Awatar użytkownika
Manila
Biegaczostruś na forum
Biegaczostruś na forum
Posty: 203
Rejestracja: 06 sie 2014, 08:57

Konto w banku - gdzie otworzyć rachunek?

24 mar 2016, 14:21

W jakim banku najlepiej otworzyć rachunek bankowy? Możecie polecić coś w tym zakresie? Konto osobiste, do użytku indywidualnego. Wpłaty, wypłaty, bankomaty, przelewy itd.

Awatar użytkownika
Jadwisia18
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 65
Rejestracja: 12 lis 2014, 06:18

Re: Konto w banku - gdzie otworzyć rachunek?

24 mar 2016, 17:00

Hej. Nie wygodniej będzie Ci spojrzeć do porównań kont bankowych? Na przyklad na stronie jest dobre zestawienie ofert poszczególnych banków:
http://www.tanie-konto.pl/porownanie-kont-osobistych/

Aktualnie jedynie kilka banków ma całkowicie darmowe konta osobiste. Takie jest na przykład konto w smart banku. Nie ma tam żadnych opłat . Jakiś czas temu przeniosłam się do niego z mojego mbanku bo wprowadzili mi tam jakieś dziwne platności ;/

Awatar użytkownika
Elwira55
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 5
Rejestracja: 16 mar 2016, 22:54

Re: Konto w banku - gdzie otworzyć rachunek?

25 mar 2016, 19:28

Zgadzam się. Porównanie jest konieczne.

agata7
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 7
Rejestracja: 12 kwie 2016, 13:16

Re: Konto w banku - gdzie otworzyć rachunek?

18 kwie 2016, 20:22

Moim zdaniem to jeśli chcę się założyć konto to trzeba wiedzieć gdzie, czyli zapoznać się z ofertami, porównać je, przejrzeć aktualny ranking i opinie klientów. Ja osobiście mam konto w Smart Banku i jestem zadowolona. Podsyłam link to strony gdzie znajdziesz cenne informacje, oferty itd. http://www.banki.a-m.pl/

Zjawa
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 33
Rejestracja: 14 sty 2014, 16:05

Re: Konto w banku - gdzie otworzyć rachunek?

20 kwie 2016, 12:41

ja lubię mieć bank pod nosem, więc mm wybór tylko z tych, co są u mnie w okolicy

braaap
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 180
Rejestracja: 05 gru 2014, 15:47

Re: Konto w banku - gdzie otworzyć rachunek?

26 sie 2016, 15:24

Warto otworzyć konto w sprawdzonym banku, od dawna korzystam z usług, które oferuje BZ WBK i jestem zadowolona. http://www.bzwbk.pl/konta-bankowe/konta ... etowe.html mam u nich konto, w którym nie płacę ani złotówki za prowadzenie, zakładałam u nich lokatę terminową na 12 miesięcy i ostatnio brałam kredyt na remont mieszkania. Jestem zadowolona ze wszystkich usług, mogę z czystym sumieniem polecić, jeżeli szukasz dobrego banku, a nie naciągaczy.

reko
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 1
Rejestracja: 05 wrz 2016, 18:42

Re: Konto w banku - gdzie otworzyć rachunek?

05 wrz 2016, 18:48

ja też mam obecnie w BZWBK i podoba mi się wszystko, w sumie nawet po zmianach opłat od sierpnia na tym nie ucierpiałam, niczego więcej poza dotychczasową stałą opłatą za kartę do bankomatu mi nie potrącają także polecam :) a jak chcesz sobie więcej poczytać o kontach darmowych i może mieć do przejrzenia fachowe informacje to sprawdź sobie na tym blogu finansowym http://konto-bankowe.blog.pl/

alvaro1410
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 2
Rejestracja: 07 mar 2017, 22:18

Re: Konto w banku - gdzie otworzyć rachunek?

07 mar 2017, 22:49

Długi czas mam rachunek w mbanku i jestem zadowolony - za nic nie płacę. Teraz też się reklamują z darmowymi kontami: affmylead.pl/p/7Zou/guT3/XGsA

Ostatnio darmowe konta oferują również BZWBK i Millenium:

BZWBK - Konto Godne Polecenia
Opis ze strony fast50club.pl:

Konto Godne Polecenia oferowane przez Bank Zachodni WBK to jeden z atrakcyjniejszych rachunków osobistych dostępnych obecnie na rynku. Do wyciągnięcia takiego wniosku skłania przede wszystkim fakt, że:

- jest ono otwierane i prowadzone bezpłatnie,
- umożliwia wypłatę gotówki ze wszystkich bankomatów w kraju bez żadnych opłat,
- oferuje darmowe przelewy internetowe,
- nie obciąża klienta za realizację poleceń zapłaty.

Do niewątpliwych zalet opisywanego rachunku z pewnością można także zaliczyć jego dużą funkcjonalność. Posiadacz Konta Godnego Polecenia ma możliwość szybkiego i wygodnego zasilania swojego telefonu komórkowego, może otrzymywać sms-owe alerty dotyczące zmian jakie zaistniały na jego ROR, a także wypłacać pieniądze w sklepie podczas dokonywania płatności za zakupy (usługa cash back).

Należy wspomnieć, że do Konta Godnego Polecenia są wydawane dwa rodzaje kart płatniczych. Jedna to MasterCard Omni, której miesięczna obsługa kosztuje 7 złotych (to ta karta umożliwia darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów). Druga karta to Visa Sol, której obsługa może być całkowicie darmowa pod warunkiem dokonania przy jej użyciu 5 transakcji bezgotówkowych (oferuje darmowe wypłaty tylko z bankomatów sieci BZ WBK).

Bank Zachodni WBK uruchomił także promocję, dzięki której można zgarnąć 150 złotych. Aby otrzymać tę kwotę należy po otwarciu opisywanego konta zawnioskować o kartę kredytową w tej instytucji. Następnie, po pozytywnej weryfikacji i otrzymaniu karty wykonać przy jej użyciu w ciągu najbliższych trzech miesięcy co najmniej 5 transakcji bezgotówkowych. Jeśli powyższy warunek zostanie spełniony to kwota 150 złotych wpłynie na otworzony wcześniej rachunek osobisty.

Istnieje jeszcze możliwość zdobycia dodatkowych 50 złotych. Aby otrzymać tę kwotę wystarczy we wspomnianym powyżej okresie (3 miesiące) dokonać jednej transakcji kartą HCE. Tym samym sumaryczny bonus jaki można otrzymać od BZ WBK za otwarcie Konta Godnego Polecenia wynosi aż 200 złotych.

Należy tylko pamiętać, że opisywane promocje są adresowane wyłącznie do nowych klientów Banku.
Link do promocji: f50c.pl/71znt

Millennium - Konto osobiste 360°
Opis ze strony fast50club.pl:

Konto 360 oferowane przez Bank Millennium to jeden z najlepszych rachunków osobistych dostępnych obecnie na rynku. Do wyciągnięcia takiego wniosku skłania fakt, że posiadacz tego instrumentu nie ponosi żadnych opłat związanych z jego użytkowaniem. Operacje typu otwarcie i prowadzenie konta, obsługa karty płatniczej czy wypłaty pieniędzy ze wszystkich bankomatów są darmowe.

Na uwagę zasługuje fakt, że właściciel Konta 360 nie płaci za realizację zleceń stałych i poleceń zapłaty oraz za wykonywanie krajowych przelewów w PLN. Trzeba jednak wiedzieć, iż ta ostatnia operacja musi być zlecana przy użyciu bankowości elektronicznej lub mobilnej.

Do dodatkowych zalet Konta 360 z pewnością należy zaliczyć jeszcze to, że w ramach rachunku klient otrzymuje wysoko oprocentowane konto oszczędnościowe (2,5 proc. w skali roku dla nowych środków), dostęp do aplikacji mobilnej, bezpłatny assistance domowy i medyczny (przez pierwsze 12 miesięcy).

Konto 360 to naprawdę dobry rachunek osobisty adresowany do klientów detalicznych. Co ważne, jego obsługa może odbywać się zupełnie bez kosztów. Trzeba jednak pamiętać, że wszystkie opisane powyżej operacje będą darmowe po spełnieniu dwóch warunków. Pierwszym jest konieczność regularnego zasilania ROR kwotą 1 tys. złotych, a drugim obowiązek dokonywania 1 płatności kartą (BLIKIEM) w miesiącu.
Promocja dla nowych klientów banku.

Link do promocji: f50c.pl/rre1d

Pozdrawiam

SamaAnia
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 10
Rejestracja: 15 kwie 2017, 21:27

Re: Konto w banku - gdzie otworzyć rachunek?

15 kwie 2017, 22:14

Zanim otworzysz konto, przemyśl sobie czego potrzebujesz. Czy zależy Ci na promocji i otrzymaniu premii od banku za korzystanie z konta, czy chcesz aby konto nie generowało wysokich opłat. Zastanów się też czy będziesz płacić kartą czy też wolisz wybierać gotówkę w bankomacie. Jak już poznasz swoje potrzeby wyszukaj takie konto ROR, które nie będzie generowało dużych opłat. Wiele banków oferuje darmowe konto, ale trzeba w zamian spełnić jakiś warunek, np dokonać zakupów karta na określoną kwotę. Dostęp do konta przez Internet oferują teraz prawie wszystkie banki.
Jak szukasz konta darmowego bez żadnych warunków sprawdź tutaj:
https://kontaror.pl/nest-bank/konto-ror-za-darmo/

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 1 gość