pulchna
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 38
Rejestracja: 22 lut 2016, 10:16

Jak skłonić męża do leczenia z alkoholizmu?

20 kwie 2016, 08:15

Witajcie Kochane. Więc piszę do Was z prośbą o pomoc. Więc jak się już pewnie domyśliłyście po treści tematu, problem jest z moim mężem. Wszystko się zaczynało myślę tak, jak w większości przypadków. To było piwko po pracy, to były dwa piwka po pracy, to wyjście z kumplami w piątek (teraz też i w środę) i powrót w stanie wskazującym… Znosiłam to do momentu, aż nie zaczął mi robić awantur o nic. Wiem, że w pracy ma dużo stresu, ale na litość boską… nie po to jestem, by się darł na mnie o byle rzecz. Zresztą przecież tego nie było, dopóki nie zaczął częściej pić. Niestety, wygląda na to, że mój mąż cierpi na chorobę alkoholową. Próbowałam z nim o tym rozmawiać, ale mnei zbywał mówiąc, że gadam głupoty… a między nami jest coraz większa przepaść… co robić?

Zjawa
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 33
Rejestracja: 14 sty 2014, 16:05

Re: Jak skłonić męża do leczenia z alkoholizmu?

20 kwie 2016, 12:40

Cześć. Wygląda na to, że maż rzeczywiście przesadza, tym bardziej, że zaczyna już też stosować agresje wobec Ciebie. Niestety, dopóki sam nie będzie chciał się poddać leczeniu, to na stan obecny nic nie zrobisz… pozostaje Ci czekać, co czas przyniesie.

Jasna
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 41
Rejestracja: 24 mar 2014, 17:09

Re: Jak skłonić męża do leczenia z alkoholizmu?

21 kwie 2016, 08:59

I tak i nie… jeśli koleżanka wyżej będzie w stanie dowieść, że ich pożycie ulega rozkładowi przez picie męża, to może zwrócić się do gminnej komisji rozwiązywania problemów alkoholowych, która może wystąpić o przymusowe leczenie. Problem w tym, że czasem ciężko jest udowodnić, że ktoś na to leczenie powinien być wysłany. „Najlepiej” by było, żeby mąż został spisany za dokonywanie jakichś czynności pod wpływem alkoholu. Wiem, jak to brzmi, ale tu muszą być twarde dowody. Ewentualnie, jeśli sąsiedzi zwracali uwagę na te awantury, to paradoksalnie też dobrze, ponieważ często też przeprowadza się wywiad środowiskowy.

obcasowaa
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 39
Rejestracja: 23 lut 2016, 11:36

Re: Jak skłonić męża do leczenia z alkoholizmu?

21 kwie 2016, 12:21

Hej koleżanko. Tak jak Ci dziewczyny wyżej pisały. Jeśli sąsiedzi do Was przychodzili w czasie takich awantur, to jest to Twoim orężem już do walki z jego piciem. Przede wszystkim jednak mu się nie odgrażaj, może go po prostu poproś o to, by choć spróbował udać się z Tobą do terapeuty. Choć on pewnie będzie twierdził, że jemu nic nie jest i on niczego złego nie robi.

pulchna
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 38
Rejestracja: 22 lut 2016, 10:16

Re: Jak skłonić męża do leczenia z alkoholizmu?

25 kwie 2016, 09:48

Sąsiedzi nam nie raz już zwracali uwagę, a nawet przychodzili w czasie takich awantur (wstyd przyznać..). Czasem naprawdę potrafi mnie przerazć po alkoholu. Rozmawiałam znim dzisiaj, tak jak mówiłyście. Chyba go trochę moje łzy poruszyły, a przynajmniej taką mam nadzieję… Zgodził się, że ze mną pójdzie do specjalisty, choć sam jak twierdzi „nie wie po co”. Może jest cień nadziei, że uda mi się z nim na spokojnie z tego wszystkiego wyjść… Tylko teraz gdzie w Poznaniu mogę go zabrać?

Awatar użytkownika
CzerwoneSzpilki
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 40
Rejestracja: 19 wrz 2013, 12:12

Re: Jak skłonić męża do leczenia z alkoholizmu?

25 kwie 2016, 10:33

Witaj! Przede wszsytkim gratuluje, że udalo ci się przebić mu do świadomości. Z alkoholikami bywa to bardzo trudne, choć czasem z takich wizyt niewiele wyhodzi. Życzę wam jednak, by się udalo. Dlatego polecam Ci najlepszy osrodek, z jakim i mi przyszlo się bliżej zapoznać, a jakim jest prywanty ośrodek dla uzależnionych Terapia Alkohol. To z jakim zrozumieniem sie tam spotkałam, aż mnie dzwi, bo było ze mna źle. Pomogli jednak mi wyjśc z mojego nałogu, o którym tutaj pisac nie chce. W każdym razie miejsce jest fajne, bo jest na uboczu miasta, cich no i fajnie urzadzony.

pulchna
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 38
Rejestracja: 22 lut 2016, 10:16

Re: Jak skłonić męża do leczenia z alkoholizmu?

25 kwie 2016, 12:45

Witaj! Przede wszsytkim gratuluje, że udalo ci się przebić mu do świadomości. Z alkoholikami bywa to bardzo trudne, choć czasem z takich wizyt niewiele wyhodzi. Życzę wam jednak, by się udalo. Dlatego polecam Ci najlepszy osrodek, z jakim i mi przyszlo się bliżej zapoznać, a jakim jest prywanty ośrodek dla uzależnionych Terapia Alkohol. To z jakim zrozumieniem sie tam spotkałam, aż mnie dzwi, bo było ze mna źle. Pomogli jednak mi wyjśc z mojego nałogu, o którym tutaj pisac nie chce. W każdym razie miejsce jest fajne, bo jest na uboczu miasta, cich no i fajnie urzadzony.

A gdzie mogłabym poczytać coś więcej o ich warunkach, kim oni właściwie są? I przede wszystkim jak będzie przebiegac samo leczenie? Masz jakiś adres do nich?

@pilotka dzięki za link, ale jednak nie tego szukam. Wolałabym jakieś bardziej zaciszne miejsce.

Awatar użytkownika
CzerwoneSzpilki
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 40
Rejestracja: 19 wrz 2013, 12:12

Re: Jak skłonić męża do leczenia z alkoholizmu?

25 kwie 2016, 13:57

Jasne, zajrzyj sobie na strone http://terapiaalkohol.pl/osrodki-leczen ... lizmu.html masz tam opisany ich osrodek, jak i to, jak przebiega samo lczenie. Musisz tez być gotowa, ze to nie bedzie trwało miesiąca, czy dwoch. To może i trwać dwa lata, zaezy od stopnia uzależnienia. Ja wychodziłam ze swojego nałogu ponad połtora roku.

pulchna
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 38
Rejestracja: 22 lut 2016, 10:16

Re: Jak skłonić męża do leczenia z alkoholizmu?

25 kwie 2016, 14:36

To gratuluję, że Ci się udało… i bardzo Ci dziękuję za ten link. Być może ratujesz mojego męża i nasz związek. :) Dziękuję Wam wszystkim za słowa otuchy i porady. Temat można zamykać.

semirka
Biegaczostruś na forum
Biegaczostruś na forum
Posty: 204
Rejestracja: 07 paź 2014, 10:31

Re: Jak skłonić męża do leczenia z alkoholizmu?

06 maja 2016, 11:59

Zawsze współczułam kobietom które borykają się z takimi problemami w swoim małżeństwie.
Ja Wam mogę tylko doradzić namiary na http://odtruwamy.pl/.
Znajomej bardzo pomogli w stanach zatrucia alkoholowego.

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość