Jolanda
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 123
Rejestracja: 08 mar 2015, 15:48

Ból brzucha

02 mar 2016, 12:35

Wiem, że pewnie dziwnie zabrzmi, że pytam na forum, zamiast iść do lekarza, ale od około dwóch tygodni męczy mnie ból brzucha u góry, taki nieprzyjemny i powracający.
Niby dwa dni miałam teraz spokoju, więc myślałam, że przeszło, dlatego jeszcze nie umówiłam się do lekarza.
Co podejrzewacie? Czy to może byc coś poważnego, czy może na tle nerwowym?

Awatar użytkownika
lorelai5
Dorastam! Mam 1 ząbek!
Dorastam! Mam 1 ząbek!
Posty: 725
Rejestracja: 04 lip 2014, 13:10

Re: Ból brzucha

03 mar 2016, 12:59

Może masz wrzody. Idź do lekarza.

Komonia
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 3
Rejestracja: 10 mar 2016, 14:45

Re: Ból brzucha

10 mar 2016, 14:50

Ja miałam podobne objawy jak Twoje i u Mnie okazało się, że mam problem z pęcherzem moczowym oraz nerkami.
Wszystko zaczęło się od nietrzymania moczu, głownie tuż przed okresem. Czułam się fatalnie a do tego ból, niemalże paraliżował moje ciało. Udałam się do specjalisty, który dość szybko zdiagnozował owy problem. http://kwel-med.pl/urolog/laserowe-lecz ... zu-kobiet/
Przeszłam terapie, opartą głownie o serię zabiegów. Troszkę wspomagałam się lekami, ale można powiedzieć, że było to wsparcie 'delikatne'. Dziś po ponad roku, mogę stwierdzić, że drogi moczowe mam OK. Bóle brzucha minęły i ogólnie czuję się zdecydowanie lepiej.
Ostatnio zmieniony 20 maja 2016, 09:19 przez Komonia, łącznie zmieniany 1 raz.

Ivita
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 16
Rejestracja: 14 mar 2016, 12:55

Re: Ból brzucha

14 mar 2016, 14:51

Ciężko stwierdzić co może być przyczyną bólu brzucha,jak słusznie piszą Przedmówczynie- warto czym prędzej udać się na badania do lekarza specjalisty,im dłużej z tym zwlekasz tym gorzej dla Twojego stanu zdrowia.

PoloniaK
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 6
Rejestracja: 17 mar 2016, 20:12

Re: Ból brzucha

17 mar 2016, 20:18

U Mnie też problemem był nietrzymany mocz.
Ileż ja przyjęłam lekarstw w tym antybiotyków. Całą masę. Dopiero 2 miesiące temu trafiłam do specjalisty właśnie w dziedzinie leczenia nietrzymania moczu. http://esteticenter.com/ginekologia/lec ... ania-moczu Pomógł mi, szybko i sprawnie.
Nie zmienia to faktu, że namęczyłam się strasznie z tym problemem, który na szczęście mam już za sobą.
Ostatnio zmieniony 23 cze 2016, 08:29 przez PoloniaK, łącznie zmieniany 1 raz.

tamuda
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 4
Rejestracja: 02 cze 2016, 11:41

Re: Ból brzucha

02 cze 2016, 12:01

Ja miałam podobne objawy jak Twoje i u Mnie okazało się, że mam problem z pęcherzem moczowym oraz nerkami.
Wszystko zaczęło się od nietrzymania moczu, głownie tuż przed okresem. Czułam się fatalnie a do tego ból, niemalże paraliżował moje ciało. Udałam się do specjalisty, który dość szybko zdiagnozował owy problem. http://kwel-med.pl/urolog/laserowe-lecz ... zu-kobiet/
Przeszłam terapie, opartą głownie o serię zabiegów. Troszkę wspomagałam się lekami, ale można powiedzieć, że było to wsparcie 'delikatne'. Dziś po ponad roku, mogę stwierdzić, że drogi moczowe mam OK. Bóle brzucha minęły i ogólnie czuję się zdecydowanie lepiej.
Ja się w pełni zgadzam, że bóle brzucha mogą być wywołane np. problemami z nerkami czy pęcherzem moczowym. Moja historia była bardzo podobna. Też leczyłam się w specjalistów typu gastrolog a dopiero w przypadku, przy wizycie u ginekologia dostałam propozycję udania się do urologa kobiecego, który od razu pomógł mi.
Co do samego nietrzymania moczu, to jest to jedna z wielu konsekwencji, które mogą trafiać osoby z tego typu problemami.

Umma
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 2
Rejestracja: 08 cze 2016, 16:43

Re: Ból brzucha

08 cze 2016, 16:57

Ja miałam podobne objawy jak Twoje i u Mnie okazało się, że mam problem z pęcherzem moczowym oraz nerkami.
Wszystko zaczęło się od nietrzymania moczu, głownie tuż przed okresem. Czułam się fatalnie a do tego ból, niemalże paraliżował moje ciało. Udałam się do specjalisty, który dość szybko zdiagnozował owy problem. http://kwel-med.pl/urolog/laserowe-lecz ... zu-kobiet/
Przeszłam terapie, opartą głownie o serię zabiegów. Troszkę wspomagałam się lekami, ale można powiedzieć, że było to wsparcie 'delikatne'. Dziś po ponad roku, mogę stwierdzić, że drogi moczowe mam OK. Bóle brzucha minęły i ogólnie czuję się zdecydowanie lepiej.
Wiele osób zaczyna diagnozę od innych specjalistów niż Ci, którzy powinni być tymi pierwszymi. Ja miałam ogromny problem z pęcherzem i właśnie za sprawą urologa udało mi się skonkretyzować leczenie.
Cieszę się, że są i takie dziewczyny, które mają podobne doświadczenia. Człowiek nie czuje się wtedy samotny.

tiri
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 19
Rejestracja: 09 cze 2016, 15:42

Re: Ból brzucha

09 cze 2016, 16:13

Ból brzucha może mieć naprawdę różne przyczyny, a stawianie diagnozy przez internet to słaby pomysł. W końcu każdy organizm jest inny.

Awatar użytkownika
nikka12
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 175
Rejestracja: 25 maja 2012, 09:06

Re: Ból brzucha

30 cze 2016, 16:09

przy zaparciach też boli brzuch, do tego potworne wzdęcia dokuczają, u mnie mija wszystko po saszetce dicopegu, czasem po 2-3 dawkach, zależy jak bardzo problem jest poważny, ale raczej nie dopuszczam do tego

weronika33
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 11
Rejestracja: 30 cze 2016, 19:50

Re: Ból brzucha

01 lip 2016, 08:35

Przyczyn bolu brzucha moze byc mnostwo. Moze zespoj jelita drazliwego? Przebadaj sie tez na pasozyty.

Wróć do „Ogólnie o zdrowiu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość