kono
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 1
Rejestracja: 11 lut 2016, 17:02

Jak często robicie podstawowe badania?

11 lut 2016, 17:09

Zastanawiam się jak często ludzie robią sobie profilaktyczne, rutynowe badania? Powinno się je robić przynajmniej raz w roku żeby mieć pogląd na swój organizm, wiedzieć co ewentualnie jest nie tak. Ja ostatnio zapisałam się do programu http://www.emedikon.pl/a,trwaja-zapisy- ... badan.html , znacie może? Dzięki niemu mojej koleżance udało się w ostatniej chwili uchować od tragedii... tylko dlatego, że w odpowiednim czasie wykryto u niej chorobę i zaczęto działać.

Awatar użytkownika
lorelai5
Dorastam! Mam 1 ząbek!
Dorastam! Mam 1 ząbek!
Posty: 725
Rejestracja: 04 lip 2014, 13:10

Re: Jak często robicie podstawowe badania?

16 lut 2016, 12:57

Ja robię badania 2x w roku.

TAMASIA
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 38
Rejestracja: 15 gru 2013, 19:59

Re: Jak często robicie podstawowe badania?

22 lut 2016, 20:55

Ja robię sobie raz na rok badanie krwi, pełna morfologia z OB, plus co jakiś czas profil biochemiczny. Staram się także badać poziom cukru we krwi, bo to bardzo ważne. Tutaj mają bardzo fajną ofertę, jeśli chodzi o badania kontrolne: http://www.rhpluslab.pl/. Dokładnie opisują wyniki, zawsze służą fachową poradą, no i nie trzeba na miejscu odbierać wyników, można je po prostu zobaczyć w Internecie ;).

malfred
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 6
Rejestracja: 21 lut 2016, 21:51

Re: Jak często robicie podstawowe badania?

23 lut 2016, 12:36

Badania robie raz na 3 lata, na razie jestem zdrowy i oby tak zostało:)

michalik
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 19
Rejestracja: 23 lut 2016, 17:52

Re: Jak często robicie podstawowe badania?

23 lut 2016, 18:09

Staram się robić je dwa razy do roku. Czasem nawet częściej chodzę na morfologię, jeśli mam problemy z anemią.

Fionella
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 16
Rejestracja: 02 mar 2016, 09:37

Re: Jak często robicie podstawowe badania?

02 mar 2016, 09:53

ja robię bardzo rzadko, jak musze. A ostatnio czuję się ciągle zmęczona i ociężała.... Myślicie że sa potrzebne jakieś badania czy to tylko przesilenie wiosenne??

iska992
Specjalista od nawijania
Specjalista od nawijania
Posty: 292
Rejestracja: 23 mar 2014, 07:58

Re: Jak często robicie podstawowe badania?

03 mar 2016, 18:01

Przypuszczam, ze to przesilenie wiosenne, sama tak ostatnio mam. Ale jeśli się martwisz to idź na morfologię i badanie moczu tak dla pewności. Ja byłam w zeszłym miesiacu a teraz zastanawiam się nad zamówieniem testu na gen BRCA. Widziałam, ze można go zamówić na zdrowegeny.pl i pomyślałam, że warto go wykonać. Niby regularnie badam piersi i chodzę na cytologię ale warto zrobić też badanie na ten gen.

agusia87
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 63
Rejestracja: 03 lut 2016, 12:17

Re: Jak często robicie podstawowe badania?

09 mar 2016, 11:55

Ja tam badania robię systematycznie raz do roku i wszystko jest w porządku :)

to_ja
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 90
Rejestracja: 07 lis 2011, 00:19

Re: Jak często robicie podstawowe badania?

11 sty 2017, 22:10

Masz rację przezorności nigdy za wiele. Tym bardziej, że rak piersi jest teraz tak częsty. A robisz badanie piersi sama czy robisz usg?

stokrotkaaa
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 6
Rejestracja: 10 lis 2016, 14:55

Re: Jak często robicie podstawowe badania?

13 lut 2017, 09:41

Ja robię badania profilaktyczne regularnie, zazwyczaj raz/max dwa razy do roku. Teraz placówki oferują takie pakiety badań pod konkretne problemy zdrowotne. Ze względu na częste zawały w rodzinie wybieram taki na nadciśnienie. Jestem z Poznania i korzystam z usług Certusa, podejrzewam, że w większości placówek są już dostępne takie gotowe, specjalistyczne pakiety :)

Wróć do „Ogólnie o zdrowiu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość