effka
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 1
Rejestracja: 27 sty 2016, 07:58

Dania z kurczakiem

27 sty 2016, 08:54

Powszechnie wiadomo, że kurczak należy do najpopularniejszych rodzajów mięsa w naszym kraju. Sama często sięgam po kurczaka przy różnych okazjach. Zwykle przyrządzam kotlety z piersi kurczaka, oczywiście obowiązkowo rosół w niedzielę, dodaję też kurczaka do różnych sałatek. Szukam jednak nowych inspiracji i pomysłów. Chętnie też dowiem się jak przyrządzić kurczaka.

sabinna
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 1
Rejestracja: 27 sty 2016, 09:07

Re: Dania z kurczakiem

27 sty 2016, 09:18

Witaj, mięso z kurczaka daje nieograniczone możliwości przygotowywania różnorodnych posiłków: przekąsek na zimno, sałatek i obiadów, które doskonale sprawdzają się na co dzień jak i przy innych okazjach :-) I nie trzeba przy tym być specjalistą w kuchni. Znam kilka sprawdzonych sposobów jak przyrządzić kurczaka.

weronikawroblewska
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 124
Rejestracja: 31 mar 2015, 13:15

Re: Dania z kurczakiem

07 kwie 2016, 19:57

Kurczak jest świetny we wszystkich potrawkach - z ryżem, makaronem czy nawet kaszą. A ja uwielbiam go łączyć z warzywami. I można na wiele sposób doprawiać.

axynitos
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 32
Rejestracja: 12 lis 2014, 11:51

Re: Dania z kurczakiem

13 kwie 2016, 14:02

Kurczak jest popularny, ale jego największym atutem jest niska kaloryczność

szpileczki
Seryjna gaduła
Seryjna gaduła
Posty: 494
Rejestracja: 19 paź 2014, 16:56

Re: Dania z kurczakiem

27 kwie 2016, 11:53

Szkoda tylko, że te kurczaki hodowane na masową skalę nie są wcale tak zdrowe. A ekologiczne są za to bardzo drogie.

temidas

Re: Dania z kurczakiem

19 maja 2016, 08:51

Dla mnie najlepsze danie z kurczaka to grillowana pierś z Hell's Chickens, świetnie tam ją przyrządzają i ciekawie podają z warzywami.

nigela007
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 52
Rejestracja: 22 lis 2012, 20:58

Re: Dania z kurczakiem

19 maja 2016, 12:37

Ja tam lubię kurczaka pod każdą postacią :P Teraz powoli mamy już sezon na świeże warzywa, więc w ruch pójdą przepisy na sałatki ze świeżych warzyw z dodatkiem kurczaka. Już chomikuję przepisy :) Ostatnio do mojej bazy trafił https://www.natural.pl/news/wiosenna-sa ... urczakiem/ - polecam spróbować :)

mamami

Re: Dania z kurczakiem

21 maja 2016, 07:41

[quote="temidas"]Dla mnie najlepsze danie z kurczaka to grillowana pierś z Hell's Chickens, świetnie tam ją przyrządzają i ciekawie podają z warzywami.[/quote]

Jeśli mówisz o tym na Puławskiej w Warszawie to zgadzam się, jadłam tam pyszne skrzydełka z ostrym sosem. :)

szpileczki
Seryjna gaduła
Seryjna gaduła
Posty: 494
Rejestracja: 19 paź 2014, 16:56

Re: Dania z kurczakiem

31 maja 2016, 13:47

Ja dzisiaj robię kurczaka ze szparagami i suszonymi pomidorami. Przepis wygląda świetnie, mam nadzieję, że mi wyjdzie.

Chloe80

Re: Dania z kurczakiem

17 cze 2016, 20:04

Ja bardzo lubię dodawać kurczaka do makaronów. Na przykład z sosem śmietanowym i brokułami. Fajne zapiekanki też tak wychodzą. Albo zupy z gotowanym kurczaczkiem. Takie to kupuję gotowe, bo nie umiem za bardzo doprawiać zup. Tylko, że nie w proszku, a płynne, do podgrzania. Do pracy też często zabieram : ) Super jest [url=http://profi.com.pl/zupy/#p,ryzowa-na-rosole]ryżowa z kurczakiem[/url] i za małe pieniążki, więc można jeść często.

Wróć do „Kuchnia - ulubione miejsce w domu ;-)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość