym mieście. Książka ciekawa, ambitna, na wysokim poziomie literackim. Aż trudno uwierzyć, że napisał ją szesnastolatek. Książka tak magiczna jak tytuł.

merlin.pl

[ Dodano: 2007-07-19, 18:42 ]
A Anię...oczywiscie połykałam w podstawówce i of corse mam całą kolekcję na półce, odświeżę chyba ją niedługo :ico_haha_01:

mal
Wodzu
Wodzu
Posty: 17507
Rejestracja: 06 mar 2007, 13:33

19 lip 2007, 21:01

Ja mam dalsze czesaxci Ani ,jak juz zalozyla rodzine :ico_oczko: i tez jednym tchem przeczytalam ,oczywiscie kiedys :ico_oczko:

Wróć do „Nasze hobby”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość