Coolka
maniakogadacz
maniakogadacz
Posty: 384
Rejestracja: 09 lut 2014, 18:55

Ząbkowanie jak pomóc?

04 kwie 2016, 18:39

Prędzej czy później każdy rodzic musi stawić czoła wyrzynającym się ząbkom.
Moja siostra właśnie przechodzi przez pierwsze ząbki córci i kilka dni temu trafiły do pediatry. Wiki nie chciała w ogóle spać, popłakiwała cały czas i śliniła się, więc podejrzewałyśmy, że to ząbkowanie czas zacząć. Pediatra obejrzał małą i dał siostrze żel dologel, żeby smarowała małej dziąsła. Rumianek, propolis i waleriana sprawdziły się w tym żelu świetnie.

A jak wy sobie radzicie z ząbkowaniem waszych pociech?

Pokemon
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 44
Rejestracja: 02 kwie 2015, 15:09

Re: Ząbkowanie jak pomóc?

07 kwie 2016, 10:30

kupowałam maści w aptece takie specjalne na ząbkowanie

Maybebaby
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 111
Rejestracja: 18 sty 2016, 15:43

Re: Ząbkowanie jak pomóc?

07 kwie 2016, 13:02

Dokładnie tak,są specjalne maści na bolesne ząbkowanie,tylko też warto poradzić się wcześniej w aptece,która z nich będzie najbardziej skuteczna. Akurat teraz nie mogę sobie przypomnieć nazwy tej którą sami stosowaliśmy.

agata7
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 7
Rejestracja: 12 kwie 2016, 13:16

Re: Ząbkowanie jak pomóc?

18 kwie 2016, 20:12

U nas super sprawdził się żel do stosowania na dziąsła, pomógł od razu. Szybko działa i łagodzi podrażnienie. Żel kupiłam w aptece internetowej, tutaj podsyłam linka https://aptekadziecka.pl/product-pol-12 ... TUBKA.html Zerknij sobie, może znajdziesz coś odpowiedniego dla swojego maluszka.

MonikaStepien
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 3
Rejestracja: 11 gru 2015, 01:01

Re: Ząbkowanie jak pomóc?

06 maja 2016, 15:09

Hej, słyszałam o bursztynie jako kojący ból przy ząbkowaniu. Na portalu dla matek wyczytałam. Na razie testuję, więc nie mogę powiedzieć czy działa, dam znać jak będą jakieś efekty :)

Elkana
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 10
Rejestracja: 13 gru 2014, 14:33

Re: Ząbkowanie jak pomóc?

07 maja 2016, 21:53

Takie żele czy maści przynoszą dziecku realną ulgę więc myślę, że jak najbardziej warto je stosować (oczywiście po kontakcie z pediatrą). Sama wiem jak męczące mogą być objawy ząbkowania - nam najbardziej doskwierała gorączka przy ząbkowaniu, dziecko było marudne i do tego bardzo się śliniło. Przy tym temacie nie można też zapominać o tym co w tym okresie jest dla maluszków kluczowe - czyli odpowiednia dieta - tu np. znajdziecie więcej szczegółów na jej temat: http://radosnezabkowanie.pl/zabkowanie- ... niemowlat/ U nas sprawdził się "patent" polecany w/w artykule, czyli podawanie dziecku mokrej/zimnej pieluszki - przynosiło to zdecydowaną ulgę, polecam wypróbować, prosta metoda, a działa.

Awatar użytkownika
wicky
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 4
Rejestracja: 09 maja 2016, 00:34

Re: Ząbkowanie jak pomóc?

09 maja 2016, 00:44

Super, dzięki za rady ;)

Coolka
maniakogadacz
maniakogadacz
Posty: 384
Rejestracja: 09 lut 2014, 18:55

Re: Ząbkowanie jak pomóc?

20 maja 2016, 20:22

Macie racje dziewczyny i właśnie Dologel kupiłam w aptece. Zaleca się wykorzystywanie go włąśnie w celu masowania dziąseł niemowląt (w przypadku ząbkowania) ale też przy aftach i stanach zapalnych zarówno przy noworodkach, starszych dzieciach jak i osobach dorosłych. Ja jeszcze dodatkowo wypytałam magister w aptece, bo zawsze tak robie, żeby jak najwięcej się dowiedzieć. Poleciła ten żel i ja teraz też mogę go śmiało polecać.

misiamisia
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 20
Rejestracja: 03 cze 2016, 12:11

Re: Ząbkowanie jak pomóc?

03 cze 2016, 12:45

Jak jest bardzo źle to można kupić w aptece specjalny żel. Gryzaki wbrew pozorom tylko rozzłaszczają dzieci.

drab
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 5
Rejestracja: 26 sty 2017, 15:44

Re: Ząbkowanie jak pomóc?

06 lut 2017, 13:49

Ja mojemu maluchowi podawałam gryzaki dla dzieci i ta opcja się sprawdziła :) https://rabatka-sklep.pl/109-gryzaki

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość